Gå til innhold
Hundesonen.no

Nå er jeg så lei av Flått!


Henriette

Recommended Posts

Skrevet

blir snart gal av disse små krapylene... så for øyeblikket hat ikke jeg penger til flått middel heller... skal kjøpe men må få penger først...

Noen som har noen gode råd for dette?

Donny har tilogmed en flått på stellet sitt nå...

Skrevet

hmm... skal kjøpe kvitløk idag :wub:

heldi du djervekvinnen... Flått klare jeg bare ikke å ta... tåler det meste av insekt men IKKE flått... de er så ekle.. men har en dame i oppe egtasjen her som tar dem... tenkt jeg sku vereve den dama in hit forresten... nettop omplasst en aaussie gutt:)

Guest Jonna
Skrevet

Jeg sendte inn dette i en annen tråd, men jeg kan skrive det her også. Dette er en blanding som sprayes på hunden og kan hjelpe deg til å holde dem unna. Bakdelen er at du må spraye ofte (div rett før du går ut på tur osv)

Alt du trener er: Krydder-timian og Rosmarin, hvitløk (tørr eller fersk), sitron (fersk/på flaske) og vann.

Kok opp 0,5l vann, tilsett ca 4-5ss med timian, 4-5ss med Rosmarin og halv ts hvitløk. la dette små koke i 5min også kjøle seg ned. Når det er lunkent filtrerer du det (får vekk alt kryddere) og tilsetter sitron. Sitron hjelper mot mygg og dekker litt over hvitløk lukten.

Fyll på en spray flaske og oppbevar i kjøleskap. Selv har jeg det i maks en uke.

Verdt ett forsøk om du har alt du trenger :wub:

Det er også mange som ikke bruker timian og bare rosmarin, noen dropper hvitløk- så mangler du en av krydderene eller noe annet så kan det uansett ha en virkning.

Skrevet

Tini har hatt 1 flott hittils...

det var helt i starten av våren også... Veldig tidelig for flott sa vetten..

Typisk at hun får den med en gang på en liten tur i skogen.. var der max 2 min..

Men etter det har jeg ikke sett noen fler.. tenkte å kjøpe slik flått halsbånd for sikkerhets skyld..

For på hytta kan det være en del..

Skrevet

Har ikke hatt flått på Pia, gir hvitløk hver dag. Naboen har fått flått på sin hund 4-5 ganger når vi har gått samme tur... (Naboen gir fortsatt ikke hvitløk)

Skrevet

Taika har heller aldri hatt en flott før, men vurderer å kjøpe expot/flåtthalsbånd likevell:)

OT: Hadde forresten en flått i nakken selv sist vår... Måtte på legevakta for å fjerne den, og måtte ta to DIGRE sprøyter :wub:

Skrevet

Vi har ikke vært plaget med flott på Støren heller før, men nå er det endel som sier at de har funnet det på bikkjene sine.

Så når jeg skal ned å vaksinere Eso (mest sannsynlig i morgen tidlig..) så skal jeg få i flotthalsbånd med det samme!

Skrevet

Vi har heldigvis ikke flått så langt nord, iallefall ikke i større skala. Jeg har aldri sett flått før, og glad er jeg for det.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...