Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Siden er ikke ferdig helt enda, men vil gjerne vite hvordan dere opplever den, hva som mangler eller kan forbedres osv. :)

Jeg er ikke helt fornøyd med fotoalbumet, men har foreløpig ikke funnet en bedre løsning. Det mangler også en god del teks foreløpig, men håper at det kommer om ikke så alt for lenge.

Excusemyfrench.no

Skrevet

Hva er det du ikke liker med fotoalbumet, om jeg tør spørre? Jeg likte veldig godt at man kunne bla gjennom bildene med piltastene - for meg er det en slitsom greie om jeg må trykke for hvert enkelt bilde jeg har lyst til å se. I tillegg likte jeg at bildene ikke er så fryktelig store.
Ellers synes jeg at det var en pen side (sett fra amatørnivå), det eneste jeg må si at jeg ikke liker er rødfargen du har brukt på skriften i stamtavlene. Den var forstyrrende, og passet rett og slett ikke inn etter min mening. Men overall en ok hjemmeside - oversiktlig, og enkel å navigere i :)

Skrevet

Takk for svar :) Jeg har ikke sett på hjemmesiden på en annen data enn min egen, men hos meg skjer det ofte at når jeg skal scrolle meg til toppen av siden igjen hopper den mellom de forskjellige bildene, og det ser jeg ikke på som helt optimalt.

Fargen på titlene kan jeg fikse på! :)

Skrevet

Det problemet har ikke jeg her, og jeg har ikke peiling på sånne ting, men kan det ha noe med nettleseren å gjøre.? Jeg bruker iallefall Opera.

Skrevet

Å, den siden likte jeg veldig godt! Likte spesielt formen og skriften på toppteksten din. Ellers er jeg enig med marjea om at den røde skriften i stamtavlene er forstyrrende, men har ikke noen annet å kritisere.

Skrevet
Det problemet har ikke jeg her, og jeg har ikke peiling på sånne ting, men kan det ha noe med nettleseren å gjøre.? Jeg bruker iallefall Opera.

Det vet jeg ikke, jeg har bare prøvd i Firefox og Safari. Tror grunnen til at det skjer er fordi jeg har lagt det i en iframe. Mulig det går an å ordne, skal sjekke det ut litt nærmere :)

Å, den siden likte jeg veldig godt! Likte spesielt formen og skriften på toppteksten din. Ellers er jeg enig med marjea om at den røde skriften i stamtavlene er forstyrrende, men har ikke noen annet å kritisere.

Takk! Det var hyggelig :)

Har endret skriften fra rød til sort nå. Mulig dere må laste inn siden på nytt før det synes (f5 eller cmd+r).

Skrevet

Kjempeflott side!

Designmessig så syns jeg det er litt rart at borderen rundt headeren er er mørkere utenfor content-boksen enn i, hvis du skjønner hva jeg mener. Dette er veldig småpirk, hehe, men jeg klarer ikke å unngå å henge meg opp i slikt ;)

emfheaderemf.png

Ellers savner jeg og egne gallerier som samler bildene av hver hund.

Enig i at den røde skriften i stamtavlene bør få en annen mer nøytral farge. Det er vel og bra at hunden har fått titler, men det bør ikke dominere så mye som det gjør nå.

Men for all del, en veldig, veldig pen side :)

Skrevet

Jeg får ikke til å lage piler på bildet, men.. du vet disse: { } som er kanten rundt headeren din? Altså over og under teksten Excuse My French. Jeg trooor kanskje hun mener at den øverste kanten er mørkere enn den nederst. Altså, den nederste ser mer skyggeaktig ut - mens den øverste har en definert kant.
Jeg er som sagt en amatør, så det er ikke sikkert at det er det hun mener ;)

Men jeg må få si at jeg synes det var ganske så fint jeg, at kanten ser ut til å gradvis gå over til å se mer skyggeaktig ut. Haha, ræva forklart - men ja. Pent var det :lol:

Skrevet

Når du nevnte skyggen ser jeg det, tror hun mener selve rammen(borderen som hun sa) rundt den. Gikk inn på filen og så nå, og tror at grunnen til at den har blitt duset ut er fordi den ble veldig pikselert, og jeg er ingen ekspert så fant ingen måte å fjerne det på. Men jeg skal prøve meg litt frem, for er egentlig enig i den.

Skrevet

Pent, selv om jeg syns det kanskje blir noe smalt og smått.

Scrollingen med bildene er pga det er i iframe tror jeg ja (men det ligger vel inn i javascript på albumet også - det skulle vel være mulig å forhindre navigering med tastatur der kanskje? - ikke vet jeg, jeg har ikke peiling på det, så det får de som kan det ev svare på). Når den er aktiv, så scroller bildene. Aktiverer man selve siden (med å trykke utenfor) så scroller siden. (firefox og Opera testet)

Den validerer nesten også, kun 3 småfeil.

En favicon hadde gjort seg

Header kunne kanskje vært klikkbar for å komme til hovedsiden? (litt smak og behag, men jeg syns det gjør seg)

Syns du har vært flink jeg, for som flere har sagt, så er det bare småting å sette fingeren på - hvis man engang kan kalle det å sette fingeren på ;)

Skrevet

Morsomt med positive tilbakemeldinger!

Siden er 800px bred, og tenkte at jeg ville ha noe som så ok ut på de fleste skjermer. Ser på statistikken over de 100 som har vært innom i dag at 18% har 1440x900, 11% med 1280x800 og 64% "øvrig"... :P Det å endre på bredden nå vil bli veldig mye jobb, så får ev. vurdere å gjøre den bredere om jeg endrer mer drastisk på designet senere.

Skal sjekke ut mer om det med scrollingen :) Og favicon har jeg helt glemt bort, men det skal jeg ordne! Klikkbar link til forsiden kan jeg også få til. Takk! ;)

Skrevet

Jeg syns den var veldig fin :)

Det eneste jeg vil plukke på er "The dogs" siden. Jeg syns bannerne til hundene er litt store. Man får jo se hundene bedre når man trykker seg inn på de, så de trenger ikke å være så store syns jeg.

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Bare det lille du beskriver om dognanny gjør at jeg vil fraråde hva som helst hun anbefalte ihvertfall. Som dere jo har oppdaget så er det å korrigere, rykke eller kjefte på en allerede frustrert hund ikke konstruktivt. Det er helt fint å høre hva dere har prøvd å hva som skjer. Men jeg lurer litt på, hva skjer om dere deler opp turene? Maks 15-20 minutter på en tur. Skjer det like ofte på morgen og kveld som på den lengre turen på dagtid? Et par enkle oppgaver i løpet av turen (som allerede er grundig innlært inne og som han kan), en enkel sitt, kontakt, håndtarget e.l. Da tenker jeg en kort stopp og en øvelse, maks to repetisjoner, og så rusle videre. Hvis dere får lært inn igjen grime så kan det være tryggere med å prøve halsbånd, men det er nok lettere for dere å få hjelp av en instruktør som ser dere og hunden. Jeg er helt sikker på at dette er løsbart, selv om dere er kjempetålmodige og har prøvd masse allerede! Håper vi får en oppdatering her også når dere har fått litt hjelp.
    • Takker igjen for godt svar! Vi har brukt både sele og halsbånd, med de siste 6 mnd har vi utelukkende brukt sele som sitter godt. Har flere ganger vurdert å bruke halsbånd i stedet men ser at vi ikke tørr da han helt sikkert hadde klart å vri seg ut av det når han klikker. Flere ganger har jeg vært redd for at han skal komme seg ut av selen når vi krangler. Han river å sliter, ruller å hopper. Eneste gangene jeg er trygg på at han ikke kommer seg ut av sele/halsbånd er om han er bundet fast, for da står han helt stille. Og både sele og halsbåndene vi har brukt er passer han og er justerbart. Vi brukte også retrieverkobbel i starten (fikk anbefalt det av oppdretter) men bruker ikke det lengre. En av teknikkene dognanny viste oss var å bruke retrieverkobblet til å "få han av oss" når han hopper på, ved å rykke i båndet, men det fungerte i en halv dag så trosset han det også å vi ønsker ikke å bli stående å rykke i et så tynt med kraftig bånd, det økte bare stressnivået hans.  Vi har ila året som har gått tenkt at han kan være både over og understimulert og gjort endringer i hverdagen i perioder for å justere aktivitetsnivået både opp og ned. Men det har ikke blitt bedre. I periodene vi har justert det ned ser vi at han blir verre, og gjerne mer pågående inne også. Noe vi mener taler imot at han er overstimulert. Og vi har siden han var liten forsøkt å gjøre tydelig skille på at lek og oppgirende aktiviteter skjer ute, mens inne er det ro.  Mulig jeg ordla meg litt feil i forrige kommentar, men vi krever stort sett ingenting av han ute. Det resulterer i at vi henger etter han å han drar som en galing. Men slik har det blitt fordi hver gang vi prøver å lære han noe ute (gå pent, søke kontakt med oss, sladretrening ol) så ender det etter et pr min med et nytt utbrudd. Så frustrasjoenen vår kommer av at vi føler vi er i en ond sirkel. Han vimser rundt å vet ikke hva som er forventet av han > vi forsøker å korrigere han å lære han noe/forstyrre han ved å gi han en oppgave eller mål med turen > han klikker > vi rykker tilbake til start. Slik har det blitt da vi har tenkt at vi kanskje bare må stå i disse episodene til han lærer seg hvordan han skal oppføre seg på tur, det er jo tross alt en rase som er lærevillig og gjerne vil ha en oppgave. Men selv etter lengre persioder der vi prøver igjen å igjen så later det ikke som at han forstår tegningen. Så de siste pr månedene så har vi ikke krevd eller forventet noe av han. Å selv når han er løs å kan løpe som han vil, feks på inngjærdet hundepark (Maridalen hundepark og Nordkisa hundepark) å vi forsøker å kalle han inn, så kommer han løpende (som jo er bra) men kommer da flyvende med sine 40 kg rett på oss å begynner å bite. Så kort sagt så klikker han både av for mye frihet, for lite frihet, lite/ingen forstyrrelse fra oss og for mye forstyrrelse fra oss... Mulig jeg høres ut som jeg bare kommer med motargumenter til alle forslag, å det mener jeg ikke! Men vi har virkelig prøvd alle vinklinger og teknikker vi kan tenke oss til og finne ut + litt til.  Men tusen takk for konkrete tips til adferdskonsulenter og fysio 😀
    • Nå vet jeg ikke om alle instruktørene til Norges Hundeskole, men jeg har ikke kjent eller møtt mange instruktører derfra med adferdskompetanse. Dognanny kjenner jeg ikke til, men jeg synes bakgrunnen kanskje var litt tynn. Selv om dere ikke ser noe mønster i adferden og han er røngtet fri så kan det godt være muskulære eller skjelett-problemer som bygger seg opp over tid og trigger på ulike tidspunkter, når det bare renner over. Og når du nevner at han har hatt ryggproblemer så blir jeg raskt mye mer oppmerksom på at det kan være noe uoppdaget der.  Bruker dere halsbånd eller sele? Hvis dere bruker halsbånd ville jeg forsøkt en godt tilpasset sele. Om dere allerede gjør det ville jeg faktisk forsøkt halsbånd, for å se om det gjør noen forskjell. Som du sier, ut fra det du beskriver, kan det høres ut som stress, frustrasjon og overtenning. Har dere forsøkt å kutte langt ned på kravene? Og kutte ned på aktiviseringen? Det er ikke det vanligste, men det hender også at hunder er overaktiverte og overstimulerte. Og selv om det er en aktiv rase så finnes det alltids unntak.  Korte, rolige turer, med litt løping om det ikke trigger for mye, og mer ro og hvile hjemme. Prøv å ikke stille for mye krav, gi ham litt mer slakk, litt mer "forberedelse" på at "nå skjer ting", og om mulig la han heller gå en kort tur i lengre bånd og gå hjem før det smeller. Alt dette er såklart forslag til ting å prøve ut, uten at jeg har sett hunden og situasjonene. Dere trenger definitivt en kompetent adferdsekspert til regelmessig oppfølging. https://www.atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund#Innlandet-hund Kjersti Bjøntegaard kan jeg personlig anbefale. Vi brukte henne mye med vår til dels krevende ridgeback unghund. Turid Hovland kjenner jeg bare såvidt til, men i likhet med Kjersti har hun en solid og god utdanning og mye god kompetanse ser jeg. Ta kontakt med en av dem, og de kan sannsynligvis anbefale andre om de selv ikke har kapasitet. De kan godt mulig også anbefale en fysioterapeut. I Oslo kan jeg anbefale smarthund.no (Hilde Iren).
    • Går det an å bruke kickspark i langrennsporene? Eller der de har oppkjørte løyper? Finnes det ski på dem? Har lyst på men må se om jeg kan kjøre det først da de vanlige veiene her jeg bor blir strødd. Hvordan trener man da hunden til å trekke? 
    • Glemte å legge til at vi gjør daglig korte økter med søk, hjernetrim, lek, «skattejakt» etter godbiter og leker både inne og ute. Øver mye på håndteringstrening ol.  Å han mestrer alt annet som en drøm, ingen problemer med å være hjemme alene, stueren på 1-2-3, trygg og veldig fin hund på alle andre måter, akkurat det vi så for oss. «Bare» dette ene problemet som skygger over så mye av det som har gått bra..
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...