Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Nå vandrer ikke vi på utstilling så mye, men andre stevner. Bruker telt ved kraftig regn, mye sol eller plagsom vind på flerdagsstevne. Foretrekker å ha hundene i telt over bilen. 

På gjeterhundprøver? Aldri, annet enn til kiosk eller sekretariat. 

Skrevet

Bruker svært sjeldent telt - kun om jeg har med mange hunder, det tar hele dagen og været tilsier at vi trenger ly. Ellers bruker jeg bare bur som jeg passer på står skjermet for sol osv. 

  • Like 1
Skrevet

Jeg har telt, men har ikke brukt det enda. Har lånt plass hos oppretter i hennes telt ett par ganger da. NKK orre blir kanskje første gang jeg slår opp eget, spørs på været. Der er det plass til 2 rader med telt ute også langs hele fotballbanen på utsiden. Foreløpig pga sol jeg har hatt behovet hovedsaklig. ☀️Det blir VARMT å sitte ringside hele dagen på sommeren. Også greit å skjerme litt for alle inntrykkene om man har oppmøte 9 om morgene og skal inn i BIG og BIS ringen. 
Nå på jærutstillingen hadde jeg bare canvasbur og silvershade over, fungerer helt fint det altså! Men det skjermer kun hunden fra sola og ikke deg. (Var ikke så kjekt når vi glemte solkrem på lørdagen #svidd) Ved regn og vind er det også veldig greit med telt! 
Bare husk at det kan være maaaange folk på utstilling og da spesielt de store NKK utstillingene. Så ikke sikkert du får plass til telt engang om du ikke er tidlig ute. Av og til tillater arrangør at man setter opp telt på anviste plasser fredag kveld. Folk stjeler stort sett ikke telt, stoler etc, men man lar jo ting stå på eget ansvar. Ville ikke latt utstillingsbånd, stelleveske med børster etc stå over natten dog. Det er lettere for folk å stikke av med om de skulle prøve seg. 
Noen steder er det rett og slett ikke plass til telt heller. Eller er på asfalt/så hardpakket grus at man ikke får nedi barduner. 
Telt er litt mer sånn "kjekt å ha" mer enn nødvendig synes jeg. Spesielt om man bare har en eller to hunder og været er ok. 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...