Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Nokon som veit kvar ein får tak i reQual Re-Silk i Noreg? I følge mamma er det vist vanskeleg å få tak i sidan det er så få som selger det, og sjølv finner eg kun utanlandske sider på nettet som selger produktet. Så er det nokon andre som evt. brukar Re-Silk og som veit kvar ein får kjøpt det her til lands? :)

Skrevet

Jeg vet at papillon/phaleneklubben har solgt noe resilk produkter, eller i alle fall profilert dem på utstillinger osv., så om du tar kontakt med dem så kanskje de har det enda. Evt. bare sender en mail på facebook til raserepresentanten (Gro oftedal Thu)

Skrevet

Har hørt med både Papillon/Phalene klubben og Kennel Ginille.

Papillon/phalene klubben selger ikkje og veit heller ikkje kven som gjer det, og Kennel Ginille skal gi seg med nettbuikken sin, og har heller ingen fleire produkter inne av reQual re-silk.

Blæææh! :gaah:

Skrevet

Hva er reQual re-silk? Å hva bruker du den til?

Den gir glans og gir mjukhet der pelsen er tørr eller slitt. Enkelte meinar også den hjelper på når det kjem til flokar :)

Skrevet

Mamma kjøpte ein "Biosilk silk therapy" og meinar det er samme, berre anna merka og skal vere meint for mennesker. Men finner ikkje ingrediensane til reQual re-silk nokon plass så eg kan sjekke, så nokon som veit? :P

Guest Yellow
Skrevet

Mamma kjøpte ein "Biosilk silk therapy" og meinar det er samme, berre anna merka og skal vere meint for mennesker. Men finner ikkje ingrediensane til reQual re-silk nokon plass så eg kan sjekke, så nokon som veit? :P

Tviler på det er det samme, er alltid ganske sterke ingredienser i vanlige hårkremer iallefall.

Men så er det vanlig i hundeprodukter også, dessverre, så kan jo være.

Skrevet

Tviler på det er det samme, er alltid ganske sterke ingredienser i vanlige hårkremer iallefall.

Men så er det vanlig i hundeprodukter også, dessverre, så kan jo være.

Det er olje :)

Guest Yellow
Skrevet

Det er olje :)

Forstod det, mente hårkrem/hårolje, gjerne ikke akkurat naturlige ingredienser de beregnet til mennesker. :)

  • 7 years later...
Skrevet (endret)

Dårlig forumkotyme å bumper opp en så gammel post... Men kunne ikke dy meg. Fortsatt ett savn? 

Tok tydeligvis en del år for Requal å finne veien tilbake til Norge. Første forsendelse kom i går. Klar for salg i løpet av helga når webmaster (Meg) får lagt de inn i nettbutikk Lidogroom.com

Litt underlig at Requal ikke har vært i Norge på så lenge da de er store internasjonalt. 

 

Endret av Daniel R

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Haha, det blir nok meget lavterskel. Jeg vil jo helst ha pelsdyr, men selv kaniner eller hamster er for krevende (og jeg vil ha noe som er våken om dagen). En stor utfordring blir også dette med reising, selv om vi per i dag har en dyrepleier som leier i kjelleren vi kan spørre om hjelp. Mest aktuelt er kanskje å være fosterhjem for fugleteamet.no, da kan jeg reise bort om vinteren og ha fugler om sommeren.  Men ja, de er følsomme og intelligente dyr, som også krever sitt. Plass, og helst frivflyvning (inne), og så er det tusen ting man må være forsiktig med. Pyrolyse og teflon er frarådet i hjem med fugl, for eksempel. Selv mistenker jeg det er litt forskjell på en ettromsleilighet i en blokk og en stor enebolig med god ventilasjon, men forsiktig må man jo uansett være. Jeg har allerede lært at de vanlige frøblandingene som selges til fugl er "fast food" og at de egentlig skal ha pellets som er laget av insekter, mineraler osv. Og noen dager tenker jeg at jeg orker ikke mer ansvar for dyr. Jeg har hage, om jeg ikke orker å stelle den og noen planter dør er det ingen krise. Dyr er det verre med.  Vi får jo låne litt iblant også. Jeg skal heldigvis passe kanarifugl en måned til, så får vi se hvor lei jeg er etter det.
    • Fulger er veldig spennende dyr! Håper du finner en god vei inn i "miljøet". Også gleder jeg meg til nerdetråder om hvordan aktivisere/mosjonere/fore fugl. Du har jo hageplass nok til stort utebur (om det er innafor da, kan jo ingenting om sånt jeg), er vel viktig med variasjon for fugler også, så kan de få litt uteliv når forholdene er rett... Oi, kjente jeg ble litt engasjert nå😄  
    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...