Gå til innhold
Hundesonen.no

JUHU..! Nå henter jeg henne hjem!


MyPapillon

Recommended Posts

Skrevet

Skriver dette temmelig sent,men nå fredag 9 juni skal valpen endelig hentes hjem......

tror ikke det har gått helt opp for meg,men gjør nok det senere (idag..) fredag,når jeg setter henne i buret i bilen for hjemreise..ojoj..

Vil bare si takk til alle dere som har stått på med å hjelpe til med å finne navn til henne,og sitter med bare noen få nå(i motsetning til de flere A4 sidene jeg har skrivd.... :)

Det skulle ikke være lett,nei,men kan jo legge frem de jeg lurer på..Hmmm,tør jeg det?)

Noen av dere hadde kommet med noen navn i firb. med sommerfugl,tror jeg og har kombinert det...

(vet ikkeom jeg velger det,men var fint)

Nova Cho ?

Chanti (a) ?

Kala/Cala ?

Kaila ?

Chilia ?

Eyla ?

Nana ?

Hva synes dere? Kan noen av disse passe,tror dere? Bare syns de var fine,har mange fler,men da får jeg ikke bestemt meg,skal gi henne navn,nå fredag når jeg henter:15.30 tiden..

Så må minimere dem,sorry...har holdt på sååå lenge med å finne noe og det har ikke vært lett...

Takk..... Vilde :P

Skrevet

Vet bare om Nova Scotia Duck Tolling Retrivere som heter Nova, jeg! :) Kjempefint hvis navnet brukes av andre raser, også! :rolleyes:

Skrevet

Her var det mange fine navn! Stemmer fro Chanti og Kala, men alle var fine. Lykke til med valpen! La oss få vite hvilket navn det ble og hvordan det går med dere, da;)

Bare et lite spørsmål til; Hvilken kennel har du kjøpt fra?

Skrevet

Når jeg skriver så har du nok hentet din lille hjerteknuser. Gleder meg til å se bilde av henne her snart. :)

Her er de navnene jeg likte av de du la ut.

Eyla og Nana synes jeg var fine.

Ønsker deg lykke til med henne uansett hva hun blir å hete.

Skrevet

Kala er pent :) Lykke til med den pittelille valpen. Måtte den bli en snill og hyggelig Pappilon som voksen :D

Skrevet

Kaila var min favoritt :)

men nå vet jo jeg hva jeg skal kalle neste hunden min igjen og jeg da.. hihi

er litt sånn over tenkt på sånne ting :D

Skrevet

Tåler du et navneforslag til? :)

I disse dager ble en liten jente født i Namibia. Hun fikk navnet Shiloh Nouvel... Vakkert navn, tenkte jeg da jeg fikk det opplest på nyhetene:) Hvorfor kan ikke en liten Papillon-jente få et sånt nydelig navn? :D

Uansett, gratulerer med valp :o

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...