Gå til innhold
Hundesonen.no

JUHU..! Nå henter jeg henne hjem!


MyPapillon

Recommended Posts

Skrevet

Skriver dette temmelig sent,men nå fredag 9 juni skal valpen endelig hentes hjem......

tror ikke det har gått helt opp for meg,men gjør nok det senere (idag..) fredag,når jeg setter henne i buret i bilen for hjemreise..ojoj..

Vil bare si takk til alle dere som har stått på med å hjelpe til med å finne navn til henne,og sitter med bare noen få nå(i motsetning til de flere A4 sidene jeg har skrivd.... :)

Det skulle ikke være lett,nei,men kan jo legge frem de jeg lurer på..Hmmm,tør jeg det?)

Noen av dere hadde kommet med noen navn i firb. med sommerfugl,tror jeg og har kombinert det...

(vet ikkeom jeg velger det,men var fint)

Nova Cho ?

Chanti (a) ?

Kala/Cala ?

Kaila ?

Chilia ?

Eyla ?

Nana ?

Hva synes dere? Kan noen av disse passe,tror dere? Bare syns de var fine,har mange fler,men da får jeg ikke bestemt meg,skal gi henne navn,nå fredag når jeg henter:15.30 tiden..

Så må minimere dem,sorry...har holdt på sååå lenge med å finne noe og det har ikke vært lett...

Takk..... Vilde :P

Skrevet

Vet bare om Nova Scotia Duck Tolling Retrivere som heter Nova, jeg! :) Kjempefint hvis navnet brukes av andre raser, også! :rolleyes:

Skrevet

Her var det mange fine navn! Stemmer fro Chanti og Kala, men alle var fine. Lykke til med valpen! La oss få vite hvilket navn det ble og hvordan det går med dere, da;)

Bare et lite spørsmål til; Hvilken kennel har du kjøpt fra?

Skrevet

Når jeg skriver så har du nok hentet din lille hjerteknuser. Gleder meg til å se bilde av henne her snart. :)

Her er de navnene jeg likte av de du la ut.

Eyla og Nana synes jeg var fine.

Ønsker deg lykke til med henne uansett hva hun blir å hete.

Skrevet

Kala er pent :) Lykke til med den pittelille valpen. Måtte den bli en snill og hyggelig Pappilon som voksen :D

Skrevet

Kaila var min favoritt :)

men nå vet jo jeg hva jeg skal kalle neste hunden min igjen og jeg da.. hihi

er litt sånn over tenkt på sånne ting :D

Skrevet

Tåler du et navneforslag til? :)

I disse dager ble en liten jente født i Namibia. Hun fikk navnet Shiloh Nouvel... Vakkert navn, tenkte jeg da jeg fikk det opplest på nyhetene:) Hvorfor kan ikke en liten Papillon-jente få et sånt nydelig navn? :D

Uansett, gratulerer med valp :o

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...