Gå til innhold
Hundesonen.no

Drektig...?


Marianne

Recommended Posts

Skrevet

Tequila er nå parret, hun er ca 3 uker på vei. Jeg vet jo ikke ennå om hun er drektig, men jeg syns hun er veldig anderledes i adferden. Det varierer veldig om hun er kosete eller ikke. Noen dager vil hun bare være i fred og andre dager skal hun helst ligge under huden min hele tiden.. Hun er mye roligere, sover mye og er ikke så leken. Hun får noen "kuler" innimellom hvor hun skal leke,men det er ikke så ofte som før og det varer heller ikke så lenge som vanlig. Hun har også litt variabel matlyst... Så det er tydelig at det er noen hormoner ute å går! (Nesten som å ha en fjortiss i hus...! :D)

Snakket m en dyrlege og han sa at jeg kunne komme med Tequila når hun er ca 4 uker på vei for å ta en blodprøve sånn at jeg vet m sikkerhet om det blir bebiser eller ikke. Tenker at jeg tar prøven 12 mai(da får jeg lønn og har bursdag!!! :D) Så det blir spennende! Gleder meg ihvertfall masse!!! :):D:D

Skrevet

Lykke til!

Du må da være veldig spent! Sleng deg ned i stolen forran dataen med en gang du kommer inn døren og fortell oss nyheten!

:)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det var jo en himla krangel her om "etikette" for noen (mange) år siden. Mange sluttet å bruke forumet etter det, antageligvis fordi de "tapte". Ironisk nok forsvant de som vant også, så den diskusjonen var jo mye vits i 😛  Ellers er det vel som flere sier, andre arenaer og livssituasjoner har tatt over. Jeg kikker innom av og til. Blir forhåpentligvis valp i september   
    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
    • Har en ikke røykefri hund som jeg sliter med å nappe ørene på. Har sett at det er en slags saks man kan nappe det lettere på. Eller finnes det noe annet enn fingrene? Hunden jeg har stritter sånn i mot og jeg sliter virkelig siden hun er ekstremt hårsår. Jeg får ikke tak i pelsen der fordi hun vrir seg unna med kroppen og med hodet og alt. Og jeg kan ikke dra til dyrlegen hver eneste gang heller.
    • Det kommer jo an på om du ønsker å åpne og lukke port hver gang du skal kjøre inn og ut. Jeg ville nok hatt bil og kjøring utenfor gjerdet, for å unngå fare for påkjørsel av hunder.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...