Gå til innhold
Hundesonen.no

Valpefeber


Wheaten terrier

Recommended Posts

Guest Vicky
Skrevet

Æsj, og jeg som var valpesyk nok fra før av :P heheehe... ikke lett det der.. også er det et aussiekull jeg også blir helt dårlig av.. hehe :D blir heeeelt valpesyyyk!

Her er noen fra da min var valp

vickyvalp.gif

vickyogadam.gif

vickyvalp2.gif

vickyognanny.gif

to rampete valper

vickymetallvalp.gif

Skrevet

Legger ut bilde av Bella sin "lillebror"

Anton sku valpen hete..

Berner Sennenhann..

Bella er ikke så gla i den ennå :P

Men utrolig søt er den så absolutt uansett va beistet Bella måtte mene :D

anton

får ikke til å legge ut bilde, så følg linken ;)

Skrevet

Baby Rawen (får ikke bildet større, gammeldags greie)

babyrawen.jpg

Baby Leon første rød/hvite fra venstre, sammen med søskenene sine

lenutstillingenogallevalpenefeb.jpg

Skrevet

Har jo bebiss hjemme her jeg nå, så noen valpebilder skal vi da alltids greie å grave opp...

dakanvilekeivannet.jpg

Rosin og Ace leker

menntrorjegmammavilhadensdakommerjegmedden.jpg

Ace med favorittknuten

mammaerdetenpipipinne.jpg

posererlitt.jpg

godevenner.jpg

Ace og Rosin nusser :D

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
    • Jeg er interessert i rasene Collie eller Eurasier? Hvordan er de to rasene? Pelsstell? Røyter de mye? Er det mye lyd? Trenbarhet og kan de gå løs ute med lite jakt? 
    • Enig! Heftig lyd er no go for meg også
    • Da snakker vi en helt annen arbeidskapasitet, tilnærmet border collie. Men hvis det er aktuelt, så ja. Og så har de MYE lyd. Mer enn de andre lapphundene. Jeg synes de er dritfine, men lyden (og røytingen) hadde vært uaktuell for meg.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...