Gå til innhold
Hundesonen.no

Solskinnshistorier epilepsi


Recommended Posts

Hei

jeg har et behov for å høre fra de som har gode historier med hund som har epilepsi.
 

Min hund (husky 5 år) har hatt noen anfall i livet sitt, men de har nå skjedd mer enn 1 gang i mnd så vet anbefalte å starte medisin. Så langt er hunden svært døsig, søvnig, ukoordinert og sjanglete, og jeg kjenner han ikke igjen. Han har kun stått på fenobarbital i 6 dager, og vet’n sier det kan være forbigående symptomer. 
 

Likevel er jeg svært nervøs og redd, hunden min er alt for meg. Jeg har slitt så mye med mye i livet mitt, og hunden min er min største støtte og beste venn. Vi tilbringer hver dag sammen, og han er alltid ved min side. 
Jeg prøver ikke å være hysterisk, men jeg er så redd han skal lide, ikke bli seg selv igjen eller bare dø, at jeg holder på å miste det helt. 
 

Så hvis det er noen her som har _gode_ historier omkring sin epileptiske hund, hadde det vært godt å lese nå. Takk ❤️

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 1 year later...

Hei, 

Ser tråden er over et år, men svarer likevel! Jeg har en hund på tre og et halvt år. Hun ble diagnostisert med epilepsi tidlig våren 2023. Etter grundig loggføring og undersøkelser av stimuli og omstendigheter før og rundt anfall, har jeg avdekket hva som kan fremprovosere epileptiske episoder. Hun går på en lav dose phenoleptil 25 mg morgen og kveld, og er anfallsfri så lenge jeg holder henne unna det jeg vet kan føre til anfall. Hun ble dårlig de første to ukene på phenoleptil (som ventet), men når det gikk over stabiliserte det seg. Hun er akkurat som før, om enn med noen gram mer på kroppen pga. økt apetitt. Hunden kan leve et godt og normalt liv med epilepsi! Håper alt ordnet seg for dere. 
 

Endret av SiljeB
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Ja han har teppe fra dem. Han koser seg fint i buret sitt på dagtid.  hittil må vi ut med ham rundt kl 02 og igjen kl 05.30 når han våkner på morningen. Han blir tatt ut for å tisse og legger seg raskt tilbake i buret. Men går 3-5 minutter så kommer han tuslende over på madrassen. Vi får prøve å legge oss utenfor å se hvordan det går. Bare håpe. Vi ikke vekker han for mye da når vi flytter madrassen vi skal sove på.
    • Har han en teppebit fra oppdretter, og et teppe/pledd å krype inn i? Ja, det blir nok tygget i stykker, men er greit om han har et lunt sted å lage seg et "rede". Husk at han antageligvis er vant til å sove i en varm haug av valper. Utviklingen går fort i denne alderen, og jeg ville gitt ham noen netter til med selskap i valpebingen.  Går dere ut med ham om natten? En mulighet er å ta ham med ut når han våkner, la ham tisse, og så gå inn igjen og legge ham i valpebingen og dere utenfor.
    • Går nok bra. Følg med på formen, men jeg ville ikke bekymret meg så lenge allmentilstanden er ok.
    • Hei!  Hadde kokt torsk til hundebassen min ca klokken 12 i dag, rett før jeg skulle reise på jobb… da var han ikke sulten og spiste det ikke. Leverte han til pass, dro på jobb og hadde helt glemt at der var fisk i skåla når jeg slapp han inn døra hjemme… han sprang selvfølgelig rett til skåla og innhalerte fisken, som da har stått ute i snart ni timer😫😫 Han viser ingen tegn på forgiftning foreløpig, men det er jo bare ca en time siden han spiste den også..  Er dette veldig farlig? Kan jeg avvente, eller må jeg ringe vetrinærvakta så han får brekningsmiddel??    Liten yorkie, 2 år 
    • Hei. Vi har en valp på 9 1/2 uker som er veldig selvstendig på dagtid. Finner roen alene i senga si eller buret. På nattestid er det verre. Vi har sovet på madrass i valpegården, han har et bur som står åpent og lå fint i buret sitt de første fire nettene uten problemer. Men de siste nettene vil han ikke sove i buret og kommer å legger seg på madrassen sammen med oss. Vi har prøvd å legge oss på utsiden av valpebingen, men da bare hyler han og valpehjertet klarer ikke å høre på hylingen mer enn 15min. Han roer seg ikke hvis vi putter hånda inn eller noe. Vi har prøvd å gå inn når han er rolig og han sovner. Men med engang vi går ut våkner han og hylekoret er igang igjen. Tips og triks for å få han til å sove alene uten og ligge oppå oss?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...