Gå til innhold
Hundesonen.no

Alene hjemme for første gang lenge.


tm100021

Recommended Posts

Skrevet

Nå har jeg dratt på skolen og Serchaj er alene hjemme for første gang, han må nå være alene fra 7.45 til 13.30... Jeg har sperret av så han kun går i soverommet og kjøkkenet... Er bekymra... Men tror det kommer til å gå bra, huff første gang han er alene hjemme inne :) Imorgen må han være alene hjemme fra 7.45 til 15.17...

Skrevet

ja.. Han har bare den bjeffinga hans.. Han har slutta veldig med det i det siste, og de som bor ved siden av skal ringe meg hvis de hører at han "klikker" hvis dere skjønner hva jeg mener;)

Skrevet

Hehe:p ja... De har ikke ringt til nå.. Han ligger sikkert å sover eller no..

ja sover gjør han nok ja :)

eller kanskje ikke ;)

taR å herper dynetrekket og ødelegger dyna di tenker jeg ;) hehe

Skrevet

Så fint at han ikke har ødelgt noe.

Ganja brøyt seg ut av buret i dag mens jeg var på skolen. Han reiv ned en plakat, knuste et speil og makulerte en plastpose.

Skrevet

Undersøkelser viser at hunder alene hjemme sover 84% av tiden så du trenger vel ikke å bekymre deg så voldsomt. Denne undersøkelsen stod i siste hundsport.

Skrevet

Jepp, jeg har lest det, men har funnet ut at han ikke sover allikevel så mye... Har sitti og sett det med webcam...

Så fint at han ikke har ødelgt noe.

Ganja brøyt seg ut av buret i dag mens jeg var på skolen. Han reiv ned en plakat, knuste et speil og makulerte en plastpose.

Kan tenke meg det var kjipt å komme hjem til ja :rolleyes:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...