Gå til innhold
Hundesonen.no

Hundeløs og valpesyk


Sirup

Recommended Posts

Skrevet

Hei,

da har jeg lagt nok et forum til listen min, så er jeg sikker på at jeg ikke får gjort noe gjennom arbeidsdagen. :wub:

Mannen og jeg har ennå ikke hund, men vi skal skaffe oss en nogenlunde snart. Vi har bestemt oss for italiensk spinone, og siden det er såpass sjelden i Norge tar det litt vi før vi får oss en valp. Vi har vært i kontakt med oppdrettere i Sverige og håper å få en valp i september en gang. I mellomtiden henger jeg på diverse hundeforum og suger til meg informasjon og tips.

Skrevet

Velkommen ja. Italiensk spinone? :wub: aldri hørt om før.

Det hadde ikke jeg heller frem til vel en måned siden! Det er visst bare 10-12 stykker av rasen i Norge, så det er ikke så rart om den er litt ukjent.

Første gang jeg så bilder av den i en hundebok tenkte jeg at en så stygg hund gadd jeg ikke ha, så jeg bladde videre. Men så begynte vi å lese mer om den, og ble bare mer og mer forelsket. Og nå leter vi deseprat etter en valp. :rolleyes:

PS: Du kan se bilder av rasen her: www.spinone.de

Skrevet
Første gang jeg så bilder av den i en hundebok tenkte jeg at en så stygg hund gadd jeg ikke ha, så jeg bladde videre. Men så begynte vi å lese mer om den, og ble bare mer og mer forelsket. Og nå leter vi deseprat etter en valp. :rolleyes:

PS: Du kan se bilder av rasen her: www.spinone.de

Ahh.. thanks for linken. "Stygg hund"? Finnes vel ikke stygge hunder men bare mindre vakre hunder! :wub:

Den var fin.

Skrevet

Hei og velkommen hit til oss!

Håper du vil trives :)

Lurer du på noe er det bare å spørre, og husk å lese forumets retningslinjer (plassert øverst til venstre)

Skrevet

Heihei, og velkommen hit til oss! :)

En jeg kjenner har en blandingshund som er blanding av italiensk spinone og border collie. Morsom fyr lille Tass! :)

Lykke til med valg av hund!

  • 2 weeks later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
    • Jeg er interessert i rasene Collie eller Eurasier? Hvordan er de to rasene? Pelsstell? Røyter de mye? Er det mye lyd? Trenbarhet og kan de gå løs ute med lite jakt? 
    • Enig! Heftig lyd er no go for meg også
    • Da snakker vi en helt annen arbeidskapasitet, tilnærmet border collie. Men hvis det er aktuelt, så ja. Og så har de MYE lyd. Mer enn de andre lapphundene. Jeg synes de er dritfine, men lyden (og røytingen) hadde vært uaktuell for meg.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...