Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvordan få film opp uten url til annen side?


Renate A

Recommended Posts

Skrevet

Lurer litt..hvordan skal jeg klare å få folk til å se filmene mine uten at jeg laster dem opp på Photobucket??

På mange hjemmesider jeg er på så trykker jeg på en link også kommer min Windows Media player automatisk opp, hvordan får man til dette?? Koder??

Noen som kan hjelpe meg? :)

Skrevet

Da må du laste opp filmen til ditt eget hjemmesideområde. Så legger du inn denne koden på siden hvor du vil vise filmen:

<embed type="application/x-mplayer2" pluginspage="http://www.microsoft.com/Windows/MediaPlayer/" src="filmen_du_vil_vise.wmv" height="310" width="320" displaysize="4" name="MediaPlayer1" AutoSize="true" showcontrols="true" showstatusbar="1" enablecontextmenu="0" invokeURLs="false" autostart="true" ></embed>

Skrevet

Last opp filmen på ditt webhotell akkurat som en vanlig htmlfil eller et bilde.

så skriver du:

"Her er film av Chicka" og så linker du til den filmfilen, akkurat som det skulle vært et bilde. Skal jeg linke til en film av Mona på min hjemmeside må jeg bruke f.eks denne linken:

www.miniulven.com/film/knurr.zip :)

Skjønte du det?

EDIT: Havana, hva er alle kodene til?

Skrevet

EDIT: Havana, hva er alle kodene til?

Alle kodene er der for at filmen skal fungere best mulig i ulike nettlesere og at du får muligheter til å velge om du vil at filmen skal starte av selv eller ikke, størrelse, med eller uten knapper, med eller uten statuslinje, m.m... Mye nyttig der :)

EDIT: Når jeg klikker på en filmlink på siden din får jeg opp en dialogboks med spørsmål om jeg vil laste ned filmen eller ikke. Den åpnes ikke direkte i windows media player.

Laste opp flimen til hjemmeside området?? vil det si at jeg kan legge den der jeg har blider??
Du laster opp filen som en hvilken som helst annen fil og du kan godt legge den sammen med bildene dine.
Skrevet

MEN jeg får ikke filmen inn i samme mappe som bilder og ikke får jeg til den koden...jeg gjør sikkert alt feil her nå..

Hvordan laster du opp filer til siden din? Bruker du dreamweaver, et annet ftp-program eller laster du det opp direkte via kontrollpanelet til webhotellet ditt?

Skrevet

Tror jeg hadde lastet inn filmen feil, nå laster den inn iallefall...tar tid for det er gangske lang film. :lol:

Spennende om det går, sitter helt på nåler her. :D

Skrevet

Tror jeg hadde lastet inn filmen feil, nå laster den inn iallefall...tar tid for det er gangske lang film. :lol:

Spennende om det går, sitter helt på nåler her. :D

Tror ikke du har skrevet riktig path til filmen, hvis ikke filmen ligger i samme mappe som provefilm.htm, da?Du må også ha med mappennavnet. For å være sikker på å få med alt kan du jo ta med alt sammen:

src="http://www.renatea.com/navnpåbildemappen/navnpåfilen.wmv"

Skrevet

Den virker nå. Så fin film - ble helt rørt, jeg!

Den koden jeg skrev, var hvis du vil at filmen skal åpnes direkte på siden (sånn som på sidene til Isak og Theo). Men det fungerer jo helt fint sånn som du har gjort det nå :lol:

Skrevet

Den virker nå. Så fin film - ble helt rørt, jeg!

Den koden jeg skrev, var hvis du vil at filmen skal åpnes direkte på siden (sånn som på sidene til Isak og Theo). Men det fungerer jo helt fint sånn som du har gjort det nå :lol:

Tusen takk!

Jeg lærte når jeg holdt på å miste hun i høst at man skulle sette pris på dentiden man har sammen dyrene sine, derfor tenkte jeg å lage den, kanskje andre også tenke over å gi hunden en ekstra klapp. :D

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...