Gå til innhold
Hundesonen.no

Alene hjemme.. lyset av??


Kine Helen

Recommended Posts

Skrevet

når vi er ute og speedy ikke kan være med så er han i gangen, på yndlingsplassen sin.. vi lukker igjen døren til stuen, slik at han har litt mindre og passe på.. i gangen er det heller ikke stikk kontakter slik at han kan ikke få strøm i seg.. og det syntes jo jeg er veldig beroligende!

men det jeg lurer på er om eg skal la lyset stå på eller om det skal være av.. det er ikke vinduer i gangen så det blir der helt mørkt!!!???

Skrevet

Hmmm det er faktisk et ganske godt spm,men er det dagen er det vel greit å ha det på ? Hunder ser vel ikke super bra i mørket akkurat tror jeg :?

Hvis han skal spise osv er det vel kanskje greit med litt lys ?! Men jeg har ikke noen anelse, jeg bare tror tihi !!!

Hilsen Michi & Askepott Flash

Skrevet

Her i julen har han jo julestjernen og sjustaken som lyser :)

Ellers plejer jeg og slå på radioen når vi skal ut og så står lyset til fiskene alt på så han har litt lys :(

Skrevet

Hunder har faktisk mye bedre mørkesyn enn mennesker.. :wink: Har merka det mange ganger når jeg er på tur med Tinka og det er mørkt ute. Hun har på seg lys da, men ellers så ser jeg ingenting av henne (hun er jo svart). Jeg kan også ha på meg helt mørke klær og ikkeno lys, men hun har aldri løpt på meg, selv om jeg beveger meg. Kan ikke si at jeg ikke hadde løpt på henne hvis jeg hadde "farta" rundt som henne..

Skrevet

Jeg bruker også å ha på radioen, å litt lys...vet ikke om hundene synes det er bedre.

De er jo to sammen også da så det blir ikke ensomt, eller 3 med katten.

Ozzy er jo svart så jeg bruker å ha på han halsbånd som blinker når vi er på tur nå som det er så mørkt.

Da ser jeg hann i skogen å han blir sett når vi går langs vegen .

Skrevet

Ja okei, ja jeg visste ikke om de har det bedre med eller uten jeg :mrgreen: Vet bare at jeg er gla i lys hihi !!!

Sorte hunder er så fine, men litt synd på dem i sola ! Pappa vil så gjerne ha en sort elghund, men skal vente til han blir pensjonist hehe..

Sånn halsbånd med lys er jo kjempe lurt da !

Hilsen Michelle & Askepott !

Skrevet

Jeg har på lys til hundene om dagen, men ikke om kvelden. :)

Skiller litt på natt og dag sånn. :(

De har også radio på når de er alene hjemme.

Skrevet

når hundene våres er alene hjemme så slukker vi alt for de ligger jo bare å sover alikavell så da trenger de ikke noe lys, og de klere fint å se i mørket også så det er ikkke noe problem det.

men vi har gjerne på radioen i stuen slik at de hører litt på den mens vi er vekke. :wink:

Skrevet

Hvis du er redd for stikk kontakter så stikk sånne plast greier inne i dem. De gjør så man ikke kan få støt.

De koster ikke mange kronene for en pakke tenker jeg. Spør på den lokale el butikken!

Forresten så skal det litt til for at en stikk kontakt skal gi støt, må nesten putte tunga i og enda skal det litt til :wink:

Skrevet
Hvis du er redd for stikk kontakter så stikk sånne plast greier inne i dem. De gjør så man ikke kan få støt.  

De koster ikke mange kronene for en pakke tenker jeg. Spør på den lokale el butikken!

Forresten så skal det litt til for at en stikk kontakt skal gi støt, må nesten putte tunga i og enda skal det litt til :wink:

er bare redd for at han skal tygge på strøm førende ledninger og slikt.. derfor er han i gangen!:)

  • 1 month later...
Skrevet

God ide med sennep eller tabasco på ledningene. Har prøvd med chilli ketchup, funket midre bra... tømte en del på et lokk for å ta det med i gangen å smøre ledningene. Da jeg hadde lokalisert ledningene hadde "villdyret" spist opp chilli ketchupen som jeg hadde med. :? Får prøve de nye forslagene :(

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
    • Jeg er i prinsippet enig i at det er tidlig med løping og sykling, samtidig som jeg som sagt tror det ligger noe i balansen mellom fysisk og mental aktivisering her. Han er definitivt en ekstra utfordring i forhold til normalt, og jeg tipper det vil gå seg til med alderen, men det betyr jo ikke at det ikke bør jobbes med i mellom tiden. Håper dere finner nøkkelen etterhvert!
    • Ja og det prøver vi å jobbe med. Vi bruker langline 10-15 m. Munnkurv har vi trent inn, men ikke brukt mer enn på en tur enda. Venter på en bestilling på munnkurv fra usa som skal sitte bedre. løpe og sykle har vi ikke gjort enda da han kun er 6 måneder. Pleier å vete til de i alle fall er 9-10 måneder før jeg starter med det. vi har både prøvd å kutte ned og øke for å se om det er endring, men ingen forskjell. vi vurderer om det kan være ernæringsmessige årsaker til oppførsel. Men det er vi ikke i mål enda
    • Han trenger ikke å være løs, men jeg lurer på om balansen mellom mental og fysisk trening er riktig for ham. Har dere prøvd å kutte ned på søksarbeidet og løpe eller sykle med ham, eller lengre turer i langline? Bare 5-7 meter langt bånd gir mye mer frihet samtidig som du har kontroll på om han kommer over noe. Hvis han har god nok innkalling så kan jo evt munnkurv være et verktøy mot å spise alt. Det er det eneste jeg kan komme på å ta tak i, hva slags, hvor mye og riktig balanse mellom type aktivitet.
    • Ja det er superlativ rase og en drøm å ha når de fungerer som de skal. Dette er min 3 jakt cocker så rasen er ikke ukjent for meg.   det trenes spesifikk på ro, avslapping på teppe både inne, ute og i bilen. men han blir irritert når han blir fulgt tilbake på plass og ender kun med biting og frustrasjon fra hans side. Han kan å gå på teppet sitt og inn i buret. Men det fungerer ikke når ha blir i modus og han holder ikke mer enn kort tid de gangene han gjør det. Så fortsatt mye igjen å jobbe på.   maten blir brukt til det meste av trening og han fungerer godt når han er i riktig modus. Hovedsakelig skjer dette når han kjeder seg, hvis han får overtenning. Både når han har fått aktivitet og når han ikke får aktivitet. Så han er en liten nøtt og knekke. i aktivitet med voksne hunder fungerer han godt. Tilpasser seg tempo og sinnsstemning. Med valper så går han fort lei etter å10min og begynner heller å bite på oss. Så da må vi ta han bort fra situasjonen. Han får lengre turer i blandt. Men fordi han spiser alt som er på bakken har vi måtte begrense det å være løs etter flere turer til dyrlegen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...