Gå til innhold
Hundesonen.no

Streik i SAS


Ingvild

Recommended Posts

Skrevet

Arg, irriterende... Skal egentlig ta et fly ned til Oslo i morgen ettermiddag, med SAS. Men siden det er streik veit jeg jo ikke om jeg kommer meg avgårde. Finner ikke informasjon om hvilke fly som går i morgen, hverken på sas.no, tekst-tv, radio-nyheter eller andre nettsteder (vg, dagbladet osv). Har prøvd å ringe, men kommer selvsagt ikke gjennom. Så jeg veit rett og slett ikke om jeg skal bort i påska eller ikke, er ikke det hyggelig? Det aller mest irriterende er vel egentlig det at vi skulle bestille med Norwegian, men fikk det ca hundre kroner billigere med SAS. Hadde heller kosta på den hundrelappen nå, for å si det sånn.

Er det andre som har blitt/kanskje blir rammet av streiken?

Skrevet

De som tar tilgang til Norwegian bør begynne å bruke de i stedet, mye billigere og. Det er ikke mange minuttene jeg har opplevd av forsinkelser hos dem.

Jeg syns de kunne ventet med streiken til etter påska, nå går det mer utover passasjerene enn for SAS.

Skrevet

Det de egentlig gjør nå er å gi hele kundemassen sin til Norwegian, knøtteselskapet ingen hadde tro på men som nå kommer til å ta over :wub: De ødela mye lojalitet og tillit sistgang og dette tror jeg har blitt dråpen for mange...

Skrevet

Noen av guttene i klassen min skulle til skottland i dag på fotball cup, de kommer seg ikke avgårde så de er kjempe sinet. Huff, SAS sliter nå altså, det er ikke så mange som vil dra med dem mer ahr jeg hørt :wub:

Skrevet

Ja SAS har hatt mange slike situisjoner i det sidste. Er selv meget lei dem. Gider ikke bruke dem mere. Holder meg til Sterling jeg. Dem har jeg brugt meget og er yderst tilfreds med kundebehandlingen og sikkerheden :wub:

Skrevet

Pappa og samboeren til broren min er i spania på treningsleir (Fotball. pappa er trener og Lena er spiller).

De skal hjem sent på lørdag, men jeg aner ikke om de flyr med SAS eller ikke.. Håper de ikke gjør det!

Skrevet

Ei i klassen min som er fra stavanger skulle egentlig fly med sas hjem på påskeferie imorgen. Nå har hun måttet kjøpt en billett med fly på søndag til 2400 kr en vei. Så hittil koster påskeferien hennes i overkant av 5000. Hun hadde flaks at hun fikk billett, det var bare 4 igjen. Hadde hun ikke fått de måtte hun ha sittet på den lille hybelen sin i store deler av påsken. Men hvordan er det med å få tilbake penger for billetter? Det gjør man vel bare om man har full reiseforsikring eller? Syns så synd på henne. Student som må betale 5000 for å komme seg hjem i påsken :wub:

Jeg syns og synd på de som bor lengre nordover som verken har tilgang på norwegian eller nsb.

edit: stakkars jente :Dhttp://www.vg.no/pub/vgart.hbs?artid=166047

Skrevet

Man får alle pengene tilbake om flyet man skulle ta er innstilt, heldigvis. Det er bare å kontakte SAS det (bare og bare, det er ikke akkurat lett å komme igjennom).

Veit foreløpig ikke om jeg kommer meg nedover med fly, hvis ikke så må jeg ta nattbuss. Kjipt.

Skrevet

Jeg drar til Paris på søndag, og skal heldigvis fly med sterling, så jeg blir ikke rammet.. :wub:

Men jeg skal fly med SAS tilbake... Håper ikke det er streik neste fredag?!

Skrevet

SAS graver sakte og sikkert sin egen grav, og ingenting gjør meg lykkeligere :wub: Måten de utnytter "monopolet" sitt på er ekkelt. Håper de ansatte får jobb oss et annet flyselskap da, de er jo den uskyldige 3. part oppi det.

Skrevet

SAS graver sakte og sikkert sin egen grav, og ingenting gjør meg lykkeligere :wub: Måten de utnytter "monopolet" sitt på er ekkelt. Håper de ansatte får jobb oss et annet flyselskap da, de er jo den uskyldige 3. part oppi det.

Eh, tja - hvem er det som streiker, sjefene og eierne eller de ansatte? Synes det er drøyt å si at de er en uskyldig 3.part, det er jo faktisk kun de som er ansvarlig for at det er streik og ingen andre. Selvsagt kan man si at utløsende faktor kanskje er at ledelsen er for lite smidig, for lite raus eller rett og slett gir for lite lønn (for man burde vel ha 1 mill i året for å kunne si "kaffe - te?" :D ) men uansett er det de ansatte som velger å bruke virkemiddelet streik foran andre virkemidler i arbeidskonflikten. Sannsynligvis fordi de vet at en streik koster skjorta for SAS, og dermed håper på en kjapp retrett fra ledelsen. Problemet med streiker av denne typen er at de ofte koster selskapene så mye at de i nær fremtid fører til nedskjæringer - for uansett hva resultatet av streiken er, så sitter det økonomer i ledende stillinger og har budsjettansvar for x antall kroner, og budsjettene blir ikke justert midt i året - da kommer heller nedskjæringene, desverre. Jeg synes det er alt for vanlig i Norge å ty til streik, og det er arbeidstakerne som taper på det - i første omgang på tap av lønn under selve streiken (det tillegget man oppnår pga en streik er gjerne så lite at man må jobbe i ca 30-40 år for å ta inn det man tapte under selve streiken), og så i neste omgang i form av nedskjæringer og lignende.

Ofte roper ansatte opp om at "nå skal vi streike" og streikeviljen er sterk, men prøv å spørre hver enkelt hvorfor de streiker og hva de ønsker å oppnå med det, hva de tror de kommer til å oppnå med det og hva de fremtidige konsekvensene for arbeidsgiveren blir og hvordan de konsekvensene kommer til å påvirke arbeidstaker i fremtiden - ja da er skjelden ropene så høye.

(Har tillatt meg å utheve setningen i quote'en som jeg svarer på)

Skrevet

Ja, enig i det du sier Helix. De ansatte burde være mer smidige, de vet at flyselskapene har hardt konkuranse og de burde tilpasse seg. De har vel allerede rimelig høy lønn.

Allikevel er det vel mange ansatte som mister jobben, og familier osv det går utover.

Nei SAS sliter voldtsomt nå, som en av direktørene sa kan de ikke få dårligere rykte nå, hvis de ikke får en flystyrt.

Skrevet

Ja, enig i det du sier Helix. De ansatte burde være mer smidige, de vet at flyselskapene har hardt konkuranse og de burde tilpasse seg. De har vel allerede rimelig høy lønn.

Allikevel er det vel mange ansatte som mister jobben, og familier osv det går utover.

Nei SAS sliter voldtsomt nå, som en av direktørene sa kan de ikke få dårligere rykte nå, hvis de ikke får en flystyrt.

Sant nok - en flystyrt i sas nå, og firmaet er komplett... :wub:

Men som du sier - det er vel mange ansatte som mister jobben, og ryktet til selskapet er elendig. Streiken gjør ryktet ennå værre, og hvis streiken blir langvarig, vedder jeg søndagsmiddagen på at det blir "omorganisering" og oppsigelser innen til neste år - dermed er det bare flere av de ansatte som mister jobben.

Skrevet

De ansatte burde ha tenkt såpass at SAS sine kunder er deres lønn, forsvinner kundene, bør de kunne forvente nedskjæringer.

De kunne heller ha streiket sammen med pilotene for en stund siden.

Skrevet

Er nok rammet av dette ja, sønnen min skal på påskeferie til sin pappa. Men om han kommer seg dit er heller usikkert nå...

Og hvem som er den uskyldige 3. part...? Det er vel alle de som har billetter, men får ikke benyttet dem...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...