Gå til innhold
Hundesonen.no

NKKU-leiren


LouDan

Skal du på NKKU-leieren?  

27 stemmer

  1. 1.

    • Ja
      9
    • Nei
      18


Recommended Posts

Skrevet

Hei :D

Jeg lurte bare på hvem som skal på leiren.. Dette har sikkert vært oppe før, men som ny her skriver jeg en på ny:P

Jeg skal dit me'n Romeo, en storpuddelhanne:) Vi skal ha agility og lydighet..

Hva skal dere ha på leiren? Hvilken rase skal dere ha med? Og hva heter hunden?

Skrevet

Etter det jeg ser heter'a bare Anne...

Hvis du går inn på NKKUs sider på NKK vil du finne en oversikt over romfordelingen:)

Skrevet

Skal være med med labradortispa mi Tinka. Skal ha lydighet og agility. Blir spennende og se hvordan Tinka gjør seg i agility.

Deler rom med ei som heter Benedicte som har en flat hann. Tipper Tinka ikke har noe i mot å få en retrieverhanne på rommet sitt. :D

Skrevet

Jeg skal dit med wheaten hannen min, Oscar vi skal være med på agility og handling=)- og skal dele rom med Ingvild Stræte (det er Tinka er det ikke?) og ei som heter Benedicte :D

Skrevet
Jeg skal dit med wheaten hannen min, Oscar vi skal være med på agility og handling=)- og skal dele rom med Ingvild Stræte (det er Tinka er det ikke?) og ei som heter Benedicte :D

Det er meg ja. Tøft, da kjenner en av de jeg deler rom med. Men du stod ikke på romfordelingslisten sammen med meg på nkk.no så vidt jeg kunne se...?

Skrevet
det var det jeg hadde sett, så jeg sendte en mail til Anne, og det var bare en glipp, så nå står jeg på rom 11 :D

Okei. Begynte å lure på om jeg var helt blind eller noe sånt. :wink:

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
Skrevet
Er det noen som skal dit som er i klasse 2 eller høyere?  :?

lalala..jeg kan godt late som :D:D (vært oppe for mange netter altfor seint!!!!)

Skrevet

Åhhh.. Nå er det bare littover en måned igjen og je glede meg no' sinnsjukt! :D

Nå for tida er det dødfødt for meg å prøve å sova hvis je begynner å tenke på leiren :D Gleder meg!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • De springende og cokerne jeg har vært borti har samtlige vært veldig god med nesen. Litt for opptatt av å bruke nesen til og med, til frustrasjon for eiere som vil drive med lp. Men hvorfor ikke bare bruke en av de dere har? De burde jo duge i massevis? Viss ikke så har man jo alltids working utgaven av både cocker og springer som ett alternativ.  
    • Nei. 😆 jeg takler ikke hund som lukter "parfyme" fra sjampo etter vask. Sykt kvalm å "feil"/kunstig lukt.
    • En selskapshund, "fuglehund" og en vokterhund.. 3 veldig forskjellige hunder i både størrelse,  type og bruksområde.  Hva lurer du på mer spesifikt? Det er ganske omfattende å skulle beskrive 3 hele hunderaser på generelt grunnlag.
    • Jeg tenker nok at dette handler mer om hvordan du samhandler med hunden enn om.at du er hovedmennesket.  Du synes synd på hunden og vier sikkert mer oppmerksomhet til disse uønskede dillene og når det hjelper å mase så maser man mer.  Sørg for at hunden får det den trenger, helst før den maser selv. Når man vet at hundens behov er dekket så kan man helt fint ignorere eller bare be den kutte ut å gå å legge seg.  På siden av det hele, hvorfor er du alene ansvarlig for at alle de andre i huset ikke skal forstyrres av denne hunden? Er den bare din? Og hvorfor ikke bare legge den på stua eller så skjermet som det går an å få det fra soverom?    Kommer du hjem fra jobb å ingen har vært på skikkelig tur med han så er det antagelig greit å bare gå ut først som sist, det har iallefall jeg alltid gjort. Gå en passelig tur, deretter inn å slappe av med god samvittighet. Å få de andre til å hjelpe til mer er nok en positiv ting for deg og skulle bare mangle, men det alene vil ikke nødvendigvis fikse masingen,  det handler nok mer om deg.
    • Jeg er ute etter en hund som skal brukes til soppsøk, evt. blodspor.    Men hvilken hund skal man velge? Jeg har vurdert både springer og cocker spaniel, men syns kanskje at det er mange «pyntehunder» og ikke så mange med fokus på nesa. Ikke at det er noe galt i det altså! Man har selvfølgelig ulik bruk for hunden sin🙌  Jeg vurderer derfor andre hunderaser men vil gjerne høre andres erfaringer/ meninger om både spaniel og andre hunderaser.  Selv driver jeg med jakt, og har en Vorsteh og en tysk Jaktterrier. Jeg har erfaring med nosework, blodspor og litt ettersøk. Begge hundene mine krever mye aktivisering og stimuli. Derfor er jeg ikke redd for en hund som krever mye. Gjerne mellomstor eller liten i størrelsen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...