Gå til innhold
Hundesonen.no

I dag fikk Puma slippe


Aya

Recommended Posts

Skrevet

Etter måneder med veterinærbesøk og stadig synkende vekt/økende problemer fikk pumaen min slippe i dag. Det er det værste jeg noen gang har gjort, men det føles riktig allikevel. Nå kan han kose seg i sola på den andre siden, uten å måtte tenke på skyggene.. Jeg håper inderlig, og tror han har det bedre nå. Jeg holdt han i armene mine til siste utpust, og det var godt å se den roen som senket seg over han, en ro han aldri har hatt i livet. Jeg vil si tuden takk for alle støtte her innenifra, spesielt fra Marianne og Annette. Dere gjorde det litt lettere for meg, og det er jeg utrolig takknemlig for.

Skrevet

Jeg føler med deg... Dette var nok en veldig tøff avgjørelse, men jeg tror nok at det ble det rette. Det er ikke så mye man kan si i denne stund.. Annet enn jeg syns du er sterk som tok denne avgjørelsen. Men det er trist uansett.. Håper det går bra med deg, og at du etterhvert kan få glede tilbake ved å få ny hund, slik at du får oppleve den sanne gleden ved hundeholdet, og ikke kun strevet, bekymringene og plagene som du og Puma har gått gjennom.

Stor klem!

Skrevet

Huff lille snuppa mi!!! :D

Vet at du har slitt masse med dette her, både for deg og Pumsen så tror jeg dette var det riktige.. Selvom det er utrolig trist og vondt...

Nå løper han sikkert å bøller og leker med de over på den andre siden, hvor det ikke finnes skygger eller andre vondter!

Tenker masse på deg vennen min, bamseklem!

Skrevet

så trist... vet at det er en vanskelig tid du skal igjennom nå...

har vært igjennom det samme selv...

vet hvordan det er å ha en hund i fanget somt rekker sitt site åndedrag...

men på den lyse siden så har nok puma det kjempe fint nå , slipper smertene og slike ting...

føler med deg...

klem fra therese og toya

Skrevet

Uff, nå begynnte jeg å grine på jobben :D godt jeg er forkjøla og kan skylde på det.

Det var nok det eneste rette.Senere når du får en velfungerende hund vil du se hvor riktig det var.Men det er jo så utrolig tøff avgjørelse å ta og jeg føler virkelig med deg.

Masse klemmer fra Annette og loke.

Skrevet

Oi, dette kom som et sjokk for meg, har ikke vært mye her i det siste, så har ikke fått med meg dette...

Føler med deg Ingvild, det er nok utrolig tøft. Puma er nok glad for at du var tøff nok til å gjøre det rette, det er det mange som ikke er.

Hvil i fred Puma

Skrevet

Du har tatt en tung, men rett avgjerelse trur eg. Føler med deg, har vært der selv noen ganger. Trenger du noen å snakke med, så må du bare sende meg PM.

Du trenger ikke å gå gjennom dette alene.

Klem Sølvi.

Skrevet

Uff, det er virkelig en vanskelig avgjørelse å ta - men som Annette sa, så vil du merke at det var det rette når du får en velfungerende hund. Jeg syns du er sterk som har mot nok til å gjøre det rette, jeg veit ikke om jeg hadde klart det selv. Og Puma har det nok bedre i evig solskinn hvor han slipper alle skyggene.

Hvil i fred, Puma!

Klem fra Ingvild og Tinka.

Skrevet

Huff, så utrolig trist, men som andre sier her så har du nok gjort det eneste riktige. Nå har han det så mye bedre, han er på den andre siden av regnbuebroen og koser seg. Det er en vond tid du skal igjennom nå, det vet jeg, men du må stole på deg selv og vite at du har gjort det riktige.

Hvil i fred Puma!

Skrevet

Det er en usigelig trist og forferdelig avgjørelse å ta - men likevel så rett når hunden sliter og har det vondt... Så vit at Pumaen din er glad for det du gjorde - det viser bare hvor glad du var i ham det. Du har all min medfølelse i denne tiden - jeg har vært i dine sko selv og vet hvor ****** det er :D Tenk i stedet på alt det kjekke dere fikk sammen og ta godt vare på minnene.

klem fra Helga-Mari/jaktlykke

Skrevet

Jeg må bare si tusen, tusen takk for all støtte, både her, på PM og msn. Det er jeg kjempeglad for!!

Skrevet

Huff så trist! :mellow:

Jeg føler så utrolig mye med deg. Tispa mi har vert syk i ca 2 mnd. nå og etter flere røntgenbilder, blodprøver og operasjon har vi enda ikke funnet ut hva det er som feiler henne. Hun har gått ned over 13 kilo og er bare skinn og bein. Skal på nok et dyrlege besøk på onsdag og det er ikke sikkert vi får henne med hjem i live. Så jeg vet hvordan du har det! :huh:

Nå vet ikke jeg hva som feilte Puma, men jeg er sikker på at du gjorde det rette.

Hvil i fred Puma :(

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
    • Som jeg nevnte så er alle rasene i blandingen kjente for å ha sterkt jaktinstinkt. Noe av denne kunnskapen kommer for min del fra Linn som har hatt ambull i mange år, og vi kjenner begge både oppdrettere og aktive hundesportsfolk med alle disse rasene og er aktive i sine respektive raseklubber. Det betyr ikke at det er umulig, men definitivt en langt større utfordring enn om du hadde kjøpt en labrador eller en cocker spaniel. Og det synes jeg oppdretter burde visst om med en slik kombinasjon, men tiltroen min til oppdrettere som blander slike raser er heller ikke veldig stor.  Det er jo uansett bra om det går fint, og så lenge man er bevisst på hva slags hund man har så er det bedre.
    • Hvor har du det fra??? Mage hunder blir feilaktig kalt for kattedrepere, uten at det er noe hold i det. Ja, hundene våre, uansett rase, har jaktinstinkt i større eller mindre grad, men at ambull er så mye verre enn mange andre hunder, har jeg vanskelig for å tro.  Nå kan jeg uansett fortelle at det gjøres store fremskritt her i huset. Hunden har lært seg å sitte når kattene passerer, og han viser en mye lavere interesse for de nå enn i begynnelsen. Han kan fint ligge rolig i ene enden av sofaen og en av kattene ligger i den andre delen uten at de gjør noe stort nummer av hverandre. Så jeg syns vi er på rett vei 🙂
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...