Gå til innhold
Hundesonen.no

Fest for deg som er under 18!


icebluelagoon

Recommended Posts

Skrevet

Hva slags grenser har dere på fest og drikking?

Når må dere hjem, blir dere hentet, vet foreldrene dine at du drikker osv...

Hvilke regler følger du?

Er jo kjent at folk fra 13 og oppover drikker på fest, så det er litt interessant å vite hva som skjer!

Skrevet

Jeg blir atten i høst, har drukket fra jeg var sånn rundt 15. Da var jeg ganske hard på flaska, dum som jeg var, men nå har jeg lært av mine feil, heldigvis :icon_redface: Så drikker maks 2 ganger i måneden nå (har vel uansett ikke penger til noe annet). Mamma vet at jeg drikker, men hun liker det ikke veldig godt akkurat. Så hun liker best å hente meg, da blir jeg hentet sånn mellom 0100 og 0200 på natta.

Skrevet

Jeg drikker ikke. Mamma og pappa har egentlig ikke satt noen tid som jeg må være hjemme til, det er ofte de henter meg når jeg er hos noen.

Skrevet

Jeg har jo vært under 18 og selv drukket, men jeg har hatt god tillitt fra foreldrene mine og ville beholde den også. jeg fikk ikke noe innetid, og foreldrene mine satt ikke å ventet på meg. De spurte aldri om jeg hadde drukket. Jeg sa ifra hvor jeg skulle, men jeg snek til meg alkohol frem til jeg ble 18. Jeg kom aldri veldig full hjem. Og sjulte bakrusen så godt jeg kunne. Jeg kom sjelden hjem veldig sent. Kun 1 gang jeg kom hjem etter at pappa hadde stått opp. Jeg vil si at jeg alltid har hatt fornuften i behold, og vist grensene mine. Selv om det har gått villt for seg i svingene, har jeg alltid kommet på banen igjen på vei hjem. :icon_redface: Tror foreldrene mine stolte på meg, og derfor hadde jeg ganske fri tøyler.

Skrevet

Dette er en smule flaut.. :icon_redface:

Jeg er snart 16 år, men er sjelden på noen fester og har aldri drukket skikkelig. Jeg har smakt alkohol, men aldri direkte drukket. Ikke p.g.a foreldrene mine eller noe, men bare det at jeg ikke føler for det. Vil mye heller være med venner å finne på andre ting. Bade (om sommeren), gå på kino, eller bare være hjemme med kattene å drømme om min egen hund mens jeg sitter på hundesonen :P

Jeg føler meg noen ganger skikkelig teit fordi jeg ikke har drukket, føler at det bare er jeg som er sånn, enda jeg har et par venner som heller ikke gidder å drikke...

Skrevet

Har aldri vært så veldig fest menneske. Tror det har noe med at jeg har hatt egen hund siden jeg var 11 år. Har liksom aldri fått slått meg laus :icon_redface: Men de gangene jegg drikker sier jeg bare "jeg skal ut å drikke i dag" (Merk: Jeg spør ikke.. ). Så har de bare sagt "javel"... Har aldri vært ei som drikke seg sikklig dritas, så foreldrene mine stole på at det går bra. Hvis jeg skal hjem når jeg drikker, blir jeg henta mellom 12.00-02.00. Hender at jeg ligge hos andre også.. Da blir det kanskje litt lengre :P

Skrevet

Jeg flyttet ut da jeg var 16 år, og før det hadde jeg ikke drukket noe særlig, og var aldri/sjelden på fest. Men da jeg flyttet ut så slo jeg meg litt mer løs uten at mamma visste noen ting :icon_redface: . Når jeg var hjemme i helger og slikt så var jeg ganske mye sammen med mamma, og dro sjelden på fest når jeg først var hjemme. Innetider har vært litt forskjellig. Jeg hadde det ganske fritt, så når jeg dro ut spurte bare mamme hvor jeg skulle og ca når jeg kom hjem, og av å til sa hun: må du ikke bli så sen. Hun stolte veldig mye på at jeg ikke gjorde noe galt, og derfor gjorde jeg heller ikke noe galt. Jeg likte å ha det såpass fritt, og ville beholde det sånn.

Skrevet

Dette er en smule flaut.. :icon_redface:

Jeg er snart 16 år, men er sjelden på noen fester og har aldri drukket skikkelig. Jeg har smakt alkohol, men aldri direkte drukket. Ikke p.g.a foreldrene mine eller noe, men bare det at jeg ikke føler for det. Vil mye heller være med venner å finne på andre ting. Bade (om sommeren), gå på kino, eller bare være hjemme med kattene å drømme om min egen hund mens jeg sitter på hundesonen :P

Jeg føler meg noen ganger skikkelig teit fordi jeg ikke har drukket, føler at det bare er jeg som er sånn, enda jeg har et par venner som heller ikke gidder å drikke...

Syns ikke det er noe å være flau over i det heltatt jeg da :P det viser at du kan stå på ditt, og si nei :P Jeg har heller aldri hvert den som smakte noe særlig på alkohol. Nå er jeg 19 og drikker fortsatt ikke noe særlig. Smakte første gangen når jeg var 15, og foreldrene mine ville ikke likt om jeg drakk, og drakk heller ikke.

Nei ikke skjønner jeg meninga med å drikke seg drita heller. Bortkasta penger sier jeg :P

Skrevet

Jeg har aldri vært på fest for å drikke, og jeg er stolt over det. Jeg orker det rett og slett ikke. Hva er vitsen å drikke seg sørpe full og ha det "gøy" når man ikke husker noe etterpå? Sier som Denise sa: "Vil mye heller være med venner å finne på andre ting. Bade (om sommeren), gå på kino, eller bare være hjemme..."

Skrevet

Syns ikke det er noe å være flau over i det heltatt jeg da :icon_redface: det viser at du kan stå på ditt, og si nei :P Jeg har heller aldri hvert den som smakte noe særlig på alkohol. Nå er jeg 19 og drikker fortsatt ikke noe særlig. Smakte første gangen når jeg var 15, og foreldrene mine ville ikke likt om jeg drakk, og drakk heller ikke.

Nei ikke skjønner jeg meninga med å drikke seg drita heller. Bortkasta penger sier jeg :P

Jeg har aldri vært på fest for å drikke, og jeg er stolt over det. Jeg orker det rett og slett ikke. Hva er vitsen å drikke seg sørpe full og ha det "gøy" når man ikke husker noe etterpå? Sier som Denise sa: "Vil mye heller være med venner å finne på andre ting. Bade (om sommeren), gå på kino, eller bare være hjemme..."

Så bra at det ikke bare er meg da :P Synes det er litt greit å høre. Spesielt når jeg bor i Bærum, er jo liksom idealet å drikke seg drita hver helg, selv om heldigvis ikke alle gjør det.

Skrevet

Jeg har vært på flere fester, men drikker ikke :icon_redface:

Når jeg er hjemme igjen, kommer litt ann på. Husker jeg var på fest natt til 13.november i fjor. Kom ikke hjem før 3(dro fra festen mye tidligere, men var hos en vennine) og sovnet ikke før ca 4. Deilig og stå opp klokken 6 for å dra på hundeutstilling da.. hihi :P

Skrevet

Jeg må hjem ca. klokken 00:00-01:00..Mine foreldre kan oppdage at jeg drikker på to sec, så jeg drikker aldri med mindre jeg skal overnatte borte..Ikke at det er så ofte jeg drikker, har gjort det to ganger i mitt liv..

Skrevet

Jeg står heller tidlig opp om morgenen for å gå tur med bikkja, enn å ligge i senga til ettermiddagen å være fyllesjuk, synes fylla er oppskrytt jeg, synes egentlig det er flaut å se andre drikke seg drita og ikke veit hvem de er nesten. Jeg holder meg unda alkohol, seff har jeg prøvd, men jeg gidder ikke.. Jeg har venner som drikker og vil ha meg med på fest, og de synes jeg er teit pga. at jeg velger hunden min fremfor venner på fest. Men det er jo ganske enkelt da, jeg har faktisk litt vett i huet jeg. Og folk som drikker for å være kule og populære å sånn, vel, lykke til sier bare jeg... Hvor ender du opp dagen etter kanskje? Fest i Oslo, ender opp i Kristiansand! Det kan skje... Helt alene..

Skrevet

Her på Støren får vi "lov" til å drikke og begynne å dra på fester når vi er konfirmert. Men jeg hadde ikke interesse for noen av delene, så jeg begynte ikke å drikke før jeg nærmet meg 18 år..

Nå er jeg snart 21, drikker maks en gang i mnd, for jeg liker ikke alkohol noe særlig, så jeg drikker kun for å bli full (og da våkner jeg som vanlig styggdårlig dagen etter)

Stort sett så stiller jeg som festsjåfør i helgene. Nesten like morro det. Får sponset inngangsbilletten, har selv kontroll over bilen (ikke det at jeg kjører ikke fylla :icon_redface: ), og våkner frisk og opplagt dagen derpå!

Skrevet

Jeg forteller ikke at jeg drar på fest, men sier heller jentekveld. Dessuten drar jeg ikke til folk jeg ikke kjenner, og drikker aldri så mye at jeg ikke vet hva jeg gjør. Har ikke drukket så mye i løpet av livet akkurat. Foreldrene mine er veldig fleksible når det gjelder utetider osv, men jeg har aldri vært den typen som flyr gatelangs og går på random-fester. Jeg er hos folk jeg kjenner, og overnatter. Hvis jeg har "fest" hjemme hos meg selv inviterer jeg bare folk jeg kjenner, og slipper ikke inn andre. Så foreldrene mine vet at de ikke trenger å bekymre seg :icon_redface: For dem er jeg englebarn når det gjelder sånne ting.

Skrevet

Jeg er egentlig ikke så ofte på fester. Har aldri vært en partyløve, drar kun hvis det er arrangerte fester eller fester hvor alle vennene mine skal på. Alenehjemmefester er jeg sjeldent på, synes det blir fort kjedelig, og plutselig kommer det 50 personer du ikke kjenner.. Nei, festing uten"grunn" er litt meningsløst i mine øyne! En annen ting er å samle hele vennegjengen og hygge seg med litt alkohol :icon_redface: Ikke at jeg gjør det så ofte da, men ville heller å ha gjort det enn å dratt på fest med 100 personer der under halvparten av folka er folk jeg ikke aner hvem er..

Men uansett, siden jeg ikke er så ofte på fester, drikker jeg ikke så ofte heller..og om jeg drikker, er det fordi jeg har fått en uåpnet flaske av en, har hatt råd eller veldig lyst til å drikke da. Har vært på fester hvor jeg ikke har drukket noe og.. Har aldri vært mer enn litt brisen(har faktisk aldri drukket mer enn 1 cider, 1 rusbrus og 1 øl på en kveld), og foreldrene mine har aldri merket noe. Jeg tror de stoler på meg når det gjelder drikking og festing, og de har egentlig ingen grunn til ikke å gjøre det heller.

Som andre her sier, jeg liker heller å finne på andre ting som å dra på kino, være med kjæresten min, ha en kveld med venner hvor vi prater, diskuterer, ser film, spiller spill og sing star osv.. Eller å ha en kveld med venner som har hund hvor vi setter hundene i fokus :P

..og det er godt å høre at det ikke bare er jeg er sånn :P

Skrevet

Dette er en smule flaut.. :icon_redface:

Jeg er snart 16 år, men er sjelden på noen fester og har aldri drukket skikkelig. Jeg har smakt alkohol, men aldri direkte drukket. Ikke p.g.a foreldrene mine eller noe, men bare det at jeg ikke føler for det. Vil mye heller være med venner å finne på andre ting. Bade (om sommeren), gå på kino, eller bare være hjemme med kattene å drømme om min egen hund mens jeg sitter på hundesonen :P

Jeg føler meg noen ganger skikkelig teit fordi jeg ikke har drukket, føler at det bare er jeg som er sånn, enda jeg har et par venner som heller ikke gidder å drikke...

kremt... er 27 nå jeg og enda ikke vært dritings. :P Hvorfor drikke om man ikke føler for det? :P

Skrevet

Syns den nye holdningskampanjen virker så bra jeg. Kremt. Den der om at det ikke er flaut å si nei, og Kjartan og Kjetil kommer med masse "morsomme og gode" unnskyldninger man kan bruke. Spesielt bra er det at de som er i spissen for denne holdningskampanjen er elevrådsledere, ungdommer med verv og Juvente-folk som aldri har rørt alkohol i hele sitt liv. Da syns jeg det blir for dumt å gå rundt og fortelle folk hvor teit det er, når de ikke har prøvd det selv :icon_redface:

Skrevet

Og sånn generelt. Husker ikke om jeg hadde noen "innetider" da jeg ikke hadde fylt 18 jeg.. Va så sjelden ute på noe uansett som ikke var rett i nabolaget så. Da man bor 2 mil unna alt som har med utesteder å gjøre, er det sjelden man er ute på så mye før man blir 18.

Jeg smakte på alkohol da jeg var 15 eller noe tror jeg, men det var på tur med en hel haug inkl foreldrene mine. Men både jeg og bror min fikk som deal at hvis vi hverken røykte eller drakk før vi var 18, så fikk vi førerkort og bil. Det klarte vi fint begge to.

Og etter jeg ble 18 så har jeg kanskje vært tilnærmet full 1 gang, smakt på litt innimellom en del ganger, men aldri vært dritings. Men, nå er jeg kommet til deg steget at jeg ikke gidder å drikke. Mye bedre å kjøre selv bare. Ikke smaker det noe godt, og folk oppfører seg som tullinger i fylla, så det blir bare dumt.

Går da jammen meg fint ann å ha det himla gøy uten å drikke seg dritings. For hallo! Hvor GØY har man det da egentlig? man klarer ikke le og finne på noe artig uten å ruse seg? :rolleyes: TAPERE! :icon_redface: hehe

Skrevet
Går da jammen meg fint ann å ha det himla gøy uten å drikke seg dritings. For hallo! Hvor GØY har man det da egentlig? man klarer ikke le og finne på noe artig uten å ruse seg? :rolleyes: TAPERE! :icon_redface: hehe

Det er det jeg mener med at det blir for dumt at folk som aldri har vært fulle (jeg teller i den kategorien siden du har vært tilnærmet full èn gang) skal komme og si hvor patetisk det er å drikke. Selv om man drikker et par ganger i måneden betyr ikke det at man ikke klarer å ha det gøy ellers. At man kan drikke seg full betyr ikke at man gjør det hver eneste gang man skal finne på noe morsomt eller være sammen med venner :P Hehe.

Hvor GØY har man det da egentlig?

Regner med at de fleste som drikker har det gøy når de drikker, hvertfall har jeg det selv. Hvor ellers er vitsen :P Hadde ikke giddet å drikke dersom det var drit kjedelig og smakte vondt, hva?

Skrevet

Syns den nye holdningskampanjen virker så bra jeg. Kremt. Den der om at det ikke er flaut å si nei, og Kjartan og Kjetil kommer med masse "morsomme og gode" unnskyldninger man kan bruke. Spesielt bra er det at de som er i spissen for denne holdningskampanjen er elevrådsledere, ungdommer med verv og Juvente-folk som aldri har rørt alkohol i hele sitt liv. Da syns jeg det blir for dumt å gå rundt og fortelle folk hvor teit det er, når de ikke har prøvd det selv :D

Mener du da at man ikke kan være mot narkotika, fordi man ikke har prøvd det selv også?

At man ikke kan være mot "harde" metoder i hundetrening, fordi man ikke har prøvd?

Man skal rett og slett ikke mene noe om ting man ikke har erfart selv....??

Skrevet

Oj så gøy vi hadde det da vi drakk! :blush: Nå er det mange år siden jeg var full sist. Jeg liker ikke å miste en dag etterpå med å være i dårlig form.. Men noen ganger savner jeg virkelig den tiden hvor øl var godt!

Skrevet

hello:)

jeg er 16 år, ... jeg bor i en liten bygd, så det eneste som er gøy her er å feste;P jeg begumte for litt over et år siden, og er vel på fest med vennnene mine nesten hver helg:/ foreldrene mine er skilt og jeg bor hos moren min... hun vet at jeg drikker og det går bra, men hun er ikke noe glad i at jeg drikker sprit.. forstår egentlig det...

har egentlig ingen tid å komme hjem for siden jeg bor i ei bygd som det ikke går noen busser må man enten bestille drosje eller ha sjåfør... men det er vel sånn det skal være i ungdommstiden:P

Skrevet

Mener du da at man ikke kan være mot narkotika, fordi man ikke har prøvd det selv også?

At man ikke kan være mot "harde" metoder i hundetrening, fordi man ikke har prøvd?

Man skal rett og slett ikke mene noe om ting man ikke har erfart selv....??

Nei. Men det er et ganske langt skritt fra å ha vært full til å ha prøvd narkotika, hvertfall etter min målestokk. Selvfølgelig kan man ha en mening om noe uten å ha prøvd det, men når man snakker om f.eks metoder innen hundetrening og/eller alkohol, så er det kanskje greit å vite hva man snakker om før man kaller det patetisk og taperaktig.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg har noen til å passe inni,men ikke noe fast. Jeg jobber skift, og hunden har noen å være med når jeg jobber natt. Han har også noen å være med litt på kvelden når jeg jobber ettermiddag. Det er de dagene jeg jobber dag som er problemet. Det er ikke sånn at jeg ikke har tenkt på at det er ansvar med hund. Men jo, jeg trodde han var klar for å være alene nå.. Oppdretter sa valpene klarte det greit etter ca 12 uker...med trening så klart. Mulig jeg ikke har trent godt nok..har jo aldri dratt lenge fra han. 
    • Takk for et veldig fint og beroligende svar. Det betyr mye å høre det fra noen som har litt erfaring med hvordan oppdrettere tenker. Diva er akkurat sånn du beskriver en trygg voksenhund. Vi har aldri hatt problemer med henne ingen utagering, ingen aggresjon, ingen ressursforsvar eller noe som helst i den retningen. Hun er en hund som alltid har vært stabil rundt både folk og andre hunder, og hun har vokst opp med små hunder rundt seg helt siden hun var valp selv. Hun er typen som går mellom hvis to hunder bråker, men uten å lage noe drama ut av det. Bare rolig og tydelig. I tillegg er hun vant til et veldig rolig og forutsigbart hjemmemiljø, siden det alltid er noen hjemme på grunn av hjemmekontor. Hun får masse nærhet, rutiner og trygghet, og det smitter veldig over på hvordan hun oppfører seg. Det er nok mest meg som syns det er litt skummelt å bli dømt før folk faktisk har møtt henne. Jeg vet jo at hun er en fantastisk hund, men man hører så mye forskjellig, og jeg vil ikke at noen skal misforstå situasjonen. Jeg kommer til å fortelle oppdretteren om Diva når vi vet at sjansen er større for at vi faktisk får valpen, så det ikke blir unødvendig stress eller misforståelser. Men det du skriver roer meg veldig. Det er godt å høre at en trygg voksenhund som Diva faktisk kan være et pluss, og ikke noe negativt.
    • Det du beskriver er dessverre ganske vanlig hos valper i den alderen, og det betyr ikke at du har gjort noe feil. Noen valper takler alenetrening helt fint, mens andre trenger mye lengre tid enn det «boka» legger opp til. Det viktigste nå er å unngå at han får panikk hver gang du går, for det kan gjøre treningen tyngre for dere begge. Når en valp hyler sammenhengende i 30 minutter, så er det et tegn på at han ikke er klar for det nivået av alenetid ennå. Det handler ikke om stahet, men om at han blir oppriktig stresset. Da er det lurt å gå noen steg tilbake i treningen og gjøre det lettere for ham. Noen ting som ofte hjelper: •     Start helt på nytt med bittesmå steg, og hold deg på det nivået han faktisk mestrer. Det kan være 5 sekunder, 10 sekunder, 30 sekunder – det er helt greit. Det viktigste er at han opplever at du alltid kommer tilbake før han får panikk. •     Unngå bur akkurat nå, siden du allerede ser at det gjør ham mer stresset. Det er ikke alle valper som finner ro der. •     Gi ham et mindre område, men ikke bur. Et valperom, grind eller et avgrenset område kan gjøre det lettere for ham å finne ro. •     Tren på ro før du går. Mange valper blir mer stresset hvis det skjer mye aktivitet rett før du forlater leiligheten. •     Gå ut og inn mange ganger uten at det betyr noe. Ta på sko, gå ut, kom inn igjen. Gjenta til det blir kjedelig for ham. •     Bruk lyder som gjør at han ikke føler seg helt alene. Radio, hvit støy eller en vifte kan hjelpe noen valper. Når det gjelder jobbsituasjonen: Det er helt forståelig at du må på jobb, men valper på 15 uker klarer som regel ikke å være alene i lange perioder uten at det går utover tryggheten deres. Hvis det finnes noen muligheter for midlertidig hjelp nabo, familie, hundepasser et par timer, eller en venn som kan stikke innom, så kan det gjøre en enorm forskjell mens dere trener. Du gjør så godt du kan, og det er tydelig at du prøver å gjøre dette riktig. Det viktigste nå er å ta det i hans tempo og unngå at han får panikkopplevelser som setter dere tilbake. Det blir bedre, men noen valper trenger litt mer tid og litt mer støtte i starten. eller så vil du oppleve med at du vil få en hund som er stresset og kan bli `farlig` når han blir stor. om du har skaffet deg valp og ikke viste at valpen ikke kan være alene, så kanskje tenke på å sette den bort til noen som kan ta seg av den til den har blitt større. veit mange kan få det til og funke. men fleste hunder som vokser opp med å være alenen så mange timer av dagen sliter ofte med stress og sånnt ting.  det er ikke enkelt men noen ganger må man tenke på dyre og ikke seg selv, så kan være lurt å kanskje finne noen. se eter barnevakt eller hundebarnehage. for å sette en liten valp så lenge alene er ikke bra for han. jeg håper du finner ut av det og at han slipper unna å bli en nærvøs hund som voksen. ikke ment vondt eller sårende 
    • Det er jo nettopp det jeg sier, at de færreste har mulighet til å være hjemme fra jobb i 6 mnd. Hvis du leser litt rundt på forumet her vil du se ulike løsninger. Noen har med hunden i bil og lufter i pausene. Såklart uaktuelt i denne kulden. Noen har venner, naboer eller familie som passer halv dag eller stikker innom og lufter. Noen har hjemmekontor eller kan ta med hund på jobb. Når man er flere i familien har man kanskje mulighet for å tilpasse slik at noen starter sent på jobb, andre tidlig, og/eller har barn som kommer hjem fra skolen og lufter hund. Det er mange løsninger. Men det er ikke naturlig å forvente at den 4 mnd gammel valp skal kunne være alene hjemme en hel arbeidsdag. Om du ikke har mulighet for å tilrettelegge dette er det stor fare for at hunden utvikler separasjonsangst og ikke kan være alene i det hele tatt. Det er 20 år siden jeg fikk min første  hund, jeg har vært aktiv i hundesport og ulike hundemiljøer, og alle som har skaffet seg valp har planer og løsninger for dette. Som du også vil finne på forumet her vil alle som spør bli anbefalt å ha en plan og ikke forvente at en valp kan være alene hjemme en hel arbeidsdag.  Og så kan du jo se på finn.no hvor mange unghunder som omplasseres fordi de ikke "får tiden til å gå opp". Det er mange av disse "normale menneskene" som ikke har hatt en god plan for alenetreningen når de har skaffet seg hund.
    • Ja, jeg går gode turer først, og aktiviserer han. Gir han kong eller tyggebein når jeg går. Prøvd å lage en god rutine hjemme.  Men at du sier jeg skal levere hunden tilbake fordi jeg må på jobb, det blir for dumt! Han er 4 mndr, og ytterst få mennesker har mulighet til å være så lenge hjemme.  Rart så mange bikkjer klarer seg greit i hverdagen egentlig,  mtp at alle må være hjemme minimum 6 mndr(noe ganske få har vært..)  Og ikke alle har mulighet for å dra hjem fra jobb i lunsjen, eller ha bikkja med på jobb.. Hvor er dere normale mennesker med hund henn? Er dere ikke på forumer kanskje? Er dere jeg gjerne ville hørt fra..
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...