Gå til innhold
Hundesonen.no

Sove for mye?


EngelskSetter

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har Engelsk Setter, tispe.. Blir 1 år neste mnd.. Men det er noe rart at hun er ei fuglhund og er sikkelig aktiver osv. Men jeg syntes at liza sove for mye. Er det normal? Vi har vært mye ute med henne og aktive..

Men hjemme sove hun meste og når ungene prøve å få henne å leker men hun vises uinteressert og bare ligge på teppe og se på dem og sove for det meste.. Er det normale for 1 åringen hund??

Skrevet

Som ida sier, la henne være i fred og vær glad for at hun roer seg såpass godt inne. Er hun kvikk og rask ute så skal dere bare være glad til at hun slapper godt av inne.

Skrevet

Jeg synes det høres litt rart ut at hun ikke vil leke, hvis det da ikke er når hun nettopp har vært ute og er sliten? Men jeg er enig med Nina i at hvis hun er kvikk og rask ute, så er det nok ingen grunn til bekymring.

Skrevet

Høres litt ut som buster...

Når han er inne er aktivitets-bryteren slått av, men så fort vi tenker oss ut så vippes aktivitets-bryteren på, å buster er i 200 for å komme seg ut å herje...

Synes det er herlig å ha en slik hund jeg...

Skrevet

Høres ut som våre hunder, og jeg har settere. Nå er minstemann bare en valp da, men både den eldste hunden min og den forrige hunden min(en gordon setter), var slik. Helt rolig inne og full fart ute. Perfekt synes jeg :angry: Men er kanskje litt rart at hun er helt uinteressert i lek, men så lenge hun er frisk og rask ute burde du ikke være bekymret.

Skrevet

Har hatt Gordon Setter jeg, som var totalt uinteressert i alt som heter leker.. HUn var og rolig inne, lå for det meste og sov. Herlig det!

Skrevet

Da er det ingen å være bekrymet.. Hun er meget aktiver ute og leker når vi er ute.. Så inne er hun så rolig og sove mye og kose seg.. Leker gidder hun ikke når vi er inne.. Vært hos dyreklinikk idag pga rød øynene og få øyedrypp.. Legen synes Liza er så snill og rolig. Neste sove da legen undersøker hennes kroppen :angry:

Frisk og sprek..

Da er det bare så deilig å vite det :lol:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...