Gå til innhold
Hundesonen.no

Kan noen hjelpe meg med å finne mailadressen til kommunen?


Guest Christine

Recommended Posts

Guest Christine
Skrevet

I går ble jeg og veninna mi innelåst på et idretts anlegg, med 2 meter høye gjerder noen plasser, og 10 meter andre plasser, med piggtråd over. Mannen som låste så oss , og sto å så lenge på oss.

Hundene frøys og var veldig slitne. Mannen bare kjørte vekk, uten å bry seg.

Vi fant et lite hull i et gjerde, som var 40 cm høyt, og det var ikke særlig lett for en Vorsteh på 72 cm, og Milo å komme seg under der. Vi kom oss ut til slutt.

Er så utrolig sinna nå! Han så oss godt, og det hjelper ikke stort at han nesten kjørte på hunden min :D

I mot at han er fra kommunen så skal jeg sende mail til de og kreve en forklaring...

*grrrrr*

Noen som kan hjelpe seg med og finne en mail adresse? :rolleyes:

Helst til kommunen , der alle hendvendelsene skjer

Skrevet

Jeg hadde ringt... Så ber du om å snakke med han mannen :D Slik at han må forklare seg sikkelig :D

Off, hørtes ikke noe kjekt ut <_<

Guest Christine
Skrevet

Jeg hadde ringt... Så ber du om å snakke med han mannen :D Slik at han må forklare seg sikkelig :D

Off, hørtes ikke noe kjekt ut <_<

skulle gjerna ha gjort det. Men er ikke så tøff når jeg snakker med folk :D

Skrevet

Et godt råd når du egentlig skal være litt sint på øvrigheter.

*Ha alle (tørre, korrekte) fakta klare, lag gjerne ei liste

*Presenter deg med fullt navn

*Snakk rolig, med en saklig stemme ikke vær sint.......

*.....selv ikke når du forteller hvor skuffet du er på slutten av samtalen og hvor mye du håper at du slipper å møte slik behandling igjen.

Det er viktig å si i fra, nemlig.

Guest Christine
Skrevet

Har nå sendt mail til kommunen..Og jeg vil så gjerne ha en unnskyldning fra han mannen...

Guest Christine
Skrevet

Huff, så ekkelt da. Håper du får en ordentlig unnskyldning fra de. Og fortell hvordan det går da. :D

Mhm..Var veldigt ekkelt :D

Skal si i fra når jeg får svar, hvis jeg får svar da :D

Guest Christine
Skrevet

Jeg sendte mail til kommunen ang. båndtvang. Tror dere jeg fikk noe svar? Neida.. Argh.

Huff..Såndt er irriterende. De er jo på jobb hver dag. Så hvorfor bare drite i en mail?

Min mail sendte de bare vidre... :D

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Så dette skjer sammen med andre hunder i huset? Det høres jo ut som hun kan trenger litt tydeligere rammer og trening på ro rundt de andre hundene generelt. Alt dette er jo ting som bør jobbes med, og ikke bare avbrytes og unngåes der og da. Hvis dette allerede har vært sånn i snart to år så vil jeg anbefale å få hjelp av en hundetrener som komme hjem til dere og se på rutinene og hjelpe med et treningsopplegg som kan gjøre henne både tryggere og roligere.
    • Hundene er løse inne så de er ikke i bånd. Har merka at hunden er stresset og ikke helt hva hun skal gjøre med all stresset inne i seg så hopper hun på ryggen. Også eskalerer det. Det samme er i bilen og hundene er i bur. Hunden kan ikke se de andre sitter i bur fordi da bjeffer hun og stresser. Hunden har da eget bur med teppe rundt og det fungerte bedre. Hun må dog hentes ut av bilen sist fordi hun kan ikke se at de andre hundene hopper ut av bilen etter hun er på bakken. Da hopper hun opp på ryggen igjen. Hun er alltid sist ut men noen ganger går heller ikke det og hun blir frustrert. Jeg merka at det var noe med valpen da hunden kom hit og har hatt utfordringer med det senere. Men vi fortsetter å jobbe med dette. Prøver å la hun verken bli overstimulert eller understimulert men med akkurat passe aktivitet. Også det mentale og mentaltrening.
    • Generelt sett ville jeg forøvrig kuttet ut all hilsing i bånd. Sosialisering foregår enten med båndtur sammen uten hilsing, eller løs med maks to andre hunder om gangen, helst med en båndtur uten hilsing før de slippes sammen. Økt frustrasjon på grunn av forventning til hilsing er sannsynligvis en av de vanligste årsakene til passeringsproblemer og aggresjon mot andre hunder. 
    • Simira har rett – det er stress, ikke rang. Det du beskriver høres ut som en hund som blir overstimulert i møte med andre hunder, og når du tar henne ned, eskalerer frustrasjonen fordi hun ikke fikk gjort det hun ville. Det viktigste nå er å gi henne mindre mulighet til å øve inn adferden. For hver gang hun ypper og hopper på en annen hund, vil hun gjøre mer av det i fremtiden. Så dere må holde større avstand og starte med møter hvor hun kan være rolig. Lang avstand, korte møter(muligens ingen møter), pause FØR hun når det frustrasjonspunktet hvor hun "mister hodet". Jeg skriver mer konkret om å bygge ro her, om dere vil ha en plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/ At den ikke reagerer på ALLE hunder er faktisk greit – det betyr at hun ikke er generelt aggresiv, men at det noen møter trigges frustrasjonen særlig mye. Fokuser på hvilke møter som går bra, og bygg derfra.
    • Dette har absolutt ingenting med rang å gjøre, det er en ren stressfunksjon. Det handler om situasjonen der og da, hva hunden har gjort rett før og tidligere på dagen, hvem som holder i båndet og hvordan de reagerer, den andre hunden og hvordan den reagerer, og sikkert mange andre ting. Igjen, her må hilsing og lek med andre hunder begrenses. Og hvis dette likevel skjer må hunden såklart uansett fjernes fra situasjonen umiddelbart. Jeg ville fått hjelp av en instruktør til å se på og jobbe med dette, så det ikke utvikler seg. Jo flere ganger dette skjer, jo mer øker sjansen for at det vil fortsette, og for at det før eller senere vil bli en konflikt der noen blir skadet.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...