Gå til innhold
Hundesonen.no

NKK Drammen 17 og 18 juni


Guest Jonna

Recommended Posts

  • Svar 261
  • Created
  • Siste svar

Har laget en egen tråd om dette, men i desperasjon skriver jeg det her også:

Jeg vil så veldig gjerne komme på NKK utstillingen 17. juni i Drammen, men vet ikke hvordan jeg skal komme meg dit. Så jeg lurer på om det er noen som skal kjøre forbi omtrent her hvor jeg bor, som jeg kan sitte på med? Jeg bor på Rykkinn, men kan godt komme meg til Sandvika eller en annen litt mer sentral plass for å bli plukket opp.

Vil selvfølgelig betale litt bensinpenger, det skulle bare mangle :) Er evig takknemlig om noen hadde kunnet kjøre meg, men skjønner at det kanskje er litt vanskelig å få til.

Jeg har ikke med hund, så det blir bare vesle meg som skal ha plass i bilen. Jeg er glad i mennesker, og sikler ikke. Røyter litt. Liker å kjøre.

PS: Vil helst ikke sitte på med folk med blodig øks i bagasjerommet og den slags ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Så at det var ett par stykker der ja :P Håper klarer å rive meg løs fra venstresvingene tidsnok til å titte på dere. :)

Det er ikke lov til å le altså.... ;) Uansett hva Nirm finner på.... :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vi kommer på søndagen for å se på og møte kjente :)

Noen som vil gi en bra vei beskrivelse?.. Eller har en link?

Jeg har lett og lett :P og finner ikke noe som heter Berskog/bærskau idrettsanlegg. Bare noe som heter berskog industri område eller åssiden idrettsanleg. så om det er det samme så kan du søke på det under FINN.no kartsøk eller under kartsøk på startsiden.no Der kan du ha en sånn ruteplanlegger. velge hvor du drar fra, og hvor du skal :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jippi! Jeg får sitte på med JeanetteH! :) Så da kommer jeg på lørdag, for å se Loke ta sitt andre cert! :P (Ja jeg har forhåpninger til tantegutten min! :P ) Har med meg Lita, Tequila har løpetid og er bare strevsom så hun får leke med en av tantene sine! :wub:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Takk for svar. Kan min valp på 13 uke være med å se på? Eller er det aldersgrenser for hunder?

Den kan være med om den er vaksinert og det er mer enn 14 dager siden første vaksine. Ta med vaksinasjonskortet.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Nei jeg hadde jo ikke det, men nå er hun et familiemedlem og har vært det i 3 år, så å sende henne tilbake er uaktuelt. 
    • Dette handler mer om uenighet. Jeg håper du sier nei til dette. Om du hadde visst at hunden skulle brukes til å produsere blandingskull hadde du ikke skrevet under. 
    • Uff, det er vanskelig med oppdrettere man ikke er enig med, dessverre. Du sier det står i kontrakten at avl skal følge NKKs retningslinjer, men hva står i kontrakten om brudd? Det hjelper jo ingenting med en kontrakt dersom ikke betingelsene ved brudd er beskrevet. Juridisk sett står oppdretter som eier, og om hun ikke vil la deg kjøpe ut hunden til full pris så er det dessverre opp til deg å heve kjøpet på grunnlag av kontraktsbrudd. Dette er veldig vanskelig når det er snakk om et levende dyr og ikke en faktisk vare. Du kan jo også eventuelt kontakte NKK for råd.
    • Hei,  Jeg har en 3 år gammel malteser på for. Jeg betalte 5k da jeg fikk henne, men signerte fortsatt en vanlig forvert avtale. Hun skal ifølge avtalen få 2 kull. Det ble spesifisert da jeg fikk henne at hun skulle avles med andre registrerte maltesere.  Oppdretter bestemmer seg i stedet for å få et blandings kull og lage maltipoo på første kull. Jeg likte det ikke, men orket ikke å lage noe styr av det. I oktober hadde hun første løpetid etter kull nr 1. Det er nå ca 6 mnd siden og jeg har fulgt med for å sjekke om hun får løpetid.  I dag fikk jeg melding av oppdretter hvor hun truer med å ta henne tilbake fordi jeg ikke har sagt ifra om løpetid, men hun har jo ikke hatt løpetid enda. Hun mener maltesere har løpetid hver 4. Mnd? Dette høres ikke riktig ut. Jeg ble veldig satt ut siden jeg alltid har gitt beskjed ved løpetid tidligere. Mitt spørsmål er hvilke rettigheter har jeg? Jeg har jo betalt en viss sum for hunden. Jeg har fulgt kontrakten, og kan dokumentere at oppdretter har brutt kontrakten. Kontrakten spesifiserer at hun må følge nkk sine retningslinjer for avl, og de åpner ikke for blandingsavl. Hun sa hun er i sin fulle rett til å blande raser så hun er åpen på at hun vil bryte kontrakten nå og.  Jeg vil egentlig bare bli ferdig med dette og hadde planer om å si ifra ved løpetid som sikkert kommer nå straks, men nå føler jeg meg ikke trygg på dem overhodet.    Edit: jeg har hatt hunden i 3 år og er absolutt ikke interessert i å heve kjøpet. Jeg ønsker egentlig kun at de skal forholde seg til kontrakten, og ikke true meg med å hente henne når jeg alltid har fulgt kontrakten. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...