Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet (endret)

Vi fikk satt inn hormonchip på hannhund for 3 mnd siden. Tispa er høyløpsk nå, og har vært veldig "på", uten at han har reagert med annet enn lek. Men i går var det plutselig paringsatferd.

Kan vi stole på at det ikke er aktiv sperm?Bør vi gi henne hormonsprøyte for sikkerhets skyld? Bør vi vente til en eventuell drektighet kan avdekkes ved ultralyd?

Skal rådføre meg med veterinær i morgen, men hadde vært litt ok å høre hva andre tenker/vet.

Følte ikke emnet passet inn andre steder, så postet i denne tråden selv om det egentlig er helt motsatt sak.

Endret av Tricolor
Skrevet
På 8/14/2022 at 11:10 PM, Tallyho skrev:

Spent å høre hva Vet sier. Samme skjedde her i nabolaget for noe år siden, det ble valper av det. 

Vet. mente at det er lite sannsynlig at det er levende sperm i og med det er så lang tid siden chipen ble satt inn. 

Anbefalte likevel en ultralyd-u.s. for sikkerhets skyld. 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
    • Jeg har min med på trening i all slags vær, og da kan det fort bli timer i bilen. Men ved å parkere i skyggen (hvis mulig), silvershade duk og alle vinduer åpne pluss glippe på bagasjerommet (med krok) så er det alltid behagelig i bilen, selv i 30 varmegrader. 
    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
    • Kan en hund ha null sosiale ferdigheter med andre hunder? Hun har konflikter med alle hunder hun møter. Akkurat som hun ikke skjønner at hun er for mye og ikke tar til seg til at andre hunder sier i fra til henne? Hun tar jo ikke hintet.
    • Det er nok ikke pga navnene du ikke har fått svar🙂I mange år nå har det vært fryktelig liten aktivitet på forumet her. Syntes alle navnene var fine jeg likte Lilly best. Masse lykke til med valp!!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...