Gå til innhold
Hundesonen.no

hvor ofte kommer rase bladet ditt ut?


MarieR

Recommended Posts

Skrevet

mulig denne skulle vært på alt mulig, men poster her, så kan mod enten slette eller flytte :P

Så hvor ofte kommer rasebladet ditt ut?

"Buhunden" kommer bare ut to ganger i året. Et nummer i mai, og ett nummer i oktober. synns det er forferdelig dumt, for innen bladet kommet ut, er alt som står der gammelt nytt.. grunnen til at det kommer ut så skjelden er mangel på stoff og bilder. Bladet blir tynnere og tynnere for hver gang :P og Halve bladet er reklame til sponsorer. jaja.. :P trur jeg skal sende inn noe, men må finne ut hva først :P

Guest Christine
Skrevet

mulig denne skulle vært på alt mulig, men poster her, så kan mod enten slette eller flytte :P

Så hvor ofte kommer rasebladet ditt ut?

"Buhunden" kommer bare ut to ganger i året. Et nummer i mai, og ett nummer i oktober. synns det er forferdelig dumt, for innen bladet kommet ut, er alt som står der gammelt nytt.. grunnen til at det kommer ut så skjelden er mangel på stoff og bilder. Bladet blir tynnere og tynnere for hver gang :P og Halve bladet er reklame til sponsorer. jaja.. :P trur jeg skal sende inn noe, men må finne ut hva først :P

Veit ikke om det er et reint rase blad :P

Men du burde skrive om bjeffingen :P

og brosemerket :P

Skrevet

4 ganger i året :P

Dersom dere syns medlemsbladene deres kommer ut for sjelden bør dere ta dere selv i nakken, bli mer aktive i klubben, og ikke minst sende inn stoff. Det er ikke lett å sitte der som redaktør når alle bare surver og ikke engang gidder å lette på ræva for å f.eks arrangere treff..

Skrevet

Berner'n, som forøvrig minner mer om ei pocketbok enn et blad, kommer ut 6 ganger i året(troor jeg).

Skrevet

"Briard" kommer også ut 4 ganger i året - stort sett med 40 sider hver gang (litt varierende avhengig av hvor flink jeg har vært til å samle stoff :)).

Jeg vil også bare oppfordre dere som er litt aktive med rasene deres om å SENDE INN STOFF til redaktøren - jeg vedder ganske mye på at det meste vil bli meget godt mottatt ! Det er ofte litt tungt å sitte som redaktør fordi det er så få som gidder å sende inn bidrag, men alle monner drar !!! Vær også aktive med kameraet - ta masse bilder og send inn - det er alltid kjekt for en redaktør å ha litt bilder å velge i når h*n skal illustrere artikler eller annet.

Så stå på folkens - bidra til en levende raseklubb :D

Skrevet

Cavalieren kommer 10 ganger i året tror jeg. :)

Er det så ofte?

Hmm... syns ikke jeg har fått det på en hel evighet jeg.... :D

Skrevet

japaner bladet kommer vell 3-4 ganger i året alt etter hvor mye stoff de får inn.

Askøy hundeklubb sitt blad står meg og Kine for å få inn stoff til så det må vi fikse, og gir vell snart ut det første, men hvor mangen vi får ut i løpet av året avhenger av hvor mye stoff vi får inn da(blir sikkert litt mye for andre å bare lese om våres egne hunder hele tiden).

Skrevet

Er det så ofte?

Hmm... syns ikke jeg har fått det på en hel evighet jeg.... :)

Ehm, nei.. Var visst ikke så ofte likevel. ;)

Det er 5 ganger i året. :D

Skrevet

Westiebladet kommer 4 ganger i året. Medlemmene er ganske flinke til å sende stoff til redaktøren tror

jeg. Det har hendt flere ganger at hun har måttet kutte i utstillingsresultater, eller skyve leserinnlegg

fram til neste blad. Jeg personlig synes det er kjekt å skrive til bladet, det er viktig å fortelle videre ens

erfaringer med rasen. På denne måten kan en plutselig ha hjelpt noen andre som kommer ut for samme

situasjoner eller problem.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hva gjør man om det ikke går? Og hvor lenge prøver man å få det til å funke? 
    • Det er veldig individuelt. Jeg har aldri hatt noe problem med hundene og sjelden kattene, men tok til oss en voksen omplasseringskatt som gikk etter hundene og angrep dem, han ble levert tilbake. Har tatt til meg både kattunger og voksene katter, men aldri prøvd med "ikke kattevante" voksene hunder. Har hatt Sheltie (gjeterhund) og aldri hatt noe problem, men har du hund med høyere gjeterinstinkter kan det bli problemer.  Noen ganger går det sånn også. Passhund (Jämthund) og ny ungkatt.  
    • Generelt sett, ja. Gjeterinstinktet er et "subsett" av jaktinstinkt. Det betyr ikke at det ikke kan gå, mange gjeterhunder lever jo for eksempel på gårder sammen med katter. Men å leve inne i samme hus blir fort noe annet igjen. Du kan jo snakke med oppdretter om hvordan foreldre og søsken evt. går med katt, og du vet kanskje selv hvordan hundene dine reagerer på katter og andre smådyr på tur? Selv om det er noe litt annet så gir det en indikasjon på hvor sterkt jaktinstinktet er.
    • Har gjetere høyt jaktinstinkt? Jeg har gjeterhunder.
    • Det kommer an på hunden og katten, gemyttene deres, og hvem som kom først i hus. Hunder med høyt jaktinstinkt (gjetere, mynder, terriere mm.) går generelt dårligere med katter fordi de trigges lettere til å jage dem. Vi hadde to katter da vi fikk hund, og det gikk aldri bra. Vi endte med å omplassere kattene. De var dog voksne omplasseringskatter som ikke var spesielt trygge i utgangspunktet, og vi kunne ingenting om hundetrening og fikk en rase med mye jaktinstinkt.  En voksen og trygg katt og en valp med mindre jaktinstinkt har større sjanse for at det går bra, eller en kattunge sammen med en voksen hund som ikke har vist mye interesse for å jage katter. De fleste kan trenes og tilvennes med litt kunnskap, men ikke alle. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...