Gå til innhold
Hundesonen.no

Permisjons-EFIT 01.09.2015


Recommended Posts

Skrevet

09.00

Ammetid for ørtoførtiende gang...

20150901_090035.jpg

10.00

Vi står opp, alltid like koselig med lille blidlerken

20150901_095442.jpg

11:00

Første soveøkt ute i vogna
20150901_105442.jpg

12:00

Opp og hopp, kosestund med mor og sønn
20150901_115647.jpg

13:00

Noen har bærsja... dermed bleieskift

20150901_130118.jpg

14:00

Begynner strikkeprosjekt mens C sover

20150901_135947.jpg

15:00

Jeg strikker videre, barn og hund ligger på gulvet, den ene leker, den andre sover

20150901_150834.jpg

16:00

C sover igjen, og mor får plukket opp strikketøy igjen

20150901_162146.jpg

17:00

På tide med mat, det blir rester fra dåpen, roastbiff med bernaise

20150901_171319.jpg

18:00

Maten er fortært

20150901_175928.jpg

19:00

Lekestund før kvelden

20150901_185936.jpg

20:00

Natti natt til lillegutt

20150901_195700.jpg

21:00

Mor forsøker telefonmøte, gikk ikke så bra så endte på FB :P

20150901_212037.jpg

  • Like 6
Skrevet

Fine dere er! Ligger C i sovepose på natta? Strikker du votter? :)

Takk! Han sover i en sånn dunpose sak ja :) han har visst en mor som er livredd for at han skal få dyna over hodet :P

Strikker leggvarmere faktisk ;) dessverre ble de visst litt for små. Men strikker litt på måfå så ikke så rart.

Skal prøve med et litt tykkere garn og tykkere pinner og se om det blir noe. Men vurderer å kjøpe et nøste til av det turkise så jeg kan lage et par litt større i de fargene, for det ble så fint sammen :) og så lage matchende votter og lue :)

  • Like 1
Skrevet

Takk! Han sover i en sånn dunpose sak ja :) han har visst en mor som er livredd for at han skal få dyna over hodet :P

Strikker leggvarmere faktisk ;) dessverre ble de visst litt for små. Men strikker litt på måfå så ikke så rart.

Skal prøve med et litt tykkere garn og tykkere pinner og se om det blir noe. Men vurderer å kjøpe et nøste til av det turkise så jeg kan lage et par litt større i de fargene, for det ble så fint sammen :) og så lage matchende votter og lue :)

Så koselig EFIT :D

Fordelen med dyne vs sovepose er at dynen kan de lett sparke av seg, er ikke bra at de blir for varme heller :)

Skrevet

Så koselig EFIT :D

Fordelen med dyne vs sovepose er at dynen kan de lett sparke av seg, er ikke bra at de blir for varme heller :)

Har AC så varme er ikke et problem her ;)

Men alt har vel sine fordeler/ulemper og jeg tror de fleste foreldre velger det som er best for sitt barn med de forutsetningene man baserer seg på.

Skrevet

Har AC så varme er ikke et problem her ;)

Men alt har vel sine fordeler/ulemper og jeg tror de fleste foreldre velger det som er best for sitt barn med de forutsetningene man baserer seg på.

Det er sant :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er nok en helt normal valp dere har. Det er mye arbeid og tålmodighet, og faser man må gjennom, rett og slett.
    • Vi har møttes ute å gått sammen på litt avstand før de har fått lov til å være løse og leke sammen. Han er ikke spesielt interessert i andre hunder. kan legge til at han er en hun med litt lite tegn. Går fra null til hundre. Han kan ligge å sove og Bergan våkner er det første han gjør å bite, og da voldsomt og ikke kose biting. Vi har ofte skjønt at dette er et tegn på at han må på do og prøver å ta han ut før dette skjer. Vi prøver også å få lagt han, avledet han før han blir overtrøtt, med noe varierende hell. Som sagt går han fra 0-100 når det først starter. vi har vært hos dyrlege og utelukket at det er noe galt. 
    • Når dere er med andre valper, har dere gått litt tur sammen først uten å hilse, eller bare sluppet de sammen for lek? Det er ofte litt voldsomt for dem, og bedre om de får bli vant til hverandre på trygg avstand og tid til å lese hverandre først, før de leker.  Ellers er det nok bare å være konsekvent og holde ut, siden tannfellingen knapt har startet.
    • Takk for svar. han har to trygge eldre hunder som han har lekt med noen ganger. vi har prøvd oss med andre valper, men han er ikke intendert i å leke med de, legger seg kun ned og ruller seg sammen som en ball. Virker utrygg, redd, så det har vi sluttet med.han er at typen som blir mer giret av å hyle, så det fungerer ikke.  han har ikke begynt å miste tenner enda, men har begynt å få noen. Får både tyggebein, fryser klut fra fryseren og fryste gullerøtter/ men når de intense periodene kommer så fungerer ingen ting. Time out er det eneste som fungerer, men det er jo et mareritt å få han i valpebingen fordi han bokstaveligtalt  sitter fast i deg.    vi krysser jo fingrene for at dette er en fase, for ellers er han lydig. Kan både sitt, ligg og bli. Men ikke når dette kikker inn
    • Sosialiserer dere noe med andre hunder? Bitehemming er noe de lærer veldig mye bedre i lek med andre hunder enn fra mennesker. Prøv å finne noen trygge hunder i nærområder eller bland kjente og gå en kort tur i bånd uten hilsing, før de får leke litt. Prøv å klynke til når han biter, og snu dere bort. For noen funker det, andre blir med gira av det. Vri opp filler og tauknuter i vann og frys dem. Isen demper smerte og klør i tennene. Nå er det vel litt tidligste laget med tannfelling, men kan være starten på en periode med MYE biting. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...