Gå til innhold
Hundesonen.no

Dårlig matlyst og tynn.


Roger

Recommended Posts

Skrevet

I utgangspunktet er det cecilia som har bedt meg poste dette innlegget for henne siden hun er uten data så her kommer det.

Hun har en hund en bc/schäfer blanding. Han var i utgangspunktet noe tynn. Han fikk nå mark kur for ca en uke siden og skal ha en til nå snart.

Etter hva hun sier har matlysten hans blitt nærmeste borte og hun uroer seg stort for hva som kan feile han.

Hun lurte derfor på om noen har noen tips eventuelt eller har opplevd noe lignende.

Evt spørsmål kan også postes her så skal jeg sende hennne sms

Skrevet

Hunder har jo en gang i blandt dårlig matlyst da, min spiser ikke like mye alltid han heller da. Ellers så kan det jo komme av at hunden ikke liker foret han får eller rett og slett bør bytte for type ;) Så er det jo løpetid nå da så kanskje det er det som påvirker han litt. Men om hun ikke finner dette ut da så bør Hun vel ta seg en tur til dyrelegen da ;)

Skrevet

Jeg tenker løpetid med en gang jeg nå.Hunden min spiser lite eller ingen ting når luktene ute fra tisper er på det sterkeste.Min mor har ei Riesen tispe som også spiser dårlig i løpetiden sin,ganske normalt.Men så klart det kan være noe annet også som Tine her er inne på.Uansett er det ganske så fortvilende når hunden ikke spiser og går ned i vekt.

Skrevet

Det er sikkert hormoner ute å går. Min hannhund ville ikke spise i det heletatt når han var like gammel. Gi han litt tid, så får han nok matlysten tilbake igjen

Skrevet

Har samme "problemet" med min 10 måneder gamle tispe jeg også. Hun har ikke lyst på mat i det hele tatt. Bare godbiter. Men jeg regner med at det er samkjørt med at hun har sin første løpetid nå.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kommer jo litt på ambisjonene mtp lydighet og sånt også. Hunder som er lette å trene krever ofte også mer aktivisering.  Med labrador er det på godt og vondt mye matfokus, det er et godt verktøy i treningen, men også en utfordring. På samme måte som at mange pudler er kresne og vanskeligere å belønne med mat. Spaniel er generelt også mer matglade, men kanskje ikke så ekstreme som labrador.  Gjeterhundrasene har ofte også en del stress, og gjerne lyd med det.  Korthårscollie er en av de jeg synes er litt annerledes og som er ok hunder på aktivitet, de røyter en god del, men ikke noe pelsstell utover børsting og støvsuging. Jeg er litt usikker på lydnivå der. Men kan være verdt en titt.
    • Takk for svar 😁 Har vurdert labrador ja, men litt redd for at den hadde spist alt den kom over 😂  Har absolutt vurdert puddel på nytt, men fra en annen oppdretter. Jeg gjorde mye research og kontaktet flere oppdrettere da jeg fikk min første, men det endte ikke så bra allikevel. Var også ikke klar over at de brune var kjent for å være ekstra gal. Jeg startet en puddelgruppe i området da jeg fikk ham og vi dro på jevnlige treff der, så vet jo at ikke alle er like ikke, men det var en del av guttene som var vanskelige å ha med å gjøre.. så hadde valgt tispe om det ble puddel, tenker jeg. Springer spaniel har jeg ikke sett noe på, har ikke særlig erfaring med den type hund. Pelsstell går helt greit. Alle har jo noe stell. Puddel var ganske mye innimellom, men det var jo ikke verre enn at jeg bare kunne glattbarbere ham om jeg ikke orket en periode. Har også blitt klok av skade og innsett at jeg må prioritere trening på ro ute 🫣
    • Ah perfekt! Takk skal du ha for heads up! Hadde litt guffen magefølelse. Takk for tips, sjekker ut disse nærmere  
    • Nydelig puddel! Selv om du var uheldig med denne så finnes det nok stabile og roligere puddler av begge kjønn. Det handler mye om gener og litt om trening. Men jeg tenker med en gang standard labrador av beskrivelsen din. Det er sjelden mye lyd, de er arbeidssomme, men (som alle raser) tåler en rolig dag så lenge de ellers får det de trenger av aktivisering både mentalt og fysisk. Ellers ville jeg kanskje tatt en titt på springer spaniel, men de kan ha litt lyd. Faktorer som spiller inn er hvor mye aktivitet du ser for deg i hverdagen, og hvor mye pelsstell som er ok. Med puddel er du jo litt vant til pelsstell, så jeg antar det går fint?  Puddel med litt bedre research både på oppdretter og linjer kan jo også være en mulighet. De er flotte arbeidshunder, og det er jo en grunn til at de er brukt som servicehunder - da skal de tåle det meste av ulike situasjoner i ulike omgivelser. Hvis det kun var stresset hos denne hunden du ikke likte med puddelen så ville jeg dratt på noen puddeltreff og snakket med noen oppdrettere.
    • Fine puddelen som var min, for å få litt farge inn her 💚
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...