Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Har enn 3 år gammel Cairn Terrier som er frisk og rask til vanlig.  Livlig kar, bjeffer på alt som nærmer seg ytterdøren.  Elsker barn.  Elsker besøk.  Elsker lange turer. 

For 5 dager siden ble han plutselig helt slapp.  Lå bare på gulvet, ville ikke ha mat, drakk minimalt.  Reagerte liksom ikke på noe som helst.  Peste bare vi skulle ut og tisse.  1,5 døgn etter det begynte tok vi til dyrlegen.  Da var han plutselig i fin form, men så ble han om bare enda slappere.  Alt av væske måtte han få direkte i munnen.  Mat var ikke aktuelt.  Ny tur til dyrlegen dagen etter og der ble det påvist 40,5 i feber.  Men ingen andre tegn til infeksjon.  Fikk antibiotika i sprøyte i nakken, samt febernedsettene i sprøyte i skinka og fikk beskjed om at han burde bli bedre iløpet av noen timer.  Det ble han ikke.  Ny tur til dyrlegen dagen etter, også nå med 40,5 i feber.  Nå ble det 500ml intravenøs væske og en type febernedsettende medisin og ny antibiotika.  Kom hjem etter 3 timer og for rett i mat og vannskål.  Loggra og var i mye bedre form.  I dag har han lufta seg en liten tur (ca 1 km) og vært mye oppe og gått.  Men nå i kveld skjøt feberen til himmels igjen.  Har drukket nesten 500ml i dag (ja, nå måler vi hva han drikker og 500ml er målet), og fikk ny runde med febernedsettende medisin.  Han har ikke kasta opp, og ingen diare.  Han virker ikke mentalt påvirket utover at han er sløv på grunn av feberen.

Dyrlegen snakker om en smittsom hundesykdom da han har fått inn 4 andre hunder på to dager med samme sykdomsbilde.  (Vi bor en liten plass med få andre dyrleger i nærheten)  Men han vet ikke helt hva det er.  

Hvor lenge ville dere prøvd med ulike medisiner og dyrlegebesøk før dere lar hunden slippe?  Synes det er vedlig vondt å se hunden så dårlig, men er jo så glad i han at det er vanskelig å si at det snart er nok.

Noen med erfaringer med hund og feber som vil dele?

Skrevet (endret)

Utfordringen er jo også pris.  Siden han også hadde er akutt skadetilfelle rett før jul har vi nå brukt opp den summen forsikringa dekker for et år.  

Kostet 2000 bare for intravenøs behandling i helga.  I tillegg har vi betalt for to runder hos veterinæren forrige uke. Nå nekter han å drikke igjen, har 40.8 i feber med febernedsettende, og da blir det fort til at han må ha en ny runde med intravenøst.  Og da blir det dyrt...

Han skjelver også en del nå, så tydelig han er sliten av å være syk.

Endret av Vovven

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvordan ser deres morgenrutiner ut med valp/hund før dere skal på jobb? Ønsker å høre litt hva andre gjør. valpen vår våkner som regel mellom 06-06.30. Vi tar han da ut i ca 15 min slik at han får gått på do, når vi kommer inn igjen så leker vi litt og trener på kommandoer før han får frokosten sin, så er det litt ut på do igjen før vi går inn, får litt hjernetrim og så er det inn i valpebingen når vi reiser på jobb. Hvordan legger dere opp starten av dagen deres?
    • @Carro92 kan kanskje tipse om noen? Jeg kommer ikke på noen akkurat nå, men har jo møtt noen i tiden jeg var aktiv i hundesport, så mulig det dukker opp noen navn etterhvert.
    • Hei!  Noen som har erfaring med oppdrettere av Whippet på Østlandet som avler robuste og stødige valper? Som har mye (eller mest) fokus på mentalitet, gemytt og personlighet? (Som kanskje ikke bare lar deg velge den valpen du selv vil, men som prøver å matche personligheter?) Eller er ikke dette vanlig blant whippet?   Spør fordi vi er et hjem med barn, og ikke planlegger utstilling.    På forhånd takk for svar😊 
    • Det er nok en helt normal valp dere har. Det er mye arbeid og tålmodighet, og faser man må gjennom, rett og slett.
    • Vi har møttes ute å gått sammen på litt avstand før de har fått lov til å være løse og leke sammen. Han er ikke spesielt interessert i andre hunder. kan legge til at han er en hun med litt lite tegn. Går fra null til hundre. Han kan ligge å sove og Bergan våkner er det første han gjør å bite, og da voldsomt og ikke kose biting. Vi har ofte skjønt at dette er et tegn på at han må på do og prøver å ta han ut før dette skjer. Vi prøver også å få lagt han, avledet han før han blir overtrøtt, med noe varierende hell. Som sagt går han fra 0-100 når det først starter. vi har vært hos dyrlege og utelukket at det er noe galt. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...