Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Nokon som veit kvar ein får tak i reQual Re-Silk i Noreg? I følge mamma er det vist vanskeleg å få tak i sidan det er så få som selger det, og sjølv finner eg kun utanlandske sider på nettet som selger produktet. Så er det nokon andre som evt. brukar Re-Silk og som veit kvar ein får kjøpt det her til lands? :)

Skrevet

Jeg vet at papillon/phaleneklubben har solgt noe resilk produkter, eller i alle fall profilert dem på utstillinger osv., så om du tar kontakt med dem så kanskje de har det enda. Evt. bare sender en mail på facebook til raserepresentanten (Gro oftedal Thu)

Skrevet

Har hørt med både Papillon/Phalene klubben og Kennel Ginille.

Papillon/phalene klubben selger ikkje og veit heller ikkje kven som gjer det, og Kennel Ginille skal gi seg med nettbuikken sin, og har heller ingen fleire produkter inne av reQual re-silk.

Blæææh! :gaah:

Skrevet

Hva er reQual re-silk? Å hva bruker du den til?

Den gir glans og gir mjukhet der pelsen er tørr eller slitt. Enkelte meinar også den hjelper på når det kjem til flokar :)

Skrevet

Mamma kjøpte ein "Biosilk silk therapy" og meinar det er samme, berre anna merka og skal vere meint for mennesker. Men finner ikkje ingrediensane til reQual re-silk nokon plass så eg kan sjekke, så nokon som veit? :P

Guest Yellow
Skrevet

Mamma kjøpte ein "Biosilk silk therapy" og meinar det er samme, berre anna merka og skal vere meint for mennesker. Men finner ikkje ingrediensane til reQual re-silk nokon plass så eg kan sjekke, så nokon som veit? :P

Tviler på det er det samme, er alltid ganske sterke ingredienser i vanlige hårkremer iallefall.

Men så er det vanlig i hundeprodukter også, dessverre, så kan jo være.

Skrevet

Tviler på det er det samme, er alltid ganske sterke ingredienser i vanlige hårkremer iallefall.

Men så er det vanlig i hundeprodukter også, dessverre, så kan jo være.

Det er olje :)

Guest Yellow
Skrevet

Det er olje :)

Forstod det, mente hårkrem/hårolje, gjerne ikke akkurat naturlige ingredienser de beregnet til mennesker. :)

  • 7 years later...
Skrevet (endret)

Dårlig forumkotyme å bumper opp en så gammel post... Men kunne ikke dy meg. Fortsatt ett savn? 

Tok tydeligvis en del år for Requal å finne veien tilbake til Norge. Første forsendelse kom i går. Klar for salg i løpet av helga når webmaster (Meg) får lagt de inn i nettbutikk Lidogroom.com

Litt underlig at Requal ikke har vært i Norge på så lenge da de er store internasjonalt. 

 

Endret av Daniel R

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...