Gå til innhold
Hundesonen.no

Til trøst...


Flash

Recommended Posts

Skrevet

:)

sånn har toya gjort ett par ganger før hu skjønte det også , men kan trøste deg med at det går bedre etter litt mer trening :)

Skrevet

:lol:

sånn har toya gjort ett par ganger før hu skjønte det også , men kan trøste deg med at det går bedre etter litt mer trening :D

Joda. nå går det (stort sett) helt strålende... :D

Hun hadde det sånn noenlunde inne på den tida også, men det hele skjedde midt i den verste pubertetsperioden. Husker at turen filmen ble tatt opp på var spesielt ille - hun var på en fullstendig annen planet. Var skikkelig frustrert rett etterpå, men klippet har gitt meg mang en god latter i ettertid :P

Skrevet

skjønner at det klippet gir deg en god latter altså... hehe...

nikita prøvde seg på en sånn frekkas i går kveld hu også...

hehe...

prøvde å få henne og toya på plass samtidig...

og da skjønte ikke hunden til mamma at hu kunne sette seg ved siden av toya, det jeg trur hu tenkte da, var " hei, plassen min er opptatt, jeg får vel være flink jente jeg også, og sette meg på plass".. problemet var bare at hu satt seg likt som hunden på filmen, og så kjempe stolt ut...

Toya skjønte jo ikke noe ... hehe.. jeg begynte å le, sammen med resten av familien...

hvem er det som har sagt at hund ikke er morsomt?

:lol:

Guest Christine
Skrevet

HeHe..

Veninna mi sin Cocker har alltid vært sånn..Sier på plass, så setter hun seg sånn :lol:

Skrevet

hehe så artig film da :(

Mine er ikke helt stødige på det området de heller,setter seg helst foran meg hehe,men øvelse gjør mester

Skrevet

hehehehehehehe *ler høyt*

Pito kan finne på å smelle ned i sitt sidelengs foran meg, men å sitte seg feil vei gjør hun ikke :(

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Fosterfugler har jo navn, og *hvis* jeg skulle ende opp med egne ville det nok enten blitt en foster som blir værende, eller uansett adoptert. Men det er denne avveiningen med å kunne reise bort mens jeg fortsatt er i stand til det da.
    • Ja, til fosterhjem!! Er alltid behov for det. Du er jo allerede i gang med læring ser jeg😄 Har du tenkt navn ennå...😜
    • Haha, det blir nok meget lavterskel. Jeg vil jo helst ha pelsdyr, men selv kaniner eller hamster er for krevende (og jeg vil ha noe som er våken om dagen). En stor utfordring blir også dette med reising, selv om vi per i dag har en dyrepleier som leier i kjelleren vi kan spørre om hjelp. Mest aktuelt er kanskje å være fosterhjem for fugleteamet.no, da kan jeg reise bort om vinteren og ha fugler om sommeren.  Men ja, de er følsomme og intelligente dyr, som også krever sitt. Plass, og helst frivflyvning (inne), og så er det tusen ting man må være forsiktig med. Pyrolyse og teflon er frarådet i hjem med fugl, for eksempel. Selv mistenker jeg det er litt forskjell på en ettromsleilighet i en blokk og en stor enebolig med god ventilasjon, men forsiktig må man jo uansett være. Jeg har allerede lært at de vanlige frøblandingene som selges til fugl er "fast food" og at de egentlig skal ha pellets som er laget av insekter, mineraler osv. Og noen dager tenker jeg at jeg orker ikke mer ansvar for dyr. Jeg har hage, om jeg ikke orker å stelle den og noen planter dør er det ingen krise. Dyr er det verre med.  Vi får jo låne litt iblant også. Jeg skal heldigvis passe kanarifugl en måned til, så får vi se hvor lei jeg er etter det.
    • Fulger er veldig spennende dyr! Håper du finner en god vei inn i "miljøet". Også gleder jeg meg til nerdetråder om hvordan aktivisere/mosjonere/fore fugl. Du har jo hageplass nok til stort utebur (om det er innafor da, kan jo ingenting om sånt jeg), er vel viktig med variasjon for fugler også, så kan de få litt uteliv når forholdene er rett... Oi, kjente jeg ble litt engasjert nå😄  
    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...