Gå til innhold
Hundesonen.no

Spm om gress og logring


MarieR

Recommended Posts

Skrevet

Flere hunder enn Ask som tydelig er glad for å ha gresset tilbake så de kan rense magen? På tur i dag skulle man tru jeg hadde med meg hest, og ikke hund, slik som han "gresset". :)

så det med logring, er det alltid et tegn på at hunden koser seg/trives/har det gøy osv når den logrer? Eller kan det også vise følelser som at den ikke liker seg?

Skrevet

Ja Hera liker å tygge på gress. :(

Jeg har den formeningen om at når hunder logrer, koser de seg, er fornøyde eller er glade. (sånn generellt, ikke hvis det er i visse situasjoner, med agressivitet osv.) Er mer katter som logrer når de er irriterte. Ser ofte at Hera koser seg når hun leter etter godbiter i gresset eller leker med ball, med at hun logrer. :)

Skrevet

så det med logring, er det alltid et tegn på at hunden koser seg/trives/har det gøy osv når den logrer? Eller kan det også vise følelser som at den ikke liker seg?

Jeg har akkurat lest om logring i Rugaas sin bok, og hun mener logring kan være en form for demping også. Du må nesten se den an på situasjonen og andre tegn hunden eventuelt gir.

Skrevet

Jeg har akkurat lest om logring i Rugaas sin bok, og hun mener logring kan være en form for demping også. Du må nesten se den an på situasjonen og andre tegn hunden eventuelt gir.

Var det jeg trudde..og fryktet.

Saken er den at når broren min lekesloss med hunden, mener han at hunden liker det, fordi den logrer. Hunden knurrer, det mener han er på lek, det jeg synes er så rart, er at hunden virker overlykkelig over å få slippe å holde på mer med det brosjan mener er lek. Derfor jeg lurte på om logringen, som her i huset tydeligvis kun er sett på som positivt, muligens ikke var det. Skal observere litt flere av disse "lekeslossingene jeg".. :)

Litt morro at hundene er så avanserte. De som ikke kan mye om hund vil jo tru at en logrende hund er en glad hund, når det kanskje ikke er tilfellet.

Skrevet

Ja det kan være vanskelig å skille bestandig. Så man får bare lese hunden og se an situasjonen. Også se etter andre dempende signaler.. Men det kan jo være at at Ask syns det er gøy å herje med broren din. Eller er det noe som tilsier at hunden ikke liker det og vil dempe han?

Skrevet

Buster like å tygge gress, men da må det være skikkelig grønt. Sånn ellers tror jeg han er litt furt over at snøen er borte fra hagen. Han elsker å rulle seg i snøen å bruker nå hver eneste mulighet i de små snøflekkene vi finner på tur, til å rulle seg i.

Logring er både tegn på å være blid å fornøyd men kan og som sagt være være demping. Man må lese det sammen med de andre signalene.

Skrevet

Ja det kan være vanskelig å skille bestandig. Så man får bare lese hunden og se an situasjonen. Også se etter andre dempende signaler.. Men det kan jo være at at Ask syns det er gøy å herje med broren din. Eller er det noe som tilsier at hunden ikke liker det og vil dempe han?

nei det er akkurat det..jeg er usikker på om han liker seg eller ikke. broren min demper hvertfall ikke, han vet jo ikke hva demping er :( han bare buser på..

nei, jeg får vente til den dagen hunden biter..da vet jeg det sikkert. Bare synd det må gå så langt :( :(

man kan jo grubble seg ihjel over disse skapningene :P mye tyder på at han gjerne vil leke, for han kommer ofte bort med et rampette uttrykk i øynene og krafser på oss og intar lekestilling. Men nå kan visst det også være demping i følge ruugaas. Dette kan han gjøre om vi er helt passive, eller om vi demper han ned under slik lek. Håper han liker lekingen..for hans del. :)

Skrevet

Du får be broren din å ta det mer med ro under lekinga.

Angående gress, så er taket på hundehuset (som er eller rettere sagt var laget av gress) blitt helt oppspist.... Ero koser seg med å riste på gresset så tustene flyger

Skrevet

Av og til skulle jeg tro at det var "drøvtyggere" jeg har.. :)

Siden de er glad i gress, spirer jeg katte gress til dem en gang eller to i løpet av vinteren.

Jeg kjøper de som har potte, fyller på vann og setter i vinduskarmen.

Etter en god uke kan herligheten severes..og av erfaring serverer jeg det utendørs :(

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har du forsøkt med bare en hund alene med en kattunge? Jeg har heller ingen erfaring med dette, men fra å introdusere miniatyr valp til voksen mellomstor hund. Det tok litt tid før de var gode venner. Jeg ser for meg at kanskje senior alene med en kattunge i fanget..? Samtidig øker det jo stress veldig om den andre holder konsert i rommet ved siden av.   Edit: Har du forsøkt kattungene i bur med hundene fri? Jeg husker det sjalusidrapet en rottweiler begikk på en toåring for noen år siden, hvor jeg er hellig overbevist om at måten de brukte buret på var en tungt medvirkende årsak. Når ungen kom på besøk ble hunden satt til side i bur i sitt eget hjem, i stua, mens mamsen dens ignorerte den og begikk kos og lek med ungen på gulvet og i sofaen rett foran den. Drapet ble begått en dag hunden var forvist til hagen mens ungen var inne med matmor og fikk forsyne seg selv fra fryseren midt i glaninga på hunden, hvorpå det bikket fullstendig over for den. Jeg tror ikke det var jakt, men ren sjalusi og ressursforsvar.
    • Riesenschnauzer krever ihvertfall ganske mye. Kanskje ned mot en time i uka som rent kjæledyr for å holde tovefri, korte poter, rent skjegg, ren stump og visuell sikt. En time høres lite ut, men det er et minimum, og plutselig mye om en er vant til stellfri pels. Skal en holde i korrekt utstillingspels kreves en del mer tid. Typisk rase en ikke skaffer seg om en tenker at den må friseres, men flott om en har en indre frisør som liker at den kan friseres. Profesjonellt utstillingsstell på riesen er kostbart fordi det er tidkrevende, men kan være verdt pengene om en bare skal stille noen få ganger. Ikke bare, bare å få til et jevnt og pent resultat.
    • Ja, Edeward er uvurderlig support. Super fornøyd med ham. Fordi han er krypt vil det aldri skuffe meg at han kanskje ikke engang er bygget til en Very Good (trang i fronten, en merkelig bue i ryggraden og keivete potestilling), men mentalt er han bare super.  Vi har gode naboer også. Tror ikke jeg hadde taklet dette like bra om jeg bodde mer øde og alene. Han er en livsglad gutt som vet å ha det gøy      
    • Jeg følger med på lynkart hver gang men det kan snu fort. Og det tar ett stykke å kjøre hjem om jeg ser det er ille. Det er også ofte det er meldt torden og Lyn og jeg blir hjemme med hundene også kommer det ikke torden og Lyn i det hele tatt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...