Gå til innhold
Hundesonen.no

Er det dumt å ikke forsikre?


~Marlene~

Recommended Posts

Skrevet

Du er vel ikke slem. :)

Men da får du jo ikke dekt noe om det skjer noe alvorlig med hundene dine. Er litt kjipt om du plutselig må ut med flere ti tusener da. :)

Skrevet

må si meg enig med cavalita :)

slem er du ikke ...

men jeg hadde forsikret, tenk hvis en av de en dag må operere, litt mer fristenes å bare betale en egenandel enn å dekke ti talls av tusner med kroner selv?

Skrevet

Det har vel ikke noe med slem å gjere om man ikke har forsikret hunden...? Men om det er lurt å ikke gjere det er noe annet. Er du utstyrt med tykk lommebok så er det vel ikke et stort problem, men om ikke du er det og må av en eller annen grunn til vetrinær så kan det meget fort blir dyrt.

Det er ikke billigere om du forsikrer 2 hunder.

Skrevet

Jepp, det er veldig lurt å forsikre.

Forsikringa til tispa mi gikk ut for et par år siden og vi var for sløve med å fornye den, så sist uke måtte vi ut med 10 000 kroner for flere dyrlegebesøk, blodprøver, røntgenbilder, operasjon osv.. Det var ikke så moro.

Skrevet

Du bør absolutt forsikre. Jeg har ikke forsikring på min lille pels, og har fått angre det dyrt..

Skrevet

Om du ikke forsikrer så vil jeg hvertfall sterkt anbefale å sette inn penger på en lukket konto som du kan bruke av hvis hundene blir syke.

Men det greieste er da likevel å forsikre ja...

Skrevet

Det er en smaksak og en økonomisak. Men forsikring anbefales. Er kjedelig å legge ut mange tusen kroner, når man kunne fått de igjen om de var forsikra. Noen forsikringsselskap lar deg slippe unna med bare egenandelen, mens andre krever at du skal betale alt, for så å få igjen penger.

Eldstehunden min er ikke forsikra lengre. Egenandelen ble høy (han var forsikra i IF), samt rot fra IF side, som gjorde at egenandelen ble enda høyere (og de kan jo ikke innrømme at de tar feil...). Men han skal ikke igjennom flere operasjoner. Men jeg har lagt ut antakelig ut rundt 30 000 i dyrlegeregninger på ham, så det er virkelig kjekt å ha fått det tilbake (særlig når man er student...).

Skrevet

Jeg valgte å forsikre Sofus da jeg fikk ham i hus. Dette fordi jeg verken er en "økonom", d.v.s. uansett hvor gode intensjoner jeg har så fikser jeg IKKE å legge av en fast sum hver måned til en "krisekasse". D.v.s å legge av pengene får jeg jo til, men de blir brukt av fordi det er en "krise" et annet sted:-P

Jeg mener at hos Agria får man rabatt, men da må man ha 3 stk av samme dyr. Altså, 3 katter eller 3 hunder. Jeg håpet at det gjaldt generelt 3 forsikringspoliser da jeg har 2 katter i tillegg til Sofus, men den gang ei :-) Men det er vel lov å prøve seg, hehe...

Skrevet

Tenk om du kommer opp i en situasjon der du blir nødt til å vurdere om du har råd til en livsnødvendig operasjon, de kan koste veldig mange tusenlapper....

(Jeg måtte det en gang med den ene katten min, det så ut til at hvis den skulle overleve så måtte den til Oslo for å ta en veldig dyr operasjon. Heldigvis viste det seg at det ikke var så ille som veten trodde først, Timo ble frisk med medisiner og kjærlig pleie en hel sommer!)

Det beste med å ha forsikret dyrene sine er tryggheten, at du slipper å være redd for å få utgifter du ikke har råd til.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
    • Hvilke hunderaser er vanskeligst å ha løse utenom båndtvangen? Sikkert de med mye jakt. Men hvilke?
    • WOW!! Grattis😍🥳 Superbra jobba!!
    • Gratulerer så mye. 👏🤩
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...