Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Det ble snakk om tur i Asker-Drammens område, foreslått søndag.

Personlig kan jeg ikke den dagen, men er gjerne med en annen dag.

Tenkte vi kunne bruke denne tråden til å avtale litt.

Kanskje noen har tips til bare områder, skogen her er full av snø som man bare går igjennom, eller masse smeltevann.

Det er dog en runde jeg tror er sånn passe grei om folk kler seg med sko som tåler noe vann og er klar for hoppe over små dammer :P

  • Svar 175
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg har full jobb på dagtid dessverre, og helgene fremover er fullbooka. Men jeg kan dra fra jobb slik at jeg er klar til tur kl 16.

17 hos meg:D jeg står på parkeringen. @SiriEveline tar du med kamera? Du tar så flotte bilder!

Kamera blir med Og tuusen takk!

Skrevet

Blakstad (asker) :)

Me 4! Har mye fri på dagtid neste uke, helgen er full..

Har dere lyst til å gå tur en dag på formiddagen neste uke? Vi kan jo få til flere turer etterhvert, men kanskje vanskelig å finne en dag som klaffer for alle. Tesere, hvilke dager har du fri? Jeg har mulighet hvilken som helst dag, men torsdag og fredag må jeg være på jobb i Drammen til 3. :)

Skrevet

I'm in! Kan de fleste dager! Tidlig også!

Det hadde vært supert. :) Så kan jeg få kost litt på lappiser, før min egen kommer i hus! :D

Skrevet

Onsdag passet visst ikke, skal vi si torsdag? Her eller der?

Vi kan godt gå i Solbergskauen der treffer man ihvertfall ikke folk :P Eller er et noen fine steder hos deg?

Skrevet

Vi kan godt gå i Solbergskauen der treffer man ihvertfall ikke folk :P Eller er et noen fine steder hos deg?

Møter lite folk her, men krever nok litt vannavstøtende sko... Så kanskje best i Solbergskauen.
Skrevet

Mandag it is! Hvor skal vi gå?

Kan jo evt prøve å gå rundt drammenselva! Er jo ikke så mye mennesker og hunder der på dagtid :) Og er nær alt mulig, men alikevel litt for seg selv. Som en start :)

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
    • Hunden min på 9 måneder har plutselig begynt å bjeffe og å stresse om natta. Jeg må ofte på do om natta og etter jeg er ferdig så bjeffer hunden på alt og alle. Bjeffer for seg selv og går urolig i huset. Er dette spøkelsesalderen? Tenåringsfase?
    • Shit, 17 år, det er virkelig en brukbar alder.    Kjipt når det blir sånn. Håper det går seg litt til igjen. ❤️ 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...