Gå til innhold
Hundesonen.no

Hinder til hund!


Recommended Posts

Skrevet

Jeg vurderer anskaffe meg et hinder til bruk i lydighet. Jeg har sett at canis selger dem for nesten 1000 kroner, men dette syns jeg er veldig dyrt. Er det noen som vet om andre steder som selger hinder? Lager naboen hinder?? Evt i Sverige? Gjerne pris og, dersom dere har!

Skrevet

Ville bare si at jeg har det fra canis. Er fornøyd med det, men det kunne kanskje vært litt mindre ;) Bare så du vet det ;) Jeg hørte at det var en butikk i Oslo som solgte et mindre hider, men jeg vet ikke hvor ;)

Skrevet

samme tanken hadde jeg. ;) hvorfor "kaste" bort 1000 kr når man kan lage ett selv...

Men hvordan ville du lagd et sånt lydighets hinder? Som skal ha planker tett i tett?

Skrevet

Jeg har tenkt tanken selv, men jeg syns det virker vanskelig å få laget den rammen av stål som man legger plankene oppi! Noen som har laget noe liknende og har forslag?

Skrevet

Du lager en ramme som du setter plankene i. Plankene skal ikke festes slik at du kan regulere høyden på hinderet.

Skrevet

bruker man tre-lister da,? så man får det sporet til å legge plankene nedi? jeg kan liksom ikke sveise, så da må alt bli i tre. (om ikke brodern kan fikse det :barfy: ).

Har noen ca mål på max høyde (hvor høye di på siden skal være, og bredden)..'

i57203110_65318_5.gif

Skjønner bildet? ;)

EDIT: antall planker spiller ingen rolle, men vil bare vite hvordan hinderne pleier å være.. Så max høyden på hinderet hadde hver kjekt å visst.

Skrevet

Hei igjen! På canis selger de et slikt hinder. Der står det: "Hopphinder med trykkimpregnerte planker som passer til brukshøydene 40, 50, 65 og 85 cm. Maxhøyde 92 cm, og minhøyde 22 cm. Sammenleggbart."

Bredden er jeg litt usikker på, men ca en meter vil jeg tro??

Skrevet

Hei igjen! På canis selger de et slikt hinder. Der står det: "Hopphinder med trykkimpregnerte planker som passer til brukshøydene 40, 50, 65 og 85 cm. Maxhøyde 92 cm, og minhøyde 22 cm. Sammenleggbart."

Bredden er jeg litt usikker på, men ca en meter vil jeg tro??

oki, ja mulig det. Men på di hinderne så er den nederste planken fast den ellr?

Skrevet

Nei, ikke noe er fast, da hadde det blitt så vanskelig å legge sammen!! :barfy: Man har liksom tre deler; to metall stenger med "føtter" og plankene i midten.

Skrevet

oki, ja mulig det. Men på di hinderne så er den nederste planken fast den ellr?

Du lager det i tre. På det jeg hadde var den nederste planken fast, men jeg hadde ikke behov for å slå det sammen. :barfy: og mitt var 1x1 meter.

Skrevet

Du lager det i tre. På det jeg hadde var den nederste planken fast, men jeg hadde ikke behov for å slå det sammen. :barfy: og mitt var 1x1 meter.

Oki, så da lager du to små lister på hver stolpe da? så det er spor til å å ha de plankene nedi?

Skrevet

LP hinderet er vel en meter bredt om jeg ikke husker feil. De ideelle er vel planker som er 10 cm brede, siden hoppet skal være hundens mankehøyde rundet oppad til nermeste 10 cm.

Bruk ramme av tre, må ikke ha av metall.

Om du har mulighet til å gjøre det sammenleggbart på en eller annen måte (kommer jo an på hvor flinke hindermekkeren er), så anbefaler jeg det. Så sant du ikke har en stor bil da. Kjekt å kunne ha det med seg og få trent hopp noe annet sted enn på hundeklubben og hjemme i hagen.

Skrevet

Jeg har tenkt tanken selv, men jeg syns det virker vanskelig å få laget den rammen av stål som man legger plankene oppi! Noen som har laget noe liknende og har forslag?

har du en videregående skole i nærheten med linjen sveis så kan du jo spørre der om de kan ta jobben for deg å sveise sammen en ramme(det gjør det her ute om du spør pent) plankene fikser du selv det er jo bare å kjøpe et bord eller to for så å skjære dem opp i passe lengder. :lol:

Skrevet

Nå har jeg tegnet hinderet i metall, og skal spørre brodern snilt om han kan lage en til meg. Mulig med et hengsel av en type, så den kan slås sammen, uten å ta metallet fra hverandre ;)

OT: også fant jeg ut at jeg kan be han lage metallapport i samme slengen :)

SÅ *håpepå... at han gidder og har mulighet til å lage.. (han er sveiser)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei. Tispa har nå en jursvult også må fjerne livmor for så minske risikoen for at det blir mer senere tid samt svulsten så klart. Ho hatt innbilt svangerskap og er 10år også 2 måneder så og si akkurat når operasjonen skjer nå pluss veldig sprek for alderen sin. Jeg lurer kun på råd også tips for så gjøre alt best mulig for tispen etter operasjon da jeg også har en valp på 4 mnd og vil gjøre ting best mulig for begge parter. Vurderer la vennen min passe valpen hos seg med 2 andre hunder så får valpen sosiale med andre hunder også får tispen fred fra valpen i kritiske perioden så litt spørsmålet blir dermed hvor lenge bør jeg holde valpen hos vennen min for at tispen skal få ro? Og hvordan bør jeg gjøre gode plasser for tispen som ikke er vært mye i bur før slik at ho får slappet av tiden etter operasjon? 
    • Det kommer an på vekten til hunden, ikke alderen. Men det gir mening, Acana er mer rent kjøtt og mer energieffektivt så hunden får mer næring ut av mindre mengde.
    • Hvor mange gram skal valp på 4 mnd ha på acana? Får ikke 120g til å stemme når han skal ha 160g på andre merker? Vi holder på å bytte fra monster til acana. 
    • Det er veldig vanskelig å si hva som er "bedre" uten å vite hvordan forutsetningene ser ut. Hvis det er hjelp til rasevalg du vil ha så er det kanskje greit å lage en egen tråd til det med informasjon om hvilken erfaring du har med hund, hvordan hverdagen din ser ut, hvor mye aktivitet vil hunden få, har du planer om noe målrettet aktivitet/sport osv. Hvilke kriterier har du mtp. lyd, pelsstell, støvsuging, størrelse på hunden?  Med denne informasjonen er det lettere å gi råd om en rase som kan passe til ditt potensielle hundehold. Det er helt sikkert flere raser som kan passe kriteriene, og mange som ikke gjør det. 
    • Svarer dere begge to her. Ser at dette kanskje er en god grunn til å vurderer andre raser. Kanskje Aussie eller Collie er bedre?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...