Gå til innhold
Hundesonen.no

NKKU-leiren


LouDan

Skal du på NKKU-leieren?  

27 stemmer

  1. 1.

    • Ja
      9
    • Nei
      18


Recommended Posts

Skrevet

Hei :D

Jeg lurte bare på hvem som skal på leiren.. Dette har sikkert vært oppe før, men som ny her skriver jeg en på ny:P

Jeg skal dit me'n Romeo, en storpuddelhanne:) Vi skal ha agility og lydighet..

Hva skal dere ha på leiren? Hvilken rase skal dere ha med? Og hva heter hunden?

Skrevet

Etter det jeg ser heter'a bare Anne...

Hvis du går inn på NKKUs sider på NKK vil du finne en oversikt over romfordelingen:)

Skrevet

Skal være med med labradortispa mi Tinka. Skal ha lydighet og agility. Blir spennende og se hvordan Tinka gjør seg i agility.

Deler rom med ei som heter Benedicte som har en flat hann. Tipper Tinka ikke har noe i mot å få en retrieverhanne på rommet sitt. :D

Skrevet

Jeg skal dit med wheaten hannen min, Oscar vi skal være med på agility og handling=)- og skal dele rom med Ingvild Stræte (det er Tinka er det ikke?) og ei som heter Benedicte :D

Skrevet
Jeg skal dit med wheaten hannen min, Oscar vi skal være med på agility og handling=)- og skal dele rom med Ingvild Stræte (det er Tinka er det ikke?) og ei som heter Benedicte :D

Det er meg ja. Tøft, da kjenner en av de jeg deler rom med. Men du stod ikke på romfordelingslisten sammen med meg på nkk.no så vidt jeg kunne se...?

Skrevet
det var det jeg hadde sett, så jeg sendte en mail til Anne, og det var bare en glipp, så nå står jeg på rom 11 :D

Okei. Begynte å lure på om jeg var helt blind eller noe sånt. :wink:

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
Skrevet
Er det noen som skal dit som er i klasse 2 eller høyere?  :?

lalala..jeg kan godt late som :D:D (vært oppe for mange netter altfor seint!!!!)

Skrevet

Åhhh.. Nå er det bare littover en måned igjen og je glede meg no' sinnsjukt! :D

Nå for tida er det dødfødt for meg å prøve å sova hvis je begynner å tenke på leiren :D Gleder meg!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Alle dyr har naturlige instinkter som styrer dem. Noen er byttedyr, som lever av gress, bær og annet de finner i naturen, og som har fluktinstinkter når det er noe i nærheten de oppfatter som fare. Typisk eksempel er hester, sauer, hjortedyr osv. Noen er rovdyr som lever av å fange, drepe og spise andre dyr. Både katter og hunder er rovdyr, samt ulv, gaupe, bjørn osv. Fra lenge før hunder (og katter) ble domestiserte og holdt som arbeids- og kjæledyr har dette vært instinkter som rett og slett har holdt dem i live. Det er naturlig adferd å jage og drepe, men vi har avlet bort veldig mye av de sterkeste instinktene. Ulike dyr har også ulikt språk og væremåte, og de aller fleste kommuniserer best med sin egen art. Og så er det noen som kommuniserer på tvers av arter, i varierende grad. Anbefaler å lese litt om språk og adferd både hos hund og katt, og som sagt få hjelp fra fagfolk.
    • Hvorfor er det sånn at alle katter skal jages?
    • Det er jeg også redd jeg må gjøre. Omplassere kattene. Men er vanskelig fordi har blitt så glad i dem.
    • Er det sånn at hunder kun kan gå overens med andre hunder? Og ingen andre dyr? Det samme med katt. Kun med andre katter? Hvis det er så vanskelig å få katt og hund sammen? Er det generelt lettere å få voksne hunder til å gå bra sammen med valper enn andre dyr? Synes det er kjekt å lære.
    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...