Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei. Pga samlivsbrudd og turnusjobb trenger jeg avlastningshjem til vår lille Leo på snart 1 1/2 år. Han er veldig skjønn og snill men har utviklet kraftig separasjonsangst siste tiden. Har forsøkt alt av trening men det virker som det bare blir værre. Er det en snill person her inne som kunne tenke seg å ha Leo på fast basis, dvs at jeg kan hente Leo når barna er hjemme hos meg. 

Skrevet
2 hours ago, Margrethe23 said:

Hei. Pga samlivsbrudd og turnusjobb trenger jeg avlastningshjem til vår lille Leo på snart 1 1/2 år. Han er veldig skjønn og snill men har utviklet kraftig separasjonsangst siste tiden. Har forsøkt alt av trening men det virker som det bare blir værre. Er det en snill person her inne som kunne tenke seg å ha Leo på fast basis, dvs at jeg kan hente Leo når barna er hjemme hos meg. 

Hvor i landet er dette? Tenker du dagpass, eller avlastning i perioder?

Det er veldig uklart hva du ser etter, så kan være lurt å spesifisere litt mer.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette har funket i alle år for meg og mine hunder.  Det er spesielt viktig for røytefrie hunder, der pelsen er mye finere og glattere enn andre pelstyper.  Ørepulveret gjør at hårene i ørene blir "trå" så det blir lett å få tak i dem og alle mine (har og har hatt mange) godtar dette. Det er viktig å få tak i de innerste hårene ellers kan det bli klumpete og da er det vanskelig og tar tid å få ut. Det er aldri feil å bruke hjelpemidler som er helt ufarlig og gjør jobben lettere.  Mindre plagsomt for hunden.
    • Det er vel nyttig uansett hva slags pels hunden har vil jeg tro. Du skrev i startinnlegget at du har en "ikke røytefri hund"? Mente du omvendt? Det er jo stor variasjon i pelstype på hunder som ikke røyter også, men uansett må jo ørene nappes.
    • Er det nødvendig? Altså om det er lurt å ha og å bruke på pels som ikke røyter? Om det funker bra?
    • Det var jo en himla krangel her om "etikette" for noen (mange) år siden. Mange sluttet å bruke forumet etter det, antageligvis fordi de "tapte". Ironisk nok forsvant de som vant også, så den diskusjonen var jo mye vits i 😛  Ellers er det vel som flere sier, andre arenaer og livssituasjoner har tatt over. Jeg kikker innom av og til. Blir forhåpentligvis valp i september   
    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...