Gå til innhold
Hundesonen.no

Bitete valp


Hundeelskeren

Recommended Posts

Skrevet

Min nye valp er veldig snill og rolig, men om kveldene blir den veldig slitsom, Hun biter i fingerne og armene og føttene. Det nesten som hun angriper meg :unsure: Er dette vanlig for hvalper? Jeg er nybegynner i hvalpe læring ;)

Skrevet

to ting som faller meg:

1. valpen er sliten og vil gjerne sove/være i fred

2. kløe i tennene.

har den leker den kan tygge på? om ikke kan du kjøpe eller finne noe den kan bruke som tyggeleke ;)

Skrevet

De aller fleste valper biter, så det er helt normalt :D

Enig med Marie her, kan være den er sliten eller bare at det klør i tennene. Prøv å gi den noe annet å tygge på i stedet :D Eventuelt hold et tyggebein for den, det pleier de å like. Lykke til :P

Skrevet

Enig med Nina, den er nok sliten. Akkurat som menneskebabyer kan bli fryktelig slitsomme å ha med å gjøre om kvelden når de er trøtte. Vær rooooolig selv, snakk rolig til den, ikke stress med den selv om den biter, bare ta bort hendene dine, eller prøv om du får lov til å klø den på magen e.l. Noen ganger kan det greieste være å ha den inn i buret, ofte vil valper roe seg da.

Skrevet

Min nye valp er veldig snill og rolig, men om kveldene blir den veldig slitsom, Hun biter i fingerne og armene og føttene. Det nesten som hun angriper meg :unsure: Er dette vanlig for hvalper? Jeg er nybegynner i hvalpe læring :D

kan du fortelle litt mer om hva dere gjer om kvelden? Er det du som starter å leke med den da? Og hvor gammel er valpen nå?

Skrevet

Min hund var også veldig "bitete" når hun var yngre. Vi passet på at hun alltid hadde noe annet å tygge på da hun var på sitt værste. Men det er ikke unormalt med valper som biter. :D Bare vær konsekvente på at dere ikke aksepterer biting, og ta en "time-out" om hun blir for ille. Sett henne i bånd inne, eller la henne være på et eget rom for å roe seg ned. Dette gjelder selvfølgelig om hun er helt propell. Bitingen i seg selv er som sagt normalt.

Skrevet

Det er helt normalt med biting! :D

En annen ting er at valper har perioder på dagen hvor de er mer aktive enn andre. Kanskje er din valp mer aktiv på kvelden, og vil herje da. Da Tulla var valp, var hun aktiv på formiddagen og kvelden annenhver dag.. :D , og da fikk hun slike "byger" hvor hun skulle bite og gjerne løpe bananas opp og ned fra sofan. Jeg prøvde å ta det hele med stor ro, og ikke stresse henne mer opp. Så kunne jeg også finne på å ta tak i halsbåndet, og holde henne forsiktig i liggestilling, slik at hun fikk roet seg litt. Da kunne hun få bein, og begynne å tygge på det. Jeg tok med andre ord fra henne muligheten til å stresse seg opp, og ledet henne inn på en mer ønskelig aktivitet.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det viktige her er ikke ditt hjerte, for det skinner igjennom. Tror rasen du velger er viktig. Det er viktig å velge rett hund til jobben, og omvendt. Jobben kan være lange turer, sofakos, eller totalt kaos. Jeg fikk en portugisisk vann hund som valp. Gleden var stor, helt til den gikk nesten berserk ved 7 måneders alder. Hørte ikke etter lenger, dro i båndet, spiste alt, inkludert steiner og pinner. Det er tross alt forskjell på og tygge å spise pinner. Nå, etter at jeg leste meg opp og fulgte rådende, så jeg problemet i et annet lys, og fikk en god respons hos hunden.  
    • Ja, valpeshow har vel "alltid" vært uoffisielt. Om det er flere enn for to år siden, kanskje klubbene begynner å komme seg igjen etter pandemien?
    • Det er ikke så mange store uoffisielle utstillinger.  Det er mange uoff. Valpeshow hvor junior og veteraner også kan delta. Disse blir  ikke registrert noen steder og det deles ikke ut cert. Har ingenting med mange uregistrerte hunder å gjøre. 
    • Hvor finner du uoffisielle utstillinger? Jeg antar det kan ha noe med mengden uregistrerte hunder å gjøre, uten at jeg vet noe mer om det.
    • Hvorfor er det så mange uoffisielle utstillinger nå enn for ca to år siden? Gjelder ingenting når det er uoffisielt? Blir det det samme som valpeshow da for voksne hunder?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...