Gå til innhold
Hundesonen.no

Hundeløs og valpesyk


Sirup

Recommended Posts

Skrevet

Hei,

da har jeg lagt nok et forum til listen min, så er jeg sikker på at jeg ikke får gjort noe gjennom arbeidsdagen. :wub:

Mannen og jeg har ennå ikke hund, men vi skal skaffe oss en nogenlunde snart. Vi har bestemt oss for italiensk spinone, og siden det er såpass sjelden i Norge tar det litt vi før vi får oss en valp. Vi har vært i kontakt med oppdrettere i Sverige og håper å få en valp i september en gang. I mellomtiden henger jeg på diverse hundeforum og suger til meg informasjon og tips.

Skrevet

Velkommen ja. Italiensk spinone? :wub: aldri hørt om før.

Det hadde ikke jeg heller frem til vel en måned siden! Det er visst bare 10-12 stykker av rasen i Norge, så det er ikke så rart om den er litt ukjent.

Første gang jeg så bilder av den i en hundebok tenkte jeg at en så stygg hund gadd jeg ikke ha, så jeg bladde videre. Men så begynte vi å lese mer om den, og ble bare mer og mer forelsket. Og nå leter vi deseprat etter en valp. :rolleyes:

PS: Du kan se bilder av rasen her: www.spinone.de

Skrevet
Første gang jeg så bilder av den i en hundebok tenkte jeg at en så stygg hund gadd jeg ikke ha, så jeg bladde videre. Men så begynte vi å lese mer om den, og ble bare mer og mer forelsket. Og nå leter vi deseprat etter en valp. :rolleyes:

PS: Du kan se bilder av rasen her: www.spinone.de

Ahh.. thanks for linken. "Stygg hund"? Finnes vel ikke stygge hunder men bare mindre vakre hunder! :wub:

Den var fin.

Skrevet

Hei og velkommen hit til oss!

Håper du vil trives :)

Lurer du på noe er det bare å spørre, og husk å lese forumets retningslinjer (plassert øverst til venstre)

Skrevet

Heihei, og velkommen hit til oss! :)

En jeg kjenner har en blandingshund som er blanding av italiensk spinone og border collie. Morsom fyr lille Tass! :)

Lykke til med valg av hund!

  • 2 weeks later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...