Gå til innhold
Hundesonen.no

Heisann


milie

Recommended Posts

Skrevet

Ja, så er det vel på tide at jeg også presenterer meg! :wink:

Jeg heter altså Emilie, er 17 år (blir 18 i september).

Har ei blandingstispe (Bouvier/Keeshond) og en St. Bernhardshann.

Og så fort chip&veterinærattest er i orden reiser jeg til Sverige for å hente min nye valp, en jack russell terrier.

Har hatt hund hele livet, av forskjellige raser. Drevet endel med hundekjøring, men satte bor de 2 siste SH'ene mine i fjor vinter, da tiden rett og slett ikke strakk til for å gi de så mye trening som de trengte for å holde seg i form.

Ellers driver jeg med kaniner (utstilling/avl/hopping), har fortiden 26 avsldyr i "stallen" + div. unger.

Har også hester (1 kaldblods og 2 shettiser) og noen katter.

Hjemmesiden til kaninoppdrettet: paasan.vze.com

Hjemmesidene til hundene: kiara.vze.com

gulliver.vze.com

billythekid.vze.com

:)

Skrevet
Velkommen skal du være!

Har selv en alaskan husky!  :)

Takk, takk!

Fin hund du har :)

Av trekkhunder har jeg hatt 4 SH'er + en blanding av SH/Grønlandshund/Engelsk Setter. Blandingen var jo "omtrent Alaska Husky", og så helt ut som en "vanlig" husky både i bygning og tegning. Herlige hunder iallfall :)

Skrevet

heisann :) vælkøjmmin te gards, eller no sånt :)

går det bra med dyra? må legge ut bilder da :) skal ta meg en tur på de andre sidene dine også (bare vært på billy sin).. må få henta han snart ja! blir gøy det! vi skulle møttes en gang! hvor er det du bor nå igjen? vet at jeg spurte om det her om dagen, men har visst glemt det :D skal nedover til vormsund (ved oslo) på utstilling i juni da.. men du bor vel ikke der :D jaja..klem

Skrevet
heisann :D vælkøjmmin te gards, eller no sånt :D

går det bra med dyra? må legge ut bilder da :) skal ta meg en tur på de andre sidene dine også (bare vært på billy sin).. må få henta han snart ja! blir gøy det! vi skulle møttes en gang! hvor er det du bor nå igjen? vet at jeg spurte om det her om dagen, men har visst glemt det :D skal nedover til vormsund (ved oslo) på utstilling i juni da.. men du bor vel ikke der :D jaja..klem

Hehe.. Alt bra med dyra her, ja! Kommer vel ut bilder etterhvert, men har bare eldgamle bilder av de.. :D Oppdretteren hans skulle ringe veterinær i morgen å bestille time for chip&veterinærattest, så henter han så fort det er fiksa! :)

Bor på Dovre, for øyeblikket :wink: Må møtes igjen snart, ja! :) Hadde tenk å bli med Ina på NKK's utstilling på Leangen, så møtes vel der..!? Billy blir iallfall med hvis jeg reiser! :D

Skrevet

nææh ...

Bedre sent en før - ikke omvendt :oops:

Bedre før enn seint? Hehe.. :D

Ja, ja.. Tror iallfall jeg kommer til å trives her på forumet! :)

Skrevet

Hehe.. Alt bra med dyra her, ja! Kommer vel ut bilder etterhvert, men har bare eldgamle bilder av de.. :D Oppdretteren hans skulle ringe veterinær i morgen å bestille time for chip&veterinærattest, så henter han så fort det er fiksa! :)

Bor på Dovre, for øyeblikket :wink: Må møtes igjen snart, ja! :) Hadde tenk å bli med Ina på NKK's utstilling på Leangen, så møtes vel der..!? Billy blir iallfall med hvis jeg reiser! :D

Ja, det må du vettu :D

Kjipt at de ikke har valpeshow der da :D men men.. Morsom allikevel!

Skrevet

Ja, det må du vettu :D

Kjipt at de ikke har valpeshow der da :D men men.. Morsom allikevel!

Jepps da! Blir jo "valpetreff" med meg&Billy, deg&LiLi, Ina&Eso og Kristina&Lunah! Hehe.. Kan jo bli moro det også :)

Skrevet

Weeee :) :) :) Det blir dritkult! Gleder meg allerede :D Lurer på hvem som er minst av Billy og LiLi da? Hvis Billy er mindre så er han sikkert den minste hunden der! hehe.. LiLi har ennå ikke møtt en hund som er mindre enn seg, så det hadde vært gøy og sett! hehe..

Skrevet
Weeee :) :) :) Det blir dritkult! Gleder meg allerede :D Lurer på hvem som er minst av Billy og LiLi da? Hvis Billy er mindre så er han sikkert den minste hunden der! hehe.. LiLi har ennå ikke møtt en hund som er mindre enn seg, så det hadde vært gøy og sett! hehe..

Gleder meg masse jeg også! :D

Blir moro å se hvem som er minst, ja. :wink:

Veit ikke hvor høy Billy er nå, men det skal jeg finne ut så fort jeg får han hjem! Hvor høy er LiLi nå?

Skrevet

Gleder meg masse jeg også! :D

Blir moro å se hvem som er minst, ja. :wink:

Veit ikke hvor høy Billy er nå, men det skal jeg finne ut så fort jeg får han hjem! Hvor høy er LiLi nå?

:oops: Har ikke målt henne :oops: hehe.. Ikke veid henne på en stund heller faktisk. Må få gjort det en dag. Er vel ikke lenge til hun skal til dyrlegen igjen heller. Huff, jeg er så distre :D Det er faktisk neste mandag ser jeg nå. Så da får jeg kanskje målt henne også. Hun har i alle fall vokst masse! Tror nok hun er over 1.5 kg nå! Var 1.2 sist jeg veide henne.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Tydeligvis. Har snakket med mange som har blitt "tvunget" til å kjøpe hund.  Personlig så ble jeg paff, og skuffet- fra en seriøs oppdretter som kydde så og vær så imøtekommende til skikkelig skarp sur stemme...    
    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
    • Hei! Jeg er ei jente på 23 år. Jeg og min samboer planlegger å flytte hjem igjen til bygda jeg opprinnelig kommer fra. Det er veldig landlig og utrolig fine fjell og skogsturer. Jeg er selv et friluftsmenneske og elsker alt av hengekøyeturer, teltturer, fisketurer og fjellturer. Samboeren min kommer til å være i jobb når vi flytter hjem og jeg skal starte lærerutdanningen min over nett. Vi har derfor snakket om å kanskje skaffe oss en valp til høsten. Vi har særlig sett på golden retriever som et alternativ for oss. Jeg kommer til å få hjemme og kunne ærlig trengt de rutinene som kommer med å ha valp. Samboeren min har ikke hatt egen hund før, men jeg er vokst opp med hund (Schiller støver, finsk støver, mops, malteser, sibirsk husky) jeg har selv vært med på å oppdra disse hundene (særlig huskyen da jeg var litt eldre når vi fikk henne) men sammen med familie. Jeg synes det er vanskelig å skulle vente på riktig timing. Jeg er selv i arbeid akuratt nå og sparer aktivt for å kunne ha råd til en hund i fremtiden. Vil jo såklart ikke gå til anskaffelse av en valp uten å ha nok oppsparte midler til forsikring og uforutsette avgifter. Vi har allerede en katt fra før som har astma som trenger oppfølging og behandling. Det er ikke slik at vi drar så mye på ferier, og om vi gjør det så har det vært hjem til bygda eller på Norgesferie, og da er pus med (han ble vandt til med reising fra ung alder), og det skulle hunden også fått være. Men er det riktig tidspunkt? Det er dette jeg sliter litt med å bestemme. Hvor lenge skal vi vente før vi evt anskaffer oss hund? Bare vet vi når det er tid for ett nytt familiemedlem? Jeg har egentlig allerede ventet tålmodig i 4 år, men det har aldri vært den rette tiden for ett så stort ansvar. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...