Gå til innhold
Hundesonen.no

quart festivalen


Kristina

Recommended Posts

Guest Christine

Var det ikke på Quart festivalen folk ble trampet ihjel i fjor da?

Og folk ble klemt til døe i gjerdet?

Var det Quart?

Dessuten så trur jeg det blir vell sølete om det regner.. :angry:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Var det ikke på Quart festivalen folk ble trampet ihjel i fjor da?

Og folk ble klemt til døe i gjerdet?

Var det Quart?

Dessuten så trur jeg det blir vell sølete om det regner.. :angry:

Roskildefestivalen var det folk som ble trampa ihjel og klemt ihjel. Kan ikke huske det skjedde på quart

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Christine

Roskildefestivalen var det folk som ble trampa ihjel og klemt ihjel. Kan ikke huske det skjedde på quart

Åja..Jeg har ike peiling på festivalet jeg så :angry:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Vicky

Quartfestivalen er der Till Lindemann i Rammstein tok på seg en giant gummipenis og spruta utover publikum fra scenen, og det var der **** for forrest hadde sex på scenen. Det er noen hendelser derfra. Er sikkert artig der, mmen jeg syns ikke de bandene som skal dit i år er så veldig bra.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvem har vært der?

Er det lov å ha med alkohol inn? Blir man sjekka for det ved inngangen eller noe?

Er det politifolk over alt?

Hvordan er det å overnatte der?

Fortell litt dere som har vært der. Vurderer å dra i år.

Har vært der 5 ganger.

Det er ikke lov å ha med alkohol inn på konsertområdene. De selger øl og vin der inne til dem som er gamle nok (og sikkert en del som ikke er det :P )

Vaktene kan være ganske nazi, og sjekker sekker og klapper på lommer. De er rimelig strenge - sammenlignet med Roskilde og sånn i alle fall. Ikke mye laidback... Politi er det ikke så enormt mye av, men noe er det selvfølgelig (har du noe å skjule...? B) ).

Dersom man ikke bor på hotell el.l (som sikkert er utsolgt nå uansett), må man ligge på festivalcampen, som er et godt stykke unna konsertarenaene (langt å gå - busser settes opp hele tida).

Har aldri bodd på campen selv, men vært der for å besøke andre. Den er vel som festivalcamper flest - gjørmete og rølpete, men artig nok om man har rett innstilling :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg skulle jo egentlig, men fant jo seff ut at jeg ikke kan allikevel <_<

Uansett de jeg skulle dra med har leid en leilighet i nærheten, det er sikkert utleid nå, men hvis man er mange er det veldi lurt. Tror d koster 70 kr natten og bo på campingen. Det skal i hvertfall være en del vakter der, men jeg tror ikke de går rundt og sjekker alder. Det er jo lov å ha alkohol der. :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvem har vært der?

Er det lov å ha med alkohol inn? Blir man sjekka for det ved inngangen eller noe?

Er det politifolk over alt?

Hvordan er det å overnatte der?

Fortell litt dere som har vært der. Vurderer å dra i år.

Du kan kjøpe alkohol inne på et sperret område, men får ikke ta med glasset utenfor:)

Så ikke så mange politifolk, men noen var det.

Overnattet på Roligheden camping, i egen leid campingvogn, det var konge, koste meg skikkelig der, og slapp å ligge i telt:)

Fra Roligheden går du rett frem inn til sentrum, 10 min. å gå ca. Kristiansand er en utrolig enkel by å finne frem i! Og pen by også, og det kommer fra meg, en bergenser..:P

Taxi en vei til camping fra sentrum kostet ca 70-80 kr nattestid. Tok den ca 4 ganger, late meg..:P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Er fullstendig enig med kathrine, Roskilde er trehundre ganger bedre, minst.

Var på roskilde det året folk døde foran scenen, og det spesielle var at alle som døde var store sterke menn. (de så litt bolete ut..) Var foran på mange konserter, og alle rundt hjalp hvis du følte at puppene ble litt flate. Det var trist at de døde, men de har sikra scenen mye bedre nå, og så var jo det året ganske sølete.. ( men ikke så ille som 98, da var det søledam i teltet B) )

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Life's a beach, og når det er kaldt og surt og blåser, så har vi den for oss selv, så det var ikke så ille, men det var ikke så vel heller, for Ede har ikke store radiusen (0-2m) eller masse interesse for å utforske omgivelsene selvstendig, så aktivitet begrenser seg mest til mutterns fremdriftstempo og kastearm. Det som er dårlig med det er det samme som er bra med det. Borrelås klengete er dog veldig å foretrekke over selvstendig på vift i sin egen verden. Bonus for egen helse å måtte løpe litt og være mer aktiv for å gi Ede mer av aktiviteten han trenger.  Virkelig ikke så mye å melde fra en stadig mer rutinepreget hverdag sammen. This is it nå, liksom.  Ede har begynt gå på turbusser helt selvstendig, flink opp trappen og går rett til plassen sin på midten. Trenger finne en smart måte å trene på å rygge i vinkel, for å komme inn mellom seter. Mestrer vi ikke det, så må vi stå over en buss om det er barnevogner og bagasje på den plassen der.  Å gå ned trappene på tur ut av bussen ligger lenger frem i tid. Han har gått ned bare sju trappetrinn i sitt liv så langt, og de var av normal bratthet. De tre veldig bratte trinnene på turbussen vil han fortsatt bæres ned. Nærmer seg antakelig 150 kg valpevekt nå, slik det føles i armene mine. Trenger derfor begynne lære gå de tre bratte trappetrinnene ned på egenhånd også, ellers vil han finne veien ned der på den harde måten, fordi jeg er evig optimist og vil at some point overvurdere min egen evne til å bære ham ned der. Seriøst, han begynner bli tung å bære i armene. Fordi jeg er idiot har vi KUN løftet med hodet til høyre side, hele livet, og dermed mesteparten av vekten hans på den svakeste armen min. Å snu for å bære motsatt vei er et alvorlig avvik i prosedyre som må rapporteres og meldes og klages på og ankes i flere runder før vi etter en lang godkjenningsprosess kan vurdere prøve på den måten.  Å bli bært på såkalt påssarygg (trønder, sjø) har vi begynt få litt dreisen på. Ede synes det var skummelt i starten, men har begynt like å leke ryggsekk nå. Aberet er at jeg har utnyttet jukkeangrep bakfra for å shape det inn. Usikker på om han tør gjøre det der foran et publikum på bussen. Han er jo i den alderen. Å vise affeksjon for foreldre er veldig pinlig. Mulig han heller vil reise med buss til evig tid enn å ta den flausen der for å komme seg ned trappen.  Vi får se. Det finnes antakelig en viss mengde NomNoms som i bunnen av den trappen der vil vekke den nødvendige motivasjonen til å klare komme seg ned de trappetrinnene selvstendig i en fei. 
    • Dette handler mer om uenighet. Jeg håper du sier nei til dette. Om du hadde visst at hunden skulle brukes til å produsere blandingskull hadde du ikke skrevet under. 
    • Uff, det er vanskelig med oppdrettere man ikke er enig med, dessverre. Du sier det står i kontrakten at avl skal følge NKKs retningslinjer, men hva står i kontrakten om brudd? Det hjelper jo ingenting med en kontrakt dersom ikke betingelsene ved brudd er beskrevet. Juridisk sett står oppdretter som eier, og om hun ikke vil la deg kjøpe ut hunden til full pris så er det dessverre opp til deg å heve kjøpet på grunnlag av kontraktsbrudd. Dette er veldig vanskelig når det er snakk om et levende dyr og ikke en faktisk vare. Du kan jo også eventuelt kontakte NKK for råd.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...