Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei. Pga samlivsbrudd og turnusjobb trenger jeg avlastningshjem til vår lille Leo på snart 1 1/2 år. Han er veldig skjønn og snill men har utviklet kraftig separasjonsangst siste tiden. Har forsøkt alt av trening men det virker som det bare blir værre. Er det en snill person her inne som kunne tenke seg å ha Leo på fast basis, dvs at jeg kan hente Leo når barna er hjemme hos meg. 

Skrevet
2 hours ago, Margrethe23 said:

Hei. Pga samlivsbrudd og turnusjobb trenger jeg avlastningshjem til vår lille Leo på snart 1 1/2 år. Han er veldig skjønn og snill men har utviklet kraftig separasjonsangst siste tiden. Har forsøkt alt av trening men det virker som det bare blir værre. Er det en snill person her inne som kunne tenke seg å ha Leo på fast basis, dvs at jeg kan hente Leo når barna er hjemme hos meg. 

Hvor i landet er dette? Tenker du dagpass, eller avlastning i perioder?

Det er veldig uklart hva du ser etter, så kan være lurt å spesifisere litt mer.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hva gjør man om det ikke går? Og hvor lenge prøver man å få det til å funke? 
    • Det er veldig individuelt. Jeg har aldri hatt noe problem med hundene og sjelden kattene, men tok til oss en voksen omplasseringskatt som gikk etter hundene og angrep dem, han ble levert tilbake. Har tatt til meg både kattunger og voksene katter, men aldri prøvd med "ikke kattevante" voksene hunder. Har hatt Sheltie (gjeterhund) og aldri hatt noe problem, men har du hund med høyere gjeterinstinkter kan det bli problemer.  Noen ganger går det sånn også. Passhund (Jämthund) og ny ungkatt.  
    • Generelt sett, ja. Gjeterinstinktet er et "subsett" av jaktinstinkt. Det betyr ikke at det ikke kan gå, mange gjeterhunder lever jo for eksempel på gårder sammen med katter. Men å leve inne i samme hus blir fort noe annet igjen. Du kan jo snakke med oppdretter om hvordan foreldre og søsken evt. går med katt, og du vet kanskje selv hvordan hundene dine reagerer på katter og andre smådyr på tur? Selv om det er noe litt annet så gir det en indikasjon på hvor sterkt jaktinstinktet er.
    • Har gjetere høyt jaktinstinkt? Jeg har gjeterhunder.
    • Det kommer an på hunden og katten, gemyttene deres, og hvem som kom først i hus. Hunder med høyt jaktinstinkt (gjetere, mynder, terriere mm.) går generelt dårligere med katter fordi de trigges lettere til å jage dem. Vi hadde to katter da vi fikk hund, og det gikk aldri bra. Vi endte med å omplassere kattene. De var dog voksne omplasseringskatter som ikke var spesielt trygge i utgangspunktet, og vi kunne ingenting om hundetrening og fikk en rase med mye jaktinstinkt.  En voksen og trygg katt og en valp med mindre jaktinstinkt har større sjanse for at det går bra, eller en kattunge sammen med en voksen hund som ikke har vist mye interesse for å jage katter. De fleste kan trenes og tilvennes med litt kunnskap, men ikke alle. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...