Gå til innhold
Hundesonen.no

Magebelter?


Recommended Posts

Er ikke så veldi lett å gå tur med 3 hunder samtidig uten å ødelegge armen :wub:

så nå skal jeg kjøpe magebelte, vil gjerne finn et rimelig et da økonomien ikke er helt på topp for tiden.

Noen son vet om noen på nette?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Er ikke så veldi lett å gå tur med 3 hunder samtidig uten å ødelegge armen :wub:

så nå skal jeg kjøpe magebelte, vil gjerne finn et rimelig et da økonomien ikke er helt på topp for tiden.

Noen son vet om noen på nette?

Jeg ville lagt mer vekt på kvalitet enn pris. Stor forskjell å gå med et dårlig belte, kontra et behagelig belte.

Jeg har selv et fra Baggen som jeg er kjempefornøyd med. Det er polstret (og med refleks) og har strikk i festeanordningen til båndet, samt en grei hurtigutløser. Denne selges bl.a på Canis.

Tidligere hadde jeg et i lær, men det var ikke særlig bra. Beltet sklir gjerne litt opp, særlig hvis man har hofter :rolleyes: og da er det godt med litt polstring.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har samme baggen belte som molly, og er storfornøyd. Ja, den er litt dyr, men så får man et kvalitetsbelte også da :wub: Mange av disse billigere variantene sklir lett opp og har en dårlig (i mine øyne) festeanordning til båndet. Disse beltene med kroker til å hekte båndet på fungerte ikke for oss (lånte et en periode), hundene klarte på et eller annet finurlig vis lirket båndet ut av kroken.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hei !

Jeg har også belte fra Baggen og er super fornøyd. Går i perioder med to hunder og da er det gull verdt med strikken som sitter i beltet, det er ryggen min veldig glad for ;)

Samt at den har mye bedre kroker/fester for hundebåndene og en kan føle seg trygg på at hundene ikke kommer seg løs, slik man kan oppleve med eks Kennel belte hvor båndet kan hoppe av kroken. Skummelt

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Ikke som jeg kan se. Du vil få beskjed hvis en tråd fjernes, med mindre du åpenbart er en spam-bot. Simira med Moderatorhatt
    • Kan hende det bare er jeg som er fullstendig glemsk her altså, men jeg var så sikker på jeg hadde laget en «min hund» tråd til Karma, men isåfall er den borte nå. 🙈  Kan dere se på «bakrommet» om tråder har eksistert og er blitt slettet av en eller annen grunn? Eller er den sporløst borte isåfall?  Vil jo gjerne unngå at det skjer igjen om det er en grunn til at den er borte og det ikke bare er jeg som innbiller meg at jeg laget den tråden. 😂
    • Om du får til å taime vekkerklokke og morgenrutine sånn at valpen sover når dere forlater bilen den første tiden, så får du mer tid til å trene den mer forsiktig og gradvis på å være alene.  Meninger om tyggesaker uten tilsyn er delte mellom teoretikere og praktikere. (Det meste KAN i verste fall drepe hunden ved kvelning eller blokkering av tarm, men barn kan brekke nakken av å falle skeivt ut av en høy seng også, og en bekjent snublet på en skogssti og døde momentant av å lande med hodet på en stein. Det er mye potensielt veldig farlig som veldig sjelden skjer.) Fra flere tiår med skadefri altmuligtyggere våger jeg banne i kirka og trosse de mest forsiktige ved å anbefale en fordøyelig tyggesak, f.eks. okse*****, eller en fryst Kong, så har valpen noe annet å fokusere på enn at den er forlatt alene. Beste er selvsagt om den sover i bilen i starten, så du får mer tid til å venne den til å være i buret alene.   
    • Ved henting tenker jeg at stoffburet er helt greit. Når dere kommer hjem ville jeg hatt transportburet inne, hjemme, med et mykt pledd og noen godbiter i. La valpen utforske buret og oppfordre den til å være der litt, uten å lukke. Så ville jeg prøvd å ta med buret i bilen allerede første dag, og kaste noen godbiter eller legge inn en god tyggeting de 10 minuttene du skal levere. Hvis valpen kommer fra en skikkelig oppdretter bør den har erfaring med bilkjøring fra før, selv om det ofte er med mor og/eller søsken. Hvis valpen IKKE er trygg alene de 10 minuttene så er den tryggere i et solid bilbur enn et stoffbur den kan tygge seg ut av... Hvis det viser seg å være et problem ville jeg fått noen til å sett etter den den korte tiden leveringen tar.
    • Jeg får valp imorgen. Vi er godt forberedt og skal ha fem uker fri.    Det jeg stresser med er at barnet mitt skal i barnehagen neste uke for å gi valpen litt mer ro den første uken. Det jeg bekymrer meg for er at jeg må ha den med i bilen når jeg leverer i barnehagen. Er det innafor å la den være i bilen de 10 minuttene det tar å levere barnet?    til vanlig skal jeg ha hunden i et transport bur bak i bilen, men tenker at den skal få være i et Stoffbur i passasjersetet ved siden av meg når jeg henter den imorgen og den første uken.  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...