Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet
Just now, Nybegynner2020 said:

Noen med erfaring fra Fauna sin hundemat? Selges ganske så rimelig på Kiwi. Blir man lurt av pent design, eller kan det være et rimeligere alternativ?

Fôrer litt på Fauna her, i tillegg til vom. Fungerer fint på min hund. Ikke masse mengder med bæsj som kommer ut heller, så jeg er i grunn fornøyd ?

Skrevet
28 minutter siden, Mardina skrev:

Fôrer litt på Fauna her, i tillegg til vom. Fungerer fint på min hund. Ikke masse mengder med bæsj som kommer ut heller, så jeg er i grunn fornøyd ?

Så bra! Prøver febrilsk å få unghunden her til å spise igjen etter en lang periode uten matlyst, så da kjøpte jeg en pose, og håper jeg får samme erfaring som deg!

Skrevet

Har funket greit på min hund de to sekkene jeg har kjøpt som «nødproviant». Personlig synes jeg det er for lite kjøtt i fôret, men det er nå så - det er en hel diskusjon i seg selv med mange meninger. Kan ikke tenke meg det er særlig forskjellig fra annet fôr med samme kjøttinnhold.

Skrevet
6 timer siden, tillien skrev:

Har funket greit på min hund de to sekkene jeg har kjøpt som «nødproviant». Personlig synes jeg det er for lite kjøtt i fôret, men det er nå så - det er en hel diskusjon i seg selv med mange meninger. Kan ikke tenke meg det er særlig forskjellig fra annet fôr med samme kjøttinnhold.

Jeg så også at det var ganske lite kjøtt i det, men næringsinnholdet ser jo for så vidt ok ut. Har en fyr som ikke spiser, og nå prøver jeg alt for å få i ham mat, men prøver ikke å la det sluke økonomien fullstendig. 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
    • Har en ikke røykefri hund som jeg sliter med å nappe ørene på. Har sett at det er en slags saks man kan nappe det lettere på. Eller finnes det noe annet enn fingrene? Hunden jeg har stritter sånn i mot og jeg sliter virkelig siden hun er ekstremt hårsår. Jeg får ikke tak i pelsen der fordi hun vrir seg unna med kroppen og med hodet og alt. Og jeg kan ikke dra til dyrlegen hver eneste gang heller.
    • Det kommer jo an på om du ønsker å åpne og lukke port hver gang du skal kjøre inn og ut. Jeg ville nok hatt bil og kjøring utenfor gjerdet, for å unngå fare for påkjørsel av hunder.
    • Er det lurest å ha gjerde der man parkerer bilen også? Da må man ha port. Eller lurest å kun ha gjerde der man ikke kjører bil?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...