Gå til innhold
Hundesonen.no

Rar utvekst


morgan

Recommended Posts

Skrevet

Hepp! Vi er nye her på forumet. Fikk denne siden andbefalt av noen på forumet til wheaten-klubben. Vi har en wheaten-gutt på 17 måneder som heter Morgan, og her er mitt problem:

Jeg trodde egentlig dette var et sår etter en skitur, men klippe-Wenche på Jessheim satte meg på en annen tanke. Morgan har fått noe rart nede på beinet, ca. 4-5cm over poten på ene bakbeienet. Jeg trodde som sagt først dette var et sår, men etter hvert ser det mer ut som om det er en liten klo som kommer ut. Den ser ut som en liten tapp som er 5-7mm. Den er svart på tuppen og hard. Jeg tor ikke det er spesiellt vondt, for han reagerer ikke når jeg tar på den. Det rødt rundt og det ser ut som om det er litt sårt. Han slikker seg veldig ofte der, men ellers ser det ikke ut som om det plager han. Noen som har opplevd liknende? Er dette noe jeg bør gå til veterinæren for å fjerne?

På forhånd takk for svar!

Skrevet

Det er alltid lurt å ta en tur til veterinæren hvis det ser ut som det kan være en infeksjon. Hvis han slikker på det kan det tyde på at det plager ham, også. Det er ikke alle hunder som viser smerte og ubehag så tydelig! Lykke til! :rolleyes:

Skrevet

Velkommen til forumet, Morgan :) Ble nesten en presentasjon her også, koselig om du presenterer deg i Presenter Meg i tillegg!

Angående utveksten, du kan ikke enten ringe oppdretter eller veterinær, evt spørre ved neste vaksinasjon?

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
    • Takk. Ja har prøvd med en hund avgangen. Men da blir det konsert ved siden av på de andre hundene. Men prøvd flere ganger. Har dog ikke prøvd å ha kattungene i bur med hund løse. Men er redd kattungene da blir utrygge hvis de ikke kan klatre høyt eller gjemme seg. Og at hunden da skal bjeffe på kattungene utenfra.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...