Gå til innhold
Hundesonen.no

Jeg kom inn på multimedia design :)


Tine

Recommended Posts

Skrevet

Var nettopp på intervju med skolen å det gikk kjempe fint, jeg kom inn å skal begynne i slutten av August. Jeg gleder meg som en unge ;) og alt det vi skal gjennom på ett år har jeg hatt så lyst å lære meg :barfy: Og rektoren var kjempe grei og til mer han forklarte meg om ting til mer vil jeg bare dette :P måtte bare får det ut :P

Skrevet

Gratulerer Tine :P Men da må du vel flytte også :barfy: ?

Jeg må nok flytte til Stv da men det vil gå kjempe fint da. Skal bo sammen med Anette & Timon jeg gleder meg så mye :P;)

Takk alle sammen :P

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
    • Kan jeg spørre om hvilke hunderaser som har minst jaktinstinkt? Er det kun selskapshundene?
    • Jeg har ingen som kan ha hunden så de må være her
    • Skal jeg bare la kattene gå løse mens hundene bjeffer konstant i burene? Blir helt døv av det. Tenkte jeg skulle gi hundene noe å tygge på i burene mens kattene går rundt hvis det er lurt?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...