Gå til innhold
Hundesonen.no

Dobermannen Sonny


Lille persille

Recommended Posts

Skrevet

Sonny blir to år 31.mai, og da blir det jakt på siste certet (lite) så er han Nuch. :)

Jo han er en flott gutt både utenpå og inni he he... Vi er veldig opptatt av å teste hundene våre mentalt. K-testen tok han med glans, nå skal vi ta MH i Sverige om en uke, og til høsten blir det koring.

Han er en super hund å jobbe med og vi har lært masse av han. Han er og en fantastis familiehund og vår datter på 11 år elsker han over alt. :o

Skrevet

er ikke mh mentaltest da? eller er det meg som er helt på bærtur nå??

:)

men grattulerer med vel overstått og bestått da ;) morro :P

Skrevet

Takk for det :)

En Mh test er en ikke godkjendt test i Norge. Man kan hverken bestå eller ikke bestå. Dette er mer en vurdering av hunden. Men den veier mer en en K-test. ( Vi har selvfølgelig K-testen også)

Den er nok muligens litt lettere enn en funksjonsanalyse da det er litt fler momenter i den. Men Koringen som vi skal ta til høsten veier nok like mye om ikke mer enn en funksjonsanalyse.

Om man består en Koring får hunden tittelen KORAD.

  • 3 weeks later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...