Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei. Jeg har ønsket meg hund siden jeg var 16 år og er nå 26 år. Jeg har lest med nøye opp på ulike hunderaser og vært hundepasser for mange ulike raser. Har et problem og det er at jeg er allergisk. Har erfart at jeg reagerer ulikt fra rase til ras og innad i rasen. Jeg har nå landet litt på at jeg ønsker med en Lagotto. Har et problem og det er at jeg kjenner ingen som har denne rasen. Er det noen her som vet hvem man kan kontakte for å prøve imot allergien sin med en slik hund i første omgang? Håper veldig på positivt svar :-)

Skrevet

Prøv å kontakte raseklubben, eventuelt sjekk nettsidene deres om det er noen oppdrettere i nærheten av der du bor. Eventuelt sjekk terminlisten til NKK for utstillinger i nærheten, der får du jo treffe flere hunder fra ulike linjer, og flere oppdrettere og eiere.

Vær obs og veldig nøye på valg av oppdretter og foreldrehunder på denne rasen, det har vært mye dårlig mentalitet på den del der.

Skrevet

Har du sett på tibetansk terrier? Jeg er selv allergisk mot mange raser, men kunne fint dele hus med en TT. Merket det litt under pelsstell men ellers ingenting, han sov i sengen vår. Litt mindre enn Lagotto. Der er det flere seriøse oppdrettere som gjør en god jobb måte med valg av foreldredyr og miljøtrening/sosialisering av valper.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...