Gå til innhold
Hundesonen.no

Hundevasker


Anne

Recommended Posts

Skrevet

Så nettopp et innslag på nyhetene på tv2 om et land som har hundevasker. Stapper hunden inn og der står den i 20 min og kommer ut igjenn ren og fin! Stakkers hund!! Den sto å skrapte på glassdøren og ville ut :D Alt det folk finner på!! Jeg hadde ikke likt å blir stengt inne i en "vaskemaskin"... Dette jeg såg var bare et innslag om de som kommer senere i sendingen. Skal jammen følge med nå og på 9 nyhetene :evil:

Skrevet

Jeg har også set det anne. og ikke nok med at hundene var våde i 20 min med sæbe på - de kunne også komme til at stå op i 2 timer og blive rykket i av en med en børste og blive trimmet! flere af hundene har ondt og bider fordi en eller anden dame på den der "skole" ikke kan mærke at det gør ondt på den! :D Det er synd... En hund skal slet ikke vaskes så tit som ham mandens blev. Maltesere tror jeg det var.

Skrevet
Kanskje det ikke kommer på nyhetene kl 9 siden Kine hadde sett det på nyhetene nå... Var det på Kine du såg det, Kine?

Hæ? Hva er det på Kine du så det Kine :? Hva betyr det?

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
    • Hvilke hunderaser er vanskeligst å ha løse utenom båndtvangen? Sikkert de med mye jakt. Men hvilke?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...