Gå til innhold
Hundesonen.no

Laste ned en eksisterende side


tuppetroll

Recommended Posts

Skrevet

Jeg bruker stortsett frontpage til koding selv, og har nå nylig levert et weboppdrag til en kunde. Hun vil gjerne bruke frontpage for å redigere siden videre, men vet ikke hvordan man får lastet siden ned til sin datamaskin, via frontpage, og kan oppdatere gjennom den. Oppdatering vet jeg hvordan man gjør, men det å laste ned hele siden har jeg aldri prøvd. Noen som kan fortelle hvordan man enkelt gjør dette i frontpage?

Skrevet

Det er jo mulig å ta koden fra siden rett fra nettet, og så lime den inn i FrontPage etterpå.. Da vil alt bortsett fra bildene (hun må lagre/laste ned dem også) vises.

Det har jeg gjort når jeg skal sjekke ut hvordan f.eks din side er laget :wub:

Skrevet

Kan jo gå i ftp og å hente ned sidene til sin pc da... Det har jeg gjort hverfall og funker veldig fint.. :wub:

Skrevet

Det er jo mulig å ta koden fra siden rett fra nettet, og så lime den inn i FrontPage etterpå.. Da vil alt bortsett fra bildene (hun må lagre/laste ned dem også) vises.

Det har jeg gjort når jeg skal sjekke ut hvordan f.eks din side er laget :wub:

Det kan du gjøre bare ved å høyreklikke og velge vis kilde :)

Skrevet

Det kan du gjøre bare ved å høyreklikke og velge vis kilde :wub:

Ja, men hvis du limer kilden inn i kodinga på f.eks Frontpage så vil du se hvordan siden ser ut minus bilder.

  • 2 weeks later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...