Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvordan få film opp uten url til annen side?


Renate A

Recommended Posts

Skrevet

Lurer litt..hvordan skal jeg klare å få folk til å se filmene mine uten at jeg laster dem opp på Photobucket??

På mange hjemmesider jeg er på så trykker jeg på en link også kommer min Windows Media player automatisk opp, hvordan får man til dette?? Koder??

Noen som kan hjelpe meg? :)

Skrevet

Da må du laste opp filmen til ditt eget hjemmesideområde. Så legger du inn denne koden på siden hvor du vil vise filmen:

<embed type="application/x-mplayer2" pluginspage="http://www.microsoft.com/Windows/MediaPlayer/" src="filmen_du_vil_vise.wmv" height="310" width="320" displaysize="4" name="MediaPlayer1" AutoSize="true" showcontrols="true" showstatusbar="1" enablecontextmenu="0" invokeURLs="false" autostart="true" ></embed>

Skrevet

Last opp filmen på ditt webhotell akkurat som en vanlig htmlfil eller et bilde.

så skriver du:

"Her er film av Chicka" og så linker du til den filmfilen, akkurat som det skulle vært et bilde. Skal jeg linke til en film av Mona på min hjemmeside må jeg bruke f.eks denne linken:

www.miniulven.com/film/knurr.zip :)

Skjønte du det?

EDIT: Havana, hva er alle kodene til?

Skrevet

EDIT: Havana, hva er alle kodene til?

Alle kodene er der for at filmen skal fungere best mulig i ulike nettlesere og at du får muligheter til å velge om du vil at filmen skal starte av selv eller ikke, størrelse, med eller uten knapper, med eller uten statuslinje, m.m... Mye nyttig der :)

EDIT: Når jeg klikker på en filmlink på siden din får jeg opp en dialogboks med spørsmål om jeg vil laste ned filmen eller ikke. Den åpnes ikke direkte i windows media player.

Laste opp flimen til hjemmeside området?? vil det si at jeg kan legge den der jeg har blider??
Du laster opp filen som en hvilken som helst annen fil og du kan godt legge den sammen med bildene dine.
Skrevet

MEN jeg får ikke filmen inn i samme mappe som bilder og ikke får jeg til den koden...jeg gjør sikkert alt feil her nå..

Hvordan laster du opp filer til siden din? Bruker du dreamweaver, et annet ftp-program eller laster du det opp direkte via kontrollpanelet til webhotellet ditt?

Skrevet

Tror jeg hadde lastet inn filmen feil, nå laster den inn iallefall...tar tid for det er gangske lang film. :lol:

Spennende om det går, sitter helt på nåler her. :D

Skrevet

Tror jeg hadde lastet inn filmen feil, nå laster den inn iallefall...tar tid for det er gangske lang film. :lol:

Spennende om det går, sitter helt på nåler her. :D

Tror ikke du har skrevet riktig path til filmen, hvis ikke filmen ligger i samme mappe som provefilm.htm, da?Du må også ha med mappennavnet. For å være sikker på å få med alt kan du jo ta med alt sammen:

src="http://www.renatea.com/navnpåbildemappen/navnpåfilen.wmv"

Skrevet

Den virker nå. Så fin film - ble helt rørt, jeg!

Den koden jeg skrev, var hvis du vil at filmen skal åpnes direkte på siden (sånn som på sidene til Isak og Theo). Men det fungerer jo helt fint sånn som du har gjort det nå :lol:

Skrevet

Den virker nå. Så fin film - ble helt rørt, jeg!

Den koden jeg skrev, var hvis du vil at filmen skal åpnes direkte på siden (sånn som på sidene til Isak og Theo). Men det fungerer jo helt fint sånn som du har gjort det nå :lol:

Tusen takk!

Jeg lærte når jeg holdt på å miste hun i høst at man skulle sette pris på dentiden man har sammen dyrene sine, derfor tenkte jeg å lage den, kanskje andre også tenke over å gi hunden en ekstra klapp. :D

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...