Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Liten mellompuddel skal på to timers biltur idag i "lånebil". I den vanlige bilen er han i bur i bagasjerommet, men nå skal vi kjøre en annen bil. Jeg må ha han på gulvet, ikke i seter. Og han må vere festet. De selene som finnes er vel til å feste i sikkerhetsbeltefeste? Forslag?

Skrevet

Litt sent kanskje, men jeg har bilsele til begge mine til "backupbruk". De festes i bilselefestet på en hvilken som helst bil.

Er det ikke bagasjerom i bilen du skal låne? Sist vi brukte lånebil hadde jeg bilsele festet i baksetet og så mellom seteskillene, så hundene var i bagasjerommet.

Skrevet
9 timer siden, simira skrev:

Litt sent kanskje, men jeg har bilsele til begge mine til "backupbruk". De festes i bilselefestet på en hvilken som helst bil.

Er det ikke bagasjerom i bilen du skal låne? Sist vi brukte lånebil hadde jeg bilsele festet i baksetet og så mellom seteskillene, så hundene var i bagasjerommet.

Sorry for OT, men føler du at det er trygt?

Jeg gjør nemlig det med min hund som får anfall i bur. Han sitter i bagasje med sele på, og bilselen er festet til baksetet og så dratt gjennom setet og inni bagasjerommet. Setene er høye og taket lavt (Prius), så jeg er ganske sikker på at det er umulig at han fyker forover ved en kollisjon. 
 

Jeg er likevel litt i tvil om det er trygt. Hunden er 13 år, og ny tilvenning til bur nå er fånyttes.

Skrevet
13 minutes ago, Terrierpia said:

Sorry for OT, men føler du at det er trygt?

Jeg gjør nemlig det med min hund som får anfall i bur. Han sitter i bagasje med sele på, og bilselen er festet til baksetet og så dratt gjennom setet og inni bagasjerommet. Setene er høye og taket lavt (Prius), så jeg er ganske sikker på at det er umulig at han fyker forover ved en kollisjon. 
 

Jeg er likevel litt i tvil om det er trygt. Hunden er 13 år, og ny tilvenning til bur nå er fånyttes.

Trygt er relativt. Det hindrer hunden i å forstyrre fører under kjøring, og reduserer hvor mye den blir slengt rundt ved en bråstopp eller kollisjon. Men hvis selen skal være lang nok til at hunden kan bevege seg og legge seg ned komfortabelt så er den fort lang nok til å at hunden får skummelt mye sleng. Det er et minimum av sikkerhet etter min mening.

  • Like 2
  • Thanks 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...