Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei

Jeg skal kjøpe ny bil og lurer på hvilken modell jeg skal gå for. Jeg har en stor korthåret vorsteh (31kg), som er med mye rund i bil for trening, tur, konkurranser og div andre korte og lange turer. Derfor er det viktig for meg at han er plassert både trygt og behagelig i bilen. Per i dag har han hatt et 4pets pro bur baki en personbil. Men jeg lurte på om noen har erfaring med hund i pick-up? Redd han skal bli for kald om vinteren og for varm om sommeren pga manglende isolering, og at luftsirkuleringen vil bli dårlig, hva er deres erfaringer med dette? Går det evt an å få plass til et stort hundebur bak forsetene hvis bakseter tas ut? (Har dessverre ikke råd til isolert hundekasse til å sette på pick-upen) 

*Hundens sikkerhet og velbehag er det viktigste

På forhånd, takk for alle svar og innspill

Skrevet

Ingen erfaring selv, men slike hundekasser er nokså vanlig på pickup. https://www.villmarksutstyr.no/produkt/hund/tilbehor/wt-metall-hundekasse-til-pick-up

https://www.finn.no/bap/webstore/ad.html?finnkode=62851372

Har forstått at de kan isoleres og varmeelement, men hunden mp nok selvsagt ha på godt dekken på vinteren. Disse kassene har jeg sett på flere biler i jakthundmiljøet. Kanskje høre med noen der om erfaringer?

Skrevet

Vi har pick-up med kapell, og bikkja i bur i kapellet. Rutene i kapellet er sota, så det blir ikke så varmt som inne i bilen, men det blir ganske varmt inni der om sommeren. Vi har heldigvis mulighet til å åpne rutene litt, så det blir litt gjennomtrekk baki der. Men om man ikke har mulighet til å åpne noen ruter mens man kjører om sommeren, så ville jeg ikke hatt bikkja i kapellet. Om vinteren så bruker jeg ulltepper og dekken. 

Men du finner helt sikkert noen pick-up modeller hvor det er plass til et stort bur bak setene inne i bilen. Og da er der jo ikke noe problem ?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
    • Takk. Ja har prøvd med en hund avgangen. Men da blir det konsert ved siden av på de andre hundene. Men prøvd flere ganger. Har dog ikke prøvd å ha kattungene i bur med hund løse. Men er redd kattungene da blir utrygge hvis de ikke kan klatre høyt eller gjemme seg. Og at hunden da skal bjeffe på kattungene utenfra.
    • Har du forsøkt med bare en hund alene med en kattunge? Jeg har heller ingen erfaring med dette, men fra å introdusere miniatyr valp til voksen mellomstor hund. Det tok litt tid før de var gode venner. Jeg ser for meg at kanskje senior alene med en kattunge i fanget..? Samtidig øker det jo stress veldig om den andre holder konsert i rommet ved siden av.   Edit: Har du forsøkt kattungene i bur med hundene fri? Jeg husker det sjalusidrapet en rottweiler begikk på en toåring for noen år siden, hvor jeg er hellig overbevist om at måten de brukte buret på var en tungt medvirkende årsak. Når ungen kom på besøk ble hunden satt til side i bur i sitt eget hjem, i stua, mens mamsen dens ignorerte den og begikk kos og lek med ungen på gulvet og i sofaen rett foran den. Drapet ble begått en dag hunden var forvist til hagen mens ungen var inne med matmor og fikk forsyne seg selv fra fryseren midt i glaninga på hunden, hvorpå det bikket fullstendig over for den. Jeg tror ikke det var jakt, men ren sjalusi og ressursforsvar.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...