Gå til innhold
Hundesonen.no

har ikke sovet i natt heller, dritt flått!!!!


Kine Helen

Recommended Posts

Skrevet

i går gikk vi tur, på kvelden og da vi kom hjem drev hundenen og lekte på gulvet, jeg så ett rusk på speedy sin nakke og bøyde meg ned for å ta det vekk så var det pina meg en flått..

..drev å krøp omkring da var ikke festet seg1

og som dere kanskje har fått med dere så er jo lillegutt på besøk her..(langh¨åra chi) , og han er vandt til å sove i sengen.. blir helt hysterisk når han ikke får komme opp!! sant helen?

og samboreren min satt foten ned og sa INGEN HUNDER I SENGEN I DAG!! er forsåvidt enig(speedy sover i sengen kanskje en dag i uken)

så i natt har begge hundene vært på gulvet, og selvfølgelig vært våken og klagd og stått på to ben og kravlet opp etter sengen min.. RRRR

hehe.. to chihuahuagutter gies vekk!!!;)

måtte bare få klage litt.. i går sov jeg ikke pga dumme katter.. og i natt pga enda dummere hunder!!! nå ligger de som slagt i sengen sin her, menst jeg må på jobb !!!

Skrevet

sånn er det når hunder læres opp og dulles formye med, mine hunder har ikke lov til å gå inn på soverommene her en gang, hører jeg at de gjør det så roper jeg de ut igjen og de vet veldig godt at de ikke har lov.

de har jo vært i sengen vår en gang iblandt da men aldrifor å sove der, bare for å dulles litt med før vi står opp.

er så glad hundene ikke er vandt med å få ligge i sengen jeg, for det hadde vært en stor risiko med Småen i sengen. sist hun delte seng med meg så skulle jeg snu meg også bet hun meg i tærene (glad dynen var over beina mine :-o ) for hun liker ikke å bli forstyrret når hun sover og da knurrer og glefser hun hvis de andre hundene plager henne og det gjorde jo hun nå rjeg snudde meg når hun lå nede med beina mine også så jeg ble bitt i tærene ,men heldig hvis var det dyne på da. ;) lille rampen min,hun gikk no ned i fra sengen da(uten at jeg jagde henne, jeg sa bare navnet hennes) så hun forstod vell at hun gjorde noe gale. :wink:

Skrevet

Kan vel si at det er en fordel med en langhåra hund da.

Pga de blir så fort varme så de må ikke sove i senga..

Diego er like happy han om han ikke får sova i senga.

Så han skal nok læres å ikke sove i senga, bare hvis jeg sier det er greit.

;) ;) Pluss blir så mye dritt oppi senga, den pelsen drar med seg så mye rart.. ;):x

Skrevet
Kan vel si at det er en fordel med en langhåra hund da.

Pga de blir så fort varme så de må ikke sove i senga..

Diego er like happy han om han ikke får sova i senga.

Så han skal nok læres å ikke sove i senga, bare hvis jeg sier det er greit.

;) ;) Pluss blir så mye dritt oppi senga, den pelsen drar med seg så mye rart.. ;):x

Min hund er også langhåra da, men hun foretrekker å ligge under dyna! hehe.. Så det har nok litt mer med pelstypen å gjøre, ikke nødvendigvis lengden. Det er tettheten som varmer. Min hund har jo ikke underull, så hun fryser ganske lett. :x

Skrevet

Lilleariel : Hehe, sant.. ;)

Ok, er glad jeg har en bamse av en hund. Men tykk pels..

Og masse underull som helt sikkert kommer til å røyte noe for ******.. ;) Hehe.. Alså en polarhund på en måte.. ;)

Skrevet
Lilleariel : Hehe, sant.. ;)

Ok, er glad jeg har en bamse av en hund. Men tykk pels..

Og masse underull som helt sikkert kommer til å røyte noe for ******.. ;) Hehe.. Alså en polarhund på en måte.. :x

Jepp, blir jo på en måte det :x hehe.. Er nok kjekt å ha en hund som ikke fryser på vinteren ja, men jeg er glad at jeg slipper hårene ;) Røyter jo bittelitt hun også, men det er så fint og enkelt å fjerne, så det er ikke noe problem. Kjenner forresten to stykker som driver med chower. Ei som driver med oppdrett og ei som har hanner for avl. Begge driver med utstilling da.

Skrevet

Lilleariel: Hva hetter kennelen til de som driver oppdrett??

Har hun sagt noe om røyting på chows? Har en følelse de røyter ganske mye de to gangene de røyter i året. ;)

Ja, er litt kult med en hund som ikke fryser. Men så bruker den ekstremt mye tid ute når det er bikkjekaldt. (når han skal ut i hagen for å gå på do)

Så jeg må jo stå ute å fryse mens jeg venter på han.. ;)

Skrevet

hehe.. De røyter nok ganske mye kan jeg tenke meg.

Vet ikke hva kennel-navnet er, men de heter i alle fall Kirsten og John Bjarne Busklein. De bor her i Trøndelag da.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Skriver litt i frustrasjon og oppgitthet. Vi har verdens fineste valp og morsom å trene, men… han er en liten nøtt. Dette er en jakt cocker og bare for å informere så får vi veiledning fra oppdretter og atferdsspesialist. Men vi føler vi stanger hode i veggen. Valpen vår finner ikke roen når vi andre er hjemme, står kun å bjeffer og blir til slutt desperat og løper i ring mens han bjeffer. Han har ikke seperasjonsangst da han fint klarer å være alene hjemme 4-5 timer på dagtid og ligger da stille i buret sitt som han kan gå fritt inn og ut av(vi følger med på kamera). I tillegg så kan han angripe oss med biting når han kjeder seg eller blir frustrert på tur. Sitter da fast i armer og ben og det er ikke napping, men biting på høyt nivå og kraft. i samråd med veterinær og adferdsspesialist har han fått sitt eget rom slik at han kan være i fred fra ro og mas og slippe å mase på oss om at det skal skje noe hele tiden. Dette er prøvd i 2 uker uten hell. Vi har også prøvd både mer og mindre hjernetrim, uten at det gir effekt.   hverdagen hans ser ellers slik ut: på morgen får han en tissetur før han få leke og tygge litt. Så får han en lengre tur 20-35min hvor han får halve frokosten sin i søk og trening. Så når vi kommer inn går han resten av frokosten sin før han er alenehjemme fra ca 07:45- 12/12:30. han får da en snusetur på 15-20min og en kong fylt med mat før han er alene hjemme igjen til 15/15:30. og det er nå problemene starter. Når vi kommer hjem får han den lengste turen 40min ca. Den består i lek, søk og trening, før han får litt middag. Og etter dette er det bjeffing og biting både inne, i bilen og på kurs(går nosework og unghundkurs) han blir frustrert hvis han ikke får oppgaver og lar det da gå utover oss med å angripe. Han er høyt i stress og klarer ikke å roe ned, selv om dette er trent mye på. Han blir svart i øynene og umulig å avlede med godbiter, leke eller kommandoer.    etter at han får kveldsmaten sin ca kl 20, så slokner han og er da veldig medgjørlig på alt. Men da kommer problemet om natten, han sover kun til kl 04-05 og så er dagen igang igjen med bjeffing som varer i evigheter til vi står opp.    Noen som har noen tips? Vi holder på å bli gale og har prøvd mye hittil, men er åpne for forslag og er villig til å prøve det meste!
    • Takk! Vi har vurdert Toller, Flatcoated Retriever og husky faktisk! Synes selv at huskyer er så fantastiske, men ville ha noe litt mer førerorientert. Tror selv at en flat og belgisk fårehund blir for mye hund igjen. Men tusen takk for gode tips! Og når det kommer til røyting har vi tatt dette i betraktning ja! Fordelen med husky er jo at de har røyte perioder! Så satser på at robotstøvsugeren vår får kjørt seg!
    • Tydeligvis. Har snakket med mange som har blitt "tvunget" til å kjøpe hund.  Personlig så ble jeg paff, og skuffet- fra en seriøs oppdretter som kydde så og vær så imøtekommende til skikkelig skarp sur stemme...    
    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...