Gå til innhold
Hundesonen.no

Opplasting av hjemmesider???


Maria87

Recommended Posts

Skrevet

Hei.

Jeg prøver å få laget meg en liten hjemmeside, men fikk akkurat høre at men trenger ett program for å kunne laste hjemmesiden opp og ned... Altså et program for å få siden opp på internett! Kan ikke så mye om data :? , så lurer derfår på:

Hva er dette?

Hvor finner jeg det?

Håper at noen kan hjelpe meg :wink:

Skrevet

Jepp, jeg har lagd på freewebs.com. Eller så er det home.no og mange fler og velge mellom. Dette er den enkleste måten å gjøre det på hvis du ikke kan så alt for mye om data (sånn som meg, hehe) ;)

Tror kanskje det står hvor du kan finne et sånn opplastingsprogram på start.no, men hvis du skal gjøre det, må du også ha et program på pc'n som du kan bruke til å lage hjemmesiden med.

Skrevet
Man trenger et FTP program ja.

Anbefaler smartftp som du finner til nedlasting på www.smartftp.com

du har fortsatt ikke svart på spørsmålet mitt.

Jeg lurer på hvorfor du er på ett hundeforum når du bare kommenterer hjemmesidene til folk, og har ikke lagt til noe eneste konstruktivt på de andre sidene.

Bare ett spørsmål fra min side allså.

Skrevet

du har fortsatt ikke svart på spørsmålet mitt.

Jeg lurer på hvorfor du er på ett hundeforum når du bare kommenterer hjemmesidene til folk, og har ikke lagt til noe eneste konstruktivt på de andre sidene.

Bare ett spørsmål fra min side allså.

Dt samme har jeg tenkt på leeeenge ;)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Fosterfugler har jo navn, og *hvis* jeg skulle ende opp med egne ville det nok enten blitt en foster som blir værende, eller uansett adoptert. Men det er denne avveiningen med å kunne reise bort mens jeg fortsatt er i stand til det da.
    • Ja, til fosterhjem!! Er alltid behov for det. Du er jo allerede i gang med læring ser jeg😄 Har du tenkt navn ennå...😜
    • Haha, det blir nok meget lavterskel. Jeg vil jo helst ha pelsdyr, men selv kaniner eller hamster er for krevende (og jeg vil ha noe som er våken om dagen). En stor utfordring blir også dette med reising, selv om vi per i dag har en dyrepleier som leier i kjelleren vi kan spørre om hjelp. Mest aktuelt er kanskje å være fosterhjem for fugleteamet.no, da kan jeg reise bort om vinteren og ha fugler om sommeren.  Men ja, de er følsomme og intelligente dyr, som også krever sitt. Plass, og helst frivflyvning (inne), og så er det tusen ting man må være forsiktig med. Pyrolyse og teflon er frarådet i hjem med fugl, for eksempel. Selv mistenker jeg det er litt forskjell på en ettromsleilighet i en blokk og en stor enebolig med god ventilasjon, men forsiktig må man jo uansett være. Jeg har allerede lært at de vanlige frøblandingene som selges til fugl er "fast food" og at de egentlig skal ha pellets som er laget av insekter, mineraler osv. Og noen dager tenker jeg at jeg orker ikke mer ansvar for dyr. Jeg har hage, om jeg ikke orker å stelle den og noen planter dør er det ingen krise. Dyr er det verre med.  Vi får jo låne litt iblant også. Jeg skal heldigvis passe kanarifugl en måned til, så får vi se hvor lei jeg er etter det.
    • Fulger er veldig spennende dyr! Håper du finner en god vei inn i "miljøet". Også gleder jeg meg til nerdetråder om hvordan aktivisere/mosjonere/fore fugl. Du har jo hageplass nok til stort utebur (om det er innafor da, kan jo ingenting om sånt jeg), er vel viktig med variasjon for fugler også, så kan de få litt uteliv når forholdene er rett... Oi, kjente jeg ble litt engasjert nå😄  
    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...