Gå til innhold
Hundesonen.no

Drektig...?


Marianne

Recommended Posts

Skrevet

Tequila er nå parret, hun er ca 3 uker på vei. Jeg vet jo ikke ennå om hun er drektig, men jeg syns hun er veldig anderledes i adferden. Det varierer veldig om hun er kosete eller ikke. Noen dager vil hun bare være i fred og andre dager skal hun helst ligge under huden min hele tiden.. Hun er mye roligere, sover mye og er ikke så leken. Hun får noen "kuler" innimellom hvor hun skal leke,men det er ikke så ofte som før og det varer heller ikke så lenge som vanlig. Hun har også litt variabel matlyst... Så det er tydelig at det er noen hormoner ute å går! (Nesten som å ha en fjortiss i hus...! :D)

Snakket m en dyrlege og han sa at jeg kunne komme med Tequila når hun er ca 4 uker på vei for å ta en blodprøve sånn at jeg vet m sikkerhet om det blir bebiser eller ikke. Tenker at jeg tar prøven 12 mai(da får jeg lønn og har bursdag!!! :D) Så det blir spennende! Gleder meg ihvertfall masse!!! :):D:D

Skrevet

Lykke til!

Du må da være veldig spent! Sleng deg ned i stolen forran dataen med en gang du kommer inn døren og fortell oss nyheten!

:)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det viktige her er ikke ditt hjerte, for det skinner igjennom. Tror rasen du velger er viktig. Det er viktig å velge rett hund til jobben, og omvendt. Jobben kan være lange turer, sofakos, eller totalt kaos. Jeg fikk en portugisisk vann hund som valp. Gleden var stor, helt til den gikk nesten berserk ved 7 måneders alder. Hørte ikke etter lenger, dro i båndet, spiste alt, inkludert steiner og pinner. Det er tross alt forskjell på og tygge å spise pinner. Nå, etter at jeg leste meg opp og fulgte rådende, så jeg problemet i et annet lys, og fikk en god respons hos hunden.  
    • Ja, valpeshow har vel "alltid" vært uoffisielt. Om det er flere enn for to år siden, kanskje klubbene begynner å komme seg igjen etter pandemien?
    • Det er ikke så mange store uoffisielle utstillinger.  Det er mange uoff. Valpeshow hvor junior og veteraner også kan delta. Disse blir  ikke registrert noen steder og det deles ikke ut cert. Har ingenting med mange uregistrerte hunder å gjøre. 
    • Hvor finner du uoffisielle utstillinger? Jeg antar det kan ha noe med mengden uregistrerte hunder å gjøre, uten at jeg vet noe mer om det.
    • Hvorfor er det så mange uoffisielle utstillinger nå enn for ca to år siden? Gjelder ingenting når det er uoffisielt? Blir det det samme som valpeshow da for voksne hunder?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...