Gå til innhold
Hundesonen.no

Tur i går her også!


Mirai

Recommended Posts

Skrevet

Glad for å være løs ute!

CIMG2911.jpg

Ja, jeg ser liksom ikke den manglende brystkassen jeg :)

CIMG2914.jpg

Hodebilde

CIMG2919.jpg

Prøver å få tak i pølsebiten

CIMG2920.jpg

Hoppla! Hun kan når hun vil.

CIMG2921.jpg

Tar fart...

CIMG2932.jpg

..og lander med en sjelden eleganse!

CIMG2933.jpg

CIMG2934.jpg

Litt kronglete å komme seg ut igjen

CIMG2931.jpg

En del snø, sjekk brøyktekantene!

CIMG2935.jpg

Skrevet

Hun er utrolig fin og herlig! :D

Møtte en irsk ulvehund på valpeshow i dag, den var ni måneder gammel, og om jeg ikke tar helt feil så tror jeg at du veit av hunden og eiern, og motsatt...

Guest Vicky
Skrevet
Ja, jeg ser liksom ikke den manglende brystkassen jeg

Skjønner ikke at du gidder å bry deg om det dommerene sier. Det en utstillingsdommer har ingenting å si. En dag får du bir, en dag får du bis, en dag får du gult... Sånn er utstilling. Jeg har som hovedregel når jeg konkurerer: Min hund er BIV(best i verden) uansett resultat. Alle burde ha dette som hovedregel når de konkurer. Spesiellt når man driver med utstilling.

Og min kommentar til bildene: Nydelig hund :D og utrolig vakkert snølandskap. Hun har skikkelig dreisen på å hoppe i snø ser det ut til :D Og beinet ser kjempefriskt ut på bildene her :D Fine Mona!

Skrevet

så fin hun er :D Artige komentarer du har med også :D

Enig med Vicky.. Skal ikke høre på dommerne :D Hvert fall ikke bry seg om hva èn eller to dommere har sagt.. Morfaren til Sico var med på en utstilling og han var den ENESTE som fikk blå sløyfe av over 20 tollere.. En månde senere ble han BIS på nkk utstilling (tror det var det hvert fall.. ikke helt sikker. NRK kanskje?) Uansett, du skjønner poenget :D (men dette visste du nok uansett.. hehe)

poenget var hvert fall at Mona kan være en "dritbra" irsk ulvehund :D Nydelig er hun uansett!

Skrevet

Nydelige bilder, og nydelig hund :mellow:

Og enormt med snø dere hadde da, her er det vel max 20cm +/-.

Hadde vert morsomt og sett Benny i den snøen dere har :huh: B) *borte* sånn plutselig;)

Skrevet

Steike så mye snø dere har der da! :(:huh: jeg er glad jeg ikke er der...hihih...her syter vi over 5 cm.... :mellow:

Så et annet sted, der var brøytekantene på høyde med hustakene!

Men det er jo supert for hunden da - de får virkelig brukt kroppen sin,så myye gratis mosjon får man jo.

:(

Guest Vicky
Skrevet
Enig med Vicky.. Skal ikke høre på dommerne tongue.gif Hvert fall ikke bry seg om hva èn eller to dommere har sagt.. Morfaren til Sico var med på en utstilling og han var den ENESTE som fikk blå sløyfe av over 20 tollere.. En månde senere ble han BIS på nkk utstilling (tror det var det hvert fall.. ikke helt sikker. NRK kanskje?) Uansett, du skjønner poenget tongue.gif (men dette visste du nok uansett.. hehe)

poenget var hvert fall at Mona kan være en "dritbra" irsk ulvehund biggrin.gif Nydelig er hun uansett!

godt du er enig! Det er derfor utstilling ikke er helt min sport. Det er som et spill. Dommeren velger det han/hun liker og har sansen for. Det er en loddtrekning :mellow: Derfor går jeg heller for sporter som krever forskjellige ferdigheter :huh:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...