Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvem valgte hund hjemme ved jer?


Tina

Recommended Posts

Skrevet

Synes det kunne være skægt at høre hvem der har "valgt" race hjemme ved jer? Altså I som er flere i hus... var I straks enige om en bestemt race eller har den ene overtalt den anden? Og hvilke andre racer var inde i billedet?

Skrevet

Jeg overtalte forloveden :mrgreen: Han var litt skeptisk til huskyer til å begynne med, men etter å ha vært en del i søsteren min sin hundegård var han betatt! Men vi ble enig om å få oss hund sammen da.

Skrevet

Her var det jeg som fant ut om den Portugisiske vannhunden. leste masse, på alle sider jeg kunne komme over, akkurat som med alle de andre hunderasene.

Jeg fortalte mamma om rasen, men det ble ikke mer snakk om den. Men så så vi en annonse, akkurat der vi var på ferie, en dame hadde valper! Vi dro og så på dem, og ALLE 3 ble forelsket i rasen. Så vi har egentlig vært enige om at vi skal ha Portugisisk vannhund helt siden vi fant ut mer omdem, etter besøket hos oppdretter.

Skrevet

Her i huset var det nok eg som tok den bestemmelsen... :D

men litt av grunnen var at jeg allerede hadde hund da vi flyttet sammen.

Skrevet

her i huset var det meg som bestemte at vi skulle ha japanere mens far i huset bestemte seg for samojeden. :wink:

Skrevet

jeg fant ut det jah...sto egentli litt i stampe mellom 3 forskjellige raser, buhund var egentlig ikke en av dem ,så kommer pappa opp en dag og sier " hvorofr ikke buhund" hvorav jeg svarer " jah hvorofr ikke?". så da ble det buhund.

Skrevet

Jeg er den eneste der har forstand på hund her i huset så jeg valgte, men kæresten synes det var en vældig fin ide med amstaff'er. :D Han valgte derimod at vi IKKE skal ha boxer nogensinde selvom jeg godt ville ha haft en ...

Skrevet

Hele familien, fordi det skulle være hele familien sin hund. Mamma og pappa var egentlig litt skeptisk til en hund på labrador-størrelse, men så er jo Tinka litt liten også, så det funker fint. :D

Skrevet

Jeg var nok den som var bak ideen med og få en schæfer. Siden det er meg som går mest op i hunde i hjemmet. Men Espen var med på ideen om og skaffe os en hund. Og han er jo også bare så glad i Rocky gutten da. Det er fars gutt det :D Men mest mors :wink: :oops:

Skrevet

Hmmm... Nå er det nå en gang sånn at jeg har aldri gått til anskaffelse av hund.. Så jeg kan vel si at det var hundene som valgte meg! :wink:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...