Gå til innhold
Hundesonen.no

Ny layout/Design ferdig :)


Tine

Recommended Posts

Skrevet

bare litt på sida det bildene lixom er teipa men ingenting er likt da alikevel :P ellers har jeg en god fantasi selv og :) da har jeg fikset litt igjenn må gjerne komme den kritikk :P

Skrevet

For min del kunne du gjerne ha droppet å ha det der disney fonten på teksten på førstesida. Synes det ble ulesbart. Greit nok og ha den fonten på menyen og overskriftene :D

Skrevet

Om det bare er hos meg vet jeg ikke, men bildene til høyre på forsiden er over teksten. Dessuten er det mange av undersidene (eller hva de nå heter) som ikke virker. Men kjempefin side da.

Skrevet

Om det bare er hos meg vet jeg ikke, men bildene til høyre på forsiden er over teksten. Dessuten er det mange av undersidene (eller hva de nå heter) som ikke virker. Men kjempefin side da.

Slik er det her også..

Fin side ellers.. :D

Skrevet

ja jeg hvet at dere med firefox har det problemet dessverre:( men jeg skal prøve å få fikset det på en måte :D sidene kommer på plass i løpet av uka er ikke ferdig ennda ;)

Skrevet

Bildene til høyre hopper ut og over teksten når man har 1280*1024 oppløsning, sett dem inni kolonnen så slipper du problemet :)

Problemet er at hun bruker frontpage :S

I den opprinnelige koden jeg skrev, var det paragrafer inni en kolonne.

Nå er det layers, som "svever" over tabellen.

Slett følgende i koden til index:

<div style="position: absolute; width: 164px; height: 561px; z-index: 1; left: 734px; top: 158px" id="layer1">

</div>

ikke slett det som står imellom!!

videre, ser jeg du har klart å rote litt på bunnen der:

<STYLE>

</STYLE>

<!--

body {

SCROLLBAR-ARROW-COLOR: #000000;

SCROLLBAR-BASE-COLOR: #7e9aaf;

SCROLLBAR-FACE-COLOR: #;

SCROLLBAR-HIGHLIGHT-COLOR: #7e9aaf;

SCROLLBAR-SHADOW-COLOR: #7e9aaf;

SCROLLBAR-TRACK-COLOR: #7e9aaf;

}

-->

(må slettes)

Skrevet

Problemet er at hun bruker frontpage :S

I den opprinnelige koden jeg skrev, var det paragrafer inni en kolonne.

Nå er det layers, som "svever" over tabellen.

Slett følgende i koden til index:

<div style="position: absolute; width: 164px; height: 561px; z-index: 1; left: 734px; top: 158px" id="layer1">

</div>

ikke slett det som står imellom!!

videre, ser jeg du har klart å rote litt på bunnen der:

<STYLE>

</STYLE>

<!--

body {

SCROLLBAR-ARROW-COLOR: #000000;

SCROLLBAR-BASE-COLOR: #7e9aaf;

SCROLLBAR-FACE-COLOR: #;

SCROLLBAR-HIGHLIGHT-COLOR: #7e9aaf;

SCROLLBAR-SHADOW-COLOR: #7e9aaf;

SCROLLBAR-TRACK-COLOR: #7e9aaf;

}

-->

(må slettes)

Jeg sletta den kodene du sa og bildene la seg helt nede på midten av bunnen... skal vel ikke være sånn?

Guest Vicky
Skrevet

Siden er kjempeskjønn! Det bildet hvor Papillonen ser ned på siden er utrolig herlig :D

Skrevet

Sia di ble kjempefin :D

Men du må gi en tittel til siden din :D

Den heter bare untitled Document...

Ellers, pen og oversiktelig :D

Gjesteboken signert! (kanskje en annen farge på den forresten, det ble litt feil farge i forhold til resten av siden...) bare et lite tips altså :D

Skrevet

Har fikset teksten da men men, kanskje jeg skifter etter hvert skal lage meg ny layout om noen mnd :D

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
    • Jeg har en tynn hund på 2 år og hun er fullvoksen for lenge siden. Hun har alltid vært tynn og spinkel sånn at ribbeina og knoklene stikker ut. Har prøvd å få henne opp i vekt. Er det noe jeg kan gjøre? Bør hun da ha en dyrlegesjekk men hva gjør dyrlegen da? Er det noen som har erfaring med en småspist hund? Har prøvd flere for og hun er like tynn. 
    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...