Gå til innhold
Hundesonen.no

Glasskår skader ikke bare hunder


Taz

Recommended Posts

Skrevet

Som alle vet så er det fryktelig irriterende for oss hundeeiere når folk knuser glass flasker på veien osv.

Og i dag når jeg var å trente apport med Cody ble jeg møtt med den irritasjonen igjen.

Noen hadde knust en flaske.

Så istedenfor å risikere at Cody skulle kutte seg setter jeg meg ned på huk og skal til å plukke det opp.

Da skjer det, Cody tror jeg skal leke og kommer løpende bort til meg og smeller framlabbene oppå hånden min.

Og her er resultatet. Litt komisk egentlig.

IMG_7081copy2lite550.jpg

Skrevet

Det så vondt ut ;) Men det er kanskje ikke så gale som det ser ut til? Man blør jo alltid så mye på hendene :P

Det var merkelig nok ikke vondt. :P

Men det var ganske dypt, så sikkert derfor det blødde så mye.

Men bildet er av baksiden av hånden, motsatte av der kuttet var, så det var mer blod enn det.. :P

Skrevet

Det var merkelig nok ikke vondt. :P

Men det var ganske dypt, så sikkert derfor det blødde så mye.

Men bildet er av baksiden av hånden, motsatte av der kuttet var, så det var mer blod enn det.. ;)

Det er det som er litt ekkelt, man merker det ikke og så plutselig ser hånden sånn ^^ ut.

Skrevet

Verste er jo små kutt de som svir noe så J***** har selv kutta meg ganske dypt og det gjorde ikke vondt faktisk :P men bra det ikke gikk verre med deg hverfall ;)

Skrevet

Huff. Måtte du sy eller bare renset du såret hjemme?

Bare gikk hjem å renset såret, så gikk jeg ut på tur igjen. ;)

Har sånn strips (Eller nå hva det heter?) på som holder såret sammen. :P

Skrevet

Uff da :P

Håper det går bra med deg

Skjønner ikke vitsen med å knuse flasker overalt!

Nei, blir like irritert hver gang jeg ser knuste flasker.

Men heldigvis så var det jeg som kuttet meg og ikke Cody.. ;)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette har funket i alle år for meg og mine hunder.  Det er spesielt viktig for røytefrie hunder, der pelsen er mye finere og glattere enn andre pelstyper.  Ørepulveret gjør at hårene i ørene blir "trå" så det blir lett å få tak i dem og alle mine (har og har hatt mange) godtar dette. Det er viktig å få tak i de innerste hårene ellers kan det bli klumpete og da er det vanskelig og tar tid å få ut. Det er aldri feil å bruke hjelpemidler som er helt ufarlig og gjør jobben lettere.  Mindre plagsomt for hunden.
    • Det er vel nyttig uansett hva slags pels hunden har vil jeg tro. Du skrev i startinnlegget at du har en "ikke røytefri hund"? Mente du omvendt? Det er jo stor variasjon i pelstype på hunder som ikke røyter også, men uansett må jo ørene nappes.
    • Er det nødvendig? Altså om det er lurt å ha og å bruke på pels som ikke røyter? Om det funker bra?
    • Det var jo en himla krangel her om "etikette" for noen (mange) år siden. Mange sluttet å bruke forumet etter det, antageligvis fordi de "tapte". Ironisk nok forsvant de som vant også, så den diskusjonen var jo mye vits i 😛  Ellers er det vel som flere sier, andre arenaer og livssituasjoner har tatt over. Jeg kikker innom av og til. Blir forhåpentligvis valp i september   
    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...