Gå til innhold
Hundesonen.no

Tequila, Lita og "lånehunder"


Marianne

Recommended Posts

Som vanlig på fredager så har søsteren min og jeg vært hos mormor, og som vanlig så har vi en stooor jobb med å rydde på plass alle teppene etter at hundene har løpt spinnville rundt.. :rolleyes:

Her er noen bilder fra når de hadde tid til å ligge litt stille! :P

Typisk sånn som Tequila og Lita leker, eller tygger på hverandre! :P Junior lurer litt på hvordan han skal få bli med...

Mariannesbilder003.jpg

Pene gutten til tante! :P

Mariannesbilder007.jpg

Merkelig liggestilling på damen her...! :icon_redface:

Mariannesbilder009.jpg

Junior flørter! :P

Mariannesbilder010.jpg

Ser ut som det funka, for han fikk dama på rygg ihvertfall! :P

Mariannesbilder011.jpg

Sniff sniff

Mariannesbilder013.jpg

Tygge på

Mariannesbilder015.jpg

Mariannesbilder016.jpg

Mariannesbilder018.jpg

Psykohunden min!! :P

Mariannesbilder021.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 60
  • Created
  • Siste svar

De er så fine så :P Hva er Junior for noe? Hoffe eller blanding? Så veldig Hoffeaktig ut, men vet ikke om de kan ha avtegn? :P

Jepp, han er en Hoffegutt! De kan ha hvitt på brystet men ikke på labbene, så han har en feil der. Men han er ingen utstillings hund, så det spiller ingen rolle! :P

Artige bilder! Så ut som de koste seg masse! Ikke rart Junior flørter med Lita, for hun er såå fin!

:icon_redface::P :P :P Tusen takk, og er ganske så enig! :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Ja, det ble tre dager av 2025 det... Så her må det oppdateres med nye mål for 2025 for frøken Lilje: Blodspor: - Starte AK Nosework: - LGT - Merkeprøve(r) Kurs: - Passering - Nesearbeid (spor/søk) - Apport for moro skyld?    
    • Mitt forslag er å døyve smertene med en ny valp eller en voksen omplassering med en gang hun går, så slipper du ha det helt ****** alene. Jeg har prøvd begge deler. Det var mye bedre for meg å ha fokus på ny hund med en gang enn å få tid til å savne. De er jo alltid der i minnene og en savner dem, men en ny som krever oppmerksomheten tar den verste brodden ut av smertene. Personlig kunne jeg aldri hatt en ny som liknet for mye. Det blir awkward for meg. Andre velger samme homogene rase om og om igjen. Jeg synes ihvertfall det er langt bedre å ha ny hund å ta meg av med en gang, enn å være uten i lengre tid.
    • Haha, kattejaging er nok ekstremt krevende. Men jeg var impornert over Grisha Stewart som fikk en jack russel til å ikke jage ekorn ved bruk av BAT (behaviour adjustment training, egentlig et litt teit navn på en metode siden mye trening er nettopp for å justere adferd, men det er nå det det heter). 
    • Han har helt rett! Når de er over 10 får de lov å gjøre som de vil! (I min bok)
    • Det er vanskelig å akseptere at de begynner å bli gamle. Det er mye mer vi kan gjøre for hundene nå enn de gjorde før i tiden, selv om jeg også synes det er urimelig å holde dem i live "så lenge som mulig" for egen del. Men så lenge vi faktisk kan lette livene deres i alderdommen så gjør vi jo helst det. Jeg antar at hun er fulgt opp og sjekket hos dyrlege siden hun går på rimadyl. Jeg er usikker på om det kan (eller bør) kombineres med librela eller andre smertestillende mot forkalkninger, så sjekk det. De siste årene hadde jeg månedlig fysioterapi for hundene, og kan anbefale det. En hundefysio kom hjem til oss og masserte og behandlet stivheter i kroppen, og hundene var betydelig bedre av det. 13 år er en anstendig alder, og jeg tenker nok at uansett alder så er det nok dessverre på tide å innstille seg på at hun ikke kommer til å leve evig.  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...